پس از شایعاتی که درخصوص قیمت‌گذاری بلوک دو شرکت خودروسازی ایران‌خودرو و سایپا شنیده شد، ضمن تکذیب آمار و ارقام منتشرشده، عنوان شد در سازمان خصوصی‌سازی و وزارت صنعت هنوز درباره قیمت فروش هر سهم ایران‌خودرو و ساپیا تصمیمی گرفته نشده است. به گفته معاون سازمان خصوصی‌سازی، واگذاری سهام دولت در این دو شرکت به این صورت است که پس از بررسی پیشنهاد سازمان خصوصی‌سازی در کارگروهی، به هیات واگذاری ارسال می‌شود و سپس در پروسه عرضه، بازاریابی و ارزشیابی قرار می‌گیرد و در آخر به مرحله واگذاری می‌رسد.

حسین قربان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌زاده، رئیس‌کل سازمان خصوصی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سازی نیز درباره عرضه سهام دو خودروساز ایران‌خودرو و سایپا به «سنا» گفت: ۵‌درصد سهام ایران‌خودرو و ۱۷‌درصد سهام شرکت سایپا، سهام مستقیم دولت در این دو شرکت است. این سهام به‌صورت وثیقه بوده و تلاش می‌شود این سهام از وثیقه خارج تا از قابلیت واگذاری برخوردار شود.  او با بیان اینکه بیش از ۲۰‌درصد در شرکت ایران‌خودرو و بیش از ۳۰‌درصد در شرکت سایپا، سهام تودلی این شرکت‌ها هستند، اظهار کرد: به‌تازگی وزارت صمت با همکاری خود شرکت‌ها در تلاش است تا این سهام تودلی را به فروش برساند. به‌بیانی دیگر، این اقدام به دو شرکت خودروساز بزرگ کشور فرصتی برای تنفس می‌دهد تا با منابع حاصل از فروش سهام تودلی به بنگاه خودشان، امکان تزریق منابع مالی داشته باشند تا بتوانند دیون خود را تسویه کنند یا با بهره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیری از این منابع مالی به هر امر دیگری که قابلیت سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری دارد، بپردازند.

رئیس‌کل سازمان خصوصی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سازی با بیان اینکه سازمان خصوصی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سازی در تلاش است این واگذاری در قالب یک بلوک واحد با سهام دولت صورت پذیرد، تصریح کرد: با واگذاری سهام تودلی ارزش سهام دولت کاهش نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یابد و ارزندگی بلوک در زمان عرضه حفظ خواهد شد، بنابراین پیشنهاد این سازمان حتی درباره سهامی که نهادهای غیردولتی از این بنگاه‌ها دارند این است که سهام این دستگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها به وکالت از آنها به‌همراه سهام مستقیم دولت و سهام تودلی، یک بلوک بالای ۴۰‌درصدی ایجاد کند تا هم از ارزندگی برخوردار باشد و هم از قابلیت مزایده با قیمت بالا برخوردار باشد.

او با اشاره به ارزش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری سهام دو شرکت خودروسازی ایران‌خودرو و سایپا، خاطرنشان کرد: مبنای این ارزش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری، قیمت تابلو به‌همراه اضافه ارزش بلوکی است که با توجه با نقدشوندگی این سهم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، حتما قیمت نهایی بسیار بیشتر از قیمت روی تابلو خواهد بود.  قربان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌زاده در پایان تاکید کرد: چنانچه اگر فرد یا افرادی، قیمتی را محاسبه یا عنوان کرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند که پایین‌تر از قیمت تابلو باشد، بی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تردید اشتباه است و باید اصلاح شود.