آرشیو روزنامه شماره ۵۱۰۴ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۵۱۰۴

 • حمایت تمام‌قد از بازار، صنعت و سهام فولادی‌ها

  دنیای اقتصاد: بازار فولاد کشور از ابتدای امسال دستخوش نوسانات گسترده به علت پارامترهای متعددی از جمله تغییرات نرخ ارز، تغییر قیمت‌های جهانی و از همه مهم‌تر تصمیم‌گیری‌های مختلف و در بعضی موارد متناقض از سوی مسوولان کشور بود که مجموع این موارد بر آشفتگی این بازار افزود و در عین حال که بازار مصرف را بلاتکلیف کرد، اثرات نامطلوبی بر بازار سرمایه نیز برجای گذاشت.
 • رونق تقاضا در بازار محصولات پتروشیمیایی

  دنیای‌اقتصاد - طیبه مرادی: در تالار محصولات پتروشیمیایی بورس کالا، هفته گذشته رونق چشمگیری به ثبت رسید که خبرهای خوشایندی برای این بازار غرق در رکود تقاضا به شمار می‌رود. شاید بی‌ثباتی‌های اخیر در این بازار که با افت و خیزهای مداوم همراه بود را بتوان دورخیز برای دستیابی به چنین رکوردی افزایشی و جذاب در نظر گرفت که بازگشت تقاضای مواد اولیه پتروشیمیایی را مرتفع کرد. نکته برجسته بازار معاملاتی هفته گذشته مربوط به حجم تقاضاست که رقمی جذاب در کارنامه معاملات هفتگی پلیمرها در بورس کالا به شمار می‌رود.
 • آغاز هفته با کاهش قیمت شمش

  گروه شرکت‌ها: در نخستین روز از هفته جاری، شمش فولاد از سوی برخی از ذوبی‌ها از جمله کیمیا کاهش ۱۲۰ تومانی را در هر کیلو تجربه کرد. به گفته فعالان بازار، در مدت یاد شده قیمت فولاد در بازار روند نزولی داشت.
 • معامله ۸/ ۳ میلیون گواهی سپرده کالایی

  معامله‌گران طی هفته گذشته در بازار ابزارهای مالی بورس کالای ایران تعداد ۳ میلیون و ۸۲۹ هزار گواهی سپرده بورس کالایی را بر پایه دارایی‌های پسته فندقی و بادامی، زعفران نگین و پوشال، رطب مضافتی، زیره سبز، کشمش و سکه طلا معامله کردند و ارزش ۱۸۷۵ میلیارد ریال را رقم زدند. به این ترتیب حجم معاملات نسبت به هفته پیش از آن با رشد ۱۰ درصدی همراه شد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر