شماره روزنامه ۴۵۸۷
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۵۸۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۵۸۷

 • جاذبه و دافعه حفظ قله بورس

  شروین شهریاری
  دنیای اقتصاد: بازار سهام در هفته گذشته تکاپوی زیادی برای عبور از قله تاریخی ۱۹۵ هزار واحدی مهرماه گذشته کرد و در نهایت توانست بالاتر از سطح مزبور قرار گیرد، هرچند چهارشنبه با غلبه نسبی عرضه‌ها مواجه شد. به ویژه آنکه با مدیریت موثر بانک مرکزی در بازار ارز یکی از انگیزه‌های مهم رشد قیمت‌ها در بورس کالا و تاثیر پذیری سهام شرکت‌های مرتبط عملا در حالت انتظار قرار گرفته است.
 • برنامه سکاندار برای بورس ۹۸

  دنیای اقتصاد: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، در دیدار نوروزی مدیران ارشد بازار سرمایه که به میزبانی کانون کارگزاران بورس برگزار شد، توسعه بازار سرمایه را از اولویت‌های سال جدید دانست و به مهم‌ترین برنامه‌های درنظر گرفته شده برای تحقق این هدف اشاره کرد. جعبه ابزارهای مالی بورس با نهایی شدن چند ابزار همچون فروش استقراضی نخستین برنامه‌های توسعه‌ای در بورس ۹۸خواهد بود که این موضوع تا یکی دو ماه آینده تکمیل خواهد شد.
 • بازگشایی دامنه‌دار در روز رکوردشکنی شاخص

  علیرضا توکلی
  دنیای اقتصاد: پیش از این در یکی از گزارش‌ها به موضوع بازگشایی نماد بانک‌های تجارت و صادرات و قیمت تئوریک (پس از افزایش سرمایه) و قیمت بازگشایی احتمالی آنها پرداخته بودیم. دوشنبه گذشته در روز رکورد‌شکنی شاخص بورس، نماد بانک تجارت پس از افزایش سرمایه حدود ۳۹۰ درصدی از تجدید ارزیابی گشایش یافت و همان‌گونه که بسیاری از فعالان بازار پیش‌بینی کرده بودند، حدود ۳۰ درصد بالاتر از قیمت تئوریک معامله شد. استقبال بازار از گشایش این نماد به حدی بود که (احتمالا) به‌خاطر عدم تاثیر بر سامانه معاملاتی بورس، کشف قیمت آن به زمان بسته شدن بازار موکول شد.
 • ثبت بازدهی ۳ درصدی در کارنامه هفتگی بازار سهام

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد : بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته یکی از تاریخی‌ترین عملکردهای هفتگی خود را پشت‌سر گذاشت.

بیشتر

بیشتر