آرشیو روزنامه شماره ۵۱۰۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۵۱۰۳

  • سه‌گانه تحریک تقاضای کالایی‌ها

    دنیای‌اقتصاد: قیمت‌های جهانی، نوسان بهای ارز و سرعت گردش نقدینگی در بازارهای کالایی سه سیگنال اثر‌گذار بر بازگشت تقاضای روزهای پایانی سال به بازارهای داخلی است که گویی امسال با اما و اگرهای بسیاری روبه‌رو شده، ولی هنوز می‌توان به روزهای آینده خوش‌بین بود.
  • فولاد هرمزگان نماد فرهنگ کار است

    گروه شرکت‌ها: مراسم افتتاح خانه فرهنگ کار در فولاد هرمزگان با حضور مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی، مدیرعامل و معاونان شرکت فولاد هرمزگان در محل شرکت فولاد هرمزگان برگزار شد. در این مراسم مهندس فرزاد ارزانی، مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: حدود ۸ درصد فولاد ایران را تولید می‌کنیم و امیدواریم که با ایجاد طرح‌های توسعه‌ای فولاد در استان هرمزگان، این استان به قطب سوم فولاد ایران تبدیل شود.
  • نسخه اصلی، عرضه زنجیره فولاد در بورس کالاست

    دنیای‌اقتصاد: الزام برای عرضه کل زنجیره فولاد در بورس کالا از سمت دولت و مجلس پیگیری شده آن‌هم در شرایطی که پتانسیل بازبینی شیوه‌نامه ابلاغی وزارت صمت برای مدیریت این بازار بسیار بالاست. این موارد به معنی آن است که تلاش‌ها برای مدیریت بازار فولاد بر مبنای مکانیزم تقابل عرضه و تقاضا جدی است و با توجه به تجربیات موجود بستری بهتر از بورس کالا را برای آن متصور نیستیم. این در حالی است که زنجیره فولاد از مواد معدنی همچون سنگ آهن و زغال‌سنگ آغاز شده و تا محصول نهایی ادامه خواهد داشت. از سوی دیگر پتانسیل داد و ستد گاز طبیعی در بورس انرژی نیز به‌صورت تئوریک وجود دارد همان‌گونه که هم‌اکنون برق به‌صورت فیزیکی در این بازار در حال داد و ستد است. این زنجیره اما برای تکمیل شدن آن هنوز به حلقه‌های مفقوده بسیاری وابسته است که معاملات حراج باز در بورس کالا برای داد و ستد سنگ آهن یکی از این حلقه‌های مهم بوده که در هفته گذشته آغاز به کار کرد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر