آرشیو روزنامه شماره ۴۷۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۷۶۵

 • تثبیت قوانین و مقررات و تسهیل صادرات

  گروه بنگاه‌ها – آزاده حسینی: با وجود ظرفیت‌ها برای تولید قیر در کشور، به‌دلیل تحریم‌ها و همچنین سیاست‌گذاری‌هایی که در برخی موارد با اشتباهاتی در این حوزه همراه بوده آن‌طور که باید از پتانسیل‌های این صنعت به‌خصوص در حوزه صادرات استفاده نشده است و در ادامه این ناکارآمدی‌ها باعث شده تا برند ایران در بازارهای بین‌المللی آسیب ببیند.
 • تداوم روند افزایشی در بازار جهانی فولاد

  رشد قیمت‌ها هنوز در بازارهای جهانی ادامه دارد آن‌هم در شرایطی که این روند صعودی قیمت مواد اولیه و مصنوعات فولادی را توامان در بر می‌گیرد که احتمال تداوم رشد قیمت‌ها را مطرح می‌کند. این درحالی است که بهای مواد اولیه همچون قراضه به نسبت مصنوعات فولادی همچون شمش و میلگرد با سرعت بالاتری رشد نرخ دارد. در خبرهای مرکز خدمات فولاد ایران به این موارد اشاره شده است.
 • آغاز هفته با رشد قیمت فولاد

  گروه بنگاه‌ها: مبادلات نخستین روز هفته با رشد قیمت فولاد دنبال شد. در این روز اغلب فولادسازان در نرخ‌های پیشنهادی فروش رشد قیمت را لحاظ کردند. انتظار آن می‌رود عرضه‌های فولادسازان در بورس‌کالا بتواند التهاب بازار را التیام بخشد.
 • رشد ۳۸ درصدی حجم و افزایش ۲۵درصدی ارزش معاملات بورس کالا

  در هفته منتهی به ۸ آذر ماه، ۸۶۷ هزار و ۶۰۳ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۳۶ هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته ما قبل به ترتیب رشد ۳۸ و ۲۵ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد. به گزارش «کالاخبر»، طی هفته اخیر و در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۳۱۶ هزار و ۹۰۴ تن انواع کالا به ارزش ۱۷ هزار و ۷۱۴میلیارد ریال معامله شد. در این تالار ۲۹۹ هزار و ۴۲۲تن فولاد، ۵ هزار و ۶۳۰ تن مس، ۶ هزار و ۷۲۰ تن آلومینیوم، ۱۲۰تن کنسانتره مولیبدن، ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۳کیلوگرم شمش طلا و ۵ هزار تن سنگ‌آهن از سوی مشتریان خریداری شد. همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی ۵۴۳ هزار و ۵۵۵تن انواع کالا به ارزش ۱۸ هزار و ۷۵۶ میلیارد ریال به فروش رسید.
 • ارزش ۹۷۲۰ میلیارد ریالی معاملات سه‌قلوهای بازار آتی

  در جریان معاملات هفته گذشته بازار مشتقه بورس کالای ایران ۳۳۷ هزار و ۲۵۸ قرارداد آتی زعفران، زیره‌سبز و پسته با ۸سررسید معاملاتی به ارزش ۹ هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال منعقد شد تا رشد یک درصدی حجم و ۱۴ درصدی ارزش معاملات نسبت به هفته ماقبل به ثبت برسد. به گزارش «کالاخبر»، طی معاملات هفته گذشته معامله‌گران تعداد ۳۳۷ هزار و ۲۵۸ قرارداد آتی را درحالی منعقد کردند که ارزش معاملات با رشد ۱۴ درصدی به رقم ۹ هزار و ۷۲۰میلیارد و ۴۸۶ میلیون ریال رسید؛ حجم معاملات نیز نسبت به هفته پیش از آن با رشد یک درصدی همراه شد. در جریان این معاملات ۵۶ هزار و ۲۶۳ قرارداد آتی پسته در دو سررسید آذر و بهمن ماه ۱۳۹۸منعقد شد که ارزش ۶ هزار و ۵۸۷ میلیارد و ۴۵۱ میلیون ریالی را در پی داشت. ۲۷۱هزار و ۲۴۲ قرارداد آتی زعفران نگین نیز به ارزشی حدود ۲ هزار و ۸۹۸میلیارد ریال در دو سررسید دی و اسفند سال‌جاری منعقد شد. ارزش انعقاد ۴ هزار و ۱۰۰ قرارداد آتی زعفران پوشال معمولی نیز به رقمی حدود ۳۱ میلیارد و ۸۱۶ میلیون ریال رسید. معامله‌گران در دو سررسید آذر و بهمن امسال قرارداد آتی زیره‌سبز نیز تعداد ۵هزار و ۶۵۳ قرارداد را به ارزشی نزدیک به ۲۰۳میلیارد ریال منعقد کردند.
 • رشد فروش کچاد در آبان‌ماه

  گروه بنگاه‌ها: شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در ۸ ماه منتهی به پایان آبان‌ماه امسال معادل ۶۳ هزار و ۵۹۷ میلیارد ریال فروش داشت. این رقم در مهرماه معادل ۵۵ هزار و ۹۷۱ میلیارد ریال گزارش شد. به گزارش خبرنگار «دنیای‌اقتصاد»، بیشترین رقم فروش این شرکت در این مدت مربوط به شمش فولاد معادل ۲۴ هزار و ۷/ ۳۲۷ میلیارد ریال بوده که حاصل فروش ۶۴۲ هزار و ۱۴۲ تن از این محصول بوده است. این شرکت تا پایان آبان‌ماه امسال یک‌میلیون تن آهن اسفنجی تولید کرد که از فروش آن معادل چهار هزار و ۱۷۳ میلیارد ریال درآمد شناسایی کرد. همچنین معادل ۱۶۷ هزار تن گندله تولید کرد که از فروش آن معادل ۷۵۱ میلیارد ریال درآمد کسب کرد و تا پایان آبان‌ماه تولید سنگ‌آهن دانه‌بندی‌شده چادرملو به ۲۳۳ هزار و ۹۴۵ تن رسید. نرخ فروش هر تن سنگ‌آهن دانه‌بندی شده در دوره یادشده برابر ۵ میلیون و ۵۱ هزار ریال اعلام شده است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر