آرشیو روزنامه شماره ۴۸۰۸ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۸۰۸

 • چرخش سریع بورس تهران

  دنیای اقتصاد -فاطمه اسماعیلی: بورس تهران روز گذشته معاملات پرنوسانی را تجربه کرد. به این ترتیب شاخص کل سهام که در همان دقایق ابتدایی معاملات، با تشدید فشار عرضه رو به کاهش گذاشته و بیش از ۲۹۰۰ واحد افت کرده بود، در ادامه صعودی شد و حدود ۴هزار واحد از کف روزانه خود فاصله گرفت. به این ترتیب در مجموع معاملات این روز بورس تهران، شاخص کل به رشد ۷۳۲ واحدی بسنده کرد.
 • کانال اصلی عمق‌بخشی به سهام

  دنیای‌اقتصاد- علیرضا توکلی: رشد غیرمنتظره قیمت‌ها در روزها و ماه‌های اخیر همه فعالان بازارسرمایه را متوجه لزوم عمق بخشیدن به بازار کرده است. یکی از راه‌های پاسخگویی به هجوم نقدینگی به بورس اوراق بهادار، تسهیل روند افزایش سرمایه برای شرکت‌های متقاضی است که ظاهرا هنوز رضایت تحلیلگران بازار را جلب نکرده است، تا جایی که یکی از اعضای شورای‌عالی بورس هم هفته گذشته هشدار داد که ممکن است به‌خاطر عدم تسهیل در روند افزایش سرمایه (و عدم عرضه اولیه و عدم افزایش شناوری سهم‌ها) پس از گذشت روزهای صعودی بازارسرمایه حسرت بخوریم.
 • روز پرنوسان شاخص سهام

  دنیای‌اقتصاد: بورس تهران در ادامه روند صعودی خود از هفته گذشته تا پایان روز یکشنبه جاری توانست به بازدهی حدود ۱۶درصدی دست یابد. این شرایط سبب شد تا برخی معامله‌گران به شناسایی سود بپردازند و در بازار دیروز افزایش فشار فروش را شاهد باشیم. در همین راستا طی ۴۰ دقیقه ابتدایی معاملات دیروز دماسنج اصلی بازار سهام حدود ۳ هزار واحد عقب‌نشینی کرد.
 • موج شناسایی سود در فرابورس

  دنیای‌اقتصاد: روند صعودی شاخص کل فرابورس طی معاملات روز یکشنبه با سرعت کمتری ادامه یافت. نماگر فرابورس دیروز پس از تجربه نوسانات مثبت و منفی، نهایتا ۲۳ واحد دیگر افزایش یافت و به رکورد تاریخی ۵۲۹۷ واحد رسید. البته فعال شدن موج شناسایی سود سبب شد تا سرعت رشد قیمت‌ها به نحو ملموسی کم شود و آخرین قیمت‌ها در بخش نسبتا وسیعی در مسیر اصلاح قرار بگیرد.
 • ارتقای رتبه بهره‌وری «همراه اول»

  گروه بنگاه‌ها: در بیست و دومین رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران، همراه اول موفق به کسب رتبه یک در بهره‌وری کل عوامل ارتباطات و مخابرات شد. به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در ارزیابی شرکت‌های برتر توسط سازمان مدیریت صنعتی، شرکت‌های برتر براساس شاخص‌هایی همچون «بیشترین فروش»، «بیشترین سودآوری»، «بالاترین ارزش بازار»، «بالاترین ارزش افزوده»، «بیشترین دارایی»، «بالاترین اشتغال‌زایی» و «بالاترین بهره‌وری کل عوامل» معرفی شدند. بر این اساس، شرکت ارتباطات سیار ایران در بین پانصد شرکت برتر ایران از نظر شاخص «بیشترین فروش» رتبه هفدهم را کسب کرد. همچنین هلدینگ همراه اول در گروه «ارتباطات و مخابرات» از نظر شاخص «بهره‌وری کل عوامل» موفق به کسب رتبه نخست شد. از شرکت‌های وابسته به شرکت ارتباطات سیار ایران، شرکت نقش اول کیفیت (ناک) موفق شد رتبه سوم در شاخص «بیشترین فروش» را در گروه «ارتباطات و مخابرات» کسب کند.
 • فولادمبارکه شرکت پیشرو در میان شرکت‌های برتر ایران شد

  گروه بنگاه‌ها: در همایش ۱۰۰ شرکت برتر ایران (IMI۱۰۰) که روز گذشته برگزار شد، فولادمبارکه اصفهان به‌عنوان پنجمین شرکت برتر و همچنین شرکت پیشرو در میان شرکت‌های برتر ایران معرفی شد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، در این همایش همچنین شرکت فولادمبارکه رتبه نخست از نظر شاخص فروش در گروه فلزات اساسی و رتبه اول در شاخص ارزش بازار را از آن خود کرد. در این مراسم، فولادمبارکه اصفهان رتبه دوم در شاخص ارزش افزوده و شاخص بیشترین سودآوری و همچنین رتبه پنجم در شاخص فروش در بین ۵۰۰ شرکت بزرگ کشور را کسب کرد. این شرکت بر اساس صورت‌های مالی ۹۷ برگزیده شده است.
 • پذیره‌نویسی‌‌ تامین سرمایه دماوند در یکم بهمن ماه

  گروه بنگاه‌ها: در پی به تعویق افتادن پذیره‌نویسی دماوند به منظور تاسیس اولین شرکت تامین سرمایه با ساختار سهامی عام، سهامدار عمده آن از انجام این پذیره‌نویسی در نخستین روز بهمن ماه خبر داد.

بیشتر

بیشتر