شماره روزنامه ۶۰۵۵
|
آرشیو روزنامه شماره ۶۰۵۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۶۰۵۵

 • استراتژی‌های بدون ریسک اختیار معاملات

  وحید مزین/مدیر سبدهای مشتقه گروه مالی فارابی
  از نظر سرمایه‌گذاری، آربیتراژ سناریویی را توصیف می‌کند که در آن می‌توان به دلیل نابرابری‌های قیمتی همزمان چندین معامله روی یک دارایی برای کسب سود بدون ریسک انجام داد. یک مثال بسیار ساده می‌تواند این باشد که یک دارایی در یک بازار با قیمت پایین‌تر و همزمان در یک بازار دیگر با قیمت بالاتر معامله می‌شود. اگر دارایی را با قیمت پایین‌تر (از بازار اول) خریداری کرده باشید، می‌توانید بلافاصله آن را به قیمت بالاتر (در بازار دوم) بفروشید تا سود بدون ریسک کسب کنید.
 • حبس شاخص‌ها در بورس

  دنیای اقتصاد-علی عبدالمحمدی: معاملات روز گذشته بورس تهران با کاهش ارتفاع نماگرهای سهامی همراه شد. افت روز گذشته شاخص‌کل بورس تهران، چهارمین افت متوالی این شاخص بود. شاخص‌کل با افت روز گذشته، در آستانه از دست‌دادن کانال۲‌میلیون و ۲۰۰‌هزار‌واحدی قرار گرفته‌است.
 • عقبگرد به فضای تردید

  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته شاهد جو منفی و افت شاخص کل بود. معامله‌گران دیروز در شرایطی فعالیت خود را شروع کردند که ابهامات موجود پیش روی معامله‌گران همچنان پا‌برجا بود. موضوع ابهام‌بر‌انگیز نخست بحث متغیرهای اثرگذار بر بازار سهام و موضوع دیگر مربوط به ابهامات تیم اقتصادی دولت جدید است. این امر به فضای احتیاطی بازار دامن زده است. علاوه بر این، بازار ارز و طلا نیز همچنان به دقت از سوی سهامداران رصد می‌شود؛ بازاری که اخیرا نوسانات کاهشی را تجربه کرده است. دیروز بازار سهام با تشدید فشار فروش مواجه شد و همه نمادها رشد شنبه و یکشنبه پس از انتخابات را پس گرفتند؛ اما آن‌طور که شواهد نشان می‌دهد نمادهای بزرگ همچنان مقاومت زیادی برای ریزش از خود نشان می‌دهند.
 • ویژگی‌های سکاندار

  سعید مشکات/ کارشناس بازار سرمایه
  با انتخاب رئیس دولت چهاردهم به‌عنوان نهمین سکاندار قوه مجریه، جوانه‌های امیدواری صعود کم و بیش در دل سرمایه‌گذاران ریشه کرده‌است. در این میان اهالی بازار سرمایه چشم انتظار استقرار تیم اقتصادی دولت جدید به‌منظور پیشبرد اهداف و برنامه‌های موردنظر هستند. در این راستا صحبت‌های گوناگونی درخصوص رئیس احتمالی سازمان بورس و اوراق‌بهادار شده‌است. نکته مدنظر این است که رئیس سازمان با توجه به شرایط حال‌حاضر بازار باید چه ویژگی‌هایی به‌عنوان بالاترین مقام اجرایی سازمان داشته‌باشد.
 • بازگشت منطق به بورس؟

  عاطفه چوپان: بازار سرمایه در ادامه افتی که از اواسط هفته گذشته آغاز شده‌بود، هفته آخر تیر را با سمت ضعیف تقاضا و در نتیجه کلیتی منفی آغاز کرد. ارزش معاملات خرد در نخستین روز هفته به محدوده ۲هزار‌ میلیارد‌تومان برگشت و شاخص‌های مهم بازار نیز همگی منفی بودند. در حال‌حاضر نماگر اصلی بورس در مرز از دست‌دادن کانال ۲.۲‌میلیون‌واحدی است که آن را در نتیجه هیجانات ابتدای هفته گذشته به‌دست آورده‌بود.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر