علی‌اکبر صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در این نشست مجازی با خمیس شامخی، معاون وزیر حمل و نقل عمان، با اشاره به فرصت مناسب فعال شدن توافق‌نامه عشق‌آباد برای ترانزیت کالا از کشورهای آسیای میانه و افغانستان به عمان گفت: سازمان بنادر برای ارسال کالاهای ترانزیتی این کریدور از طریق بندرعباس و بندر چابهار به مقصد بنادر عمان آمادگی کامل دارد؛ همچنین برای ارسال کالا به صورت آزمایشی در این مسیر، جلسات و کارگروهای متعددی در تاشکند و عشق‌آباد برگزار شده است.وی درباره تشکیل کمیته مشترک همکاری‌های دریایی بین ایران و عمان اظهار کرد: سازمان بنادر آمادگی تشکیل و برگزاری جلسات کمیته همکاری‌های دریایی بین دو کشور را دارد.

صفایی ادامه داد: از مقامات بندری و دریایی و همچنین شرکت‌های خصوصی فعال عمان دعوت می‌کنیم تا با حضور در بنادر ایران از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود مطلع شوند.

وی با تاکید بر حضور فعال نمایندگان کشورهای منطقه در بنادر جنوبی ایران گفت: سازمان بنادر و دریانوردی با فراهم کردن زیرساخت‌ها و روساخت‌ها آماده همکاری است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از راه‌اندازی مجدد خط مسافری چابهار - عمان خبر داد و گفت: اقدامات لازم برای راه‌اندازی خط مسافری بین دوکشور، انجام شده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند