آرشیو روزنامه شماره ۴۷۶۴ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۷۶۴

 • بازار در جو خرید

  «دنیای‌اقتصاد»- محمدحسین بابالو: روزهای خوبی در بازار پتروشیمی‌های بورس‌کالا تجربه می‌شود. به‌رغم برخی عقب‌نشینی‌های معاملاتی، حجم دادوستد در دو بازار شیمیایی و پلیمرهای بورس‌کالا به سمت رکوردهای خاصی حرکت کرده است که می‌تواند از احتمال بهبود تولید در صنایع تکمیلی حکایت داشته باشد. این در حالی است که اماو اگرهای قیمتی هنوز در این بازار وجود دارد.
 • عرضه خرما در بورس‌کالا تضمینی برای معیشت کشاورزان

  خرما از جمله محصولات مهم کشاورزی استان خوزستان است که قابلیت عرضه در بورس‌کالا را دارد؛ هم اکنون واسطه‌ها در خرید و فروش این محصول نقش بسزایی دارند و بخش کمی از سود این صنعت به جیب کشاورزان می‌رود. جواد کاظم نسب عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با «کالاخبر» گفت: استان خوزستان قابلیت‌های فراوانی در تولید محصولات کشاورزی دارد که طی سال‌های گذشته نیز شاهد عرضه‌های پر حجم ذرت و گندم خوزستان در بورس‌کالا بودیم که عملکرد مثبتی نیز در این زمینه ثبت شد. نماینده مردم اهواز در مجلس افزود: به تازگی فعالان بازار خرما در حال آشنایی با مکانیزم و مزایای بورس‌کالا هستند که در صورت ورود این محصول به بورس، امید و انگیزه به کشاورزان برمی گردد.
 • افزایش هزینه‌های تولید مس در دنیا

  شرکت «اوروبیس» بزرگ ترین تولیدکننده مس اروپا اعلام کرد: با توجه به تغییرات عیار سنگ در معادن جهان، هزینه‌های تولید مس طی سال‌های آتی افزایش یابد. از طرفی سطوح آرسنیک در کنسانتره مس این شرکت درحال افزایش است، اما شرکت اعلام کرده که می‌تواند این مشکل را برطرف کند. بسیاری از کارخانه‌های ذوب چینی نیاز دارند تا قبل از فرآوری در کارخانه‌های ذوب، کنسانتره‌های مس را مخلوط کنند. بسیاری از محموله‌های کنسانتره مس که سطح استاندارد آرسنیک، سرب، فلورین، کادمیوم و جیوه را رعایت نکرده‌اند، مرجوع شده است. مدیر اجرایی این شرکت در این زمینه گفت: شرایط کنسانتره همواره درحال تغییر است. در حال حاضر کنسانتره‌های پیچیده تری را در بازار مشاهده می‌کنیم و البته قادر به مدیریت همه آنها هستیم.
 • رشد ۱۰ برابری سهم ایران از تجارت زعفران با راه‌اندازی «اوسک»

  احسان مصطفوی‌نژاد، کارشناس ارشد و فعال بازار زعفران در گفت‌وگو با «ایرنا» از راه‌اندازی سازمان جهانی تولید و صادرات زعفران از سوی ایران خبر داد و اظهار کرد: به منظور مدیریت بهتر تولید و صادرات زعفران از سوی ایران که بیش از ۹۰ درصد تولید این محصول در اختیار کشورمان است، نیازمند سازمانی جهانی همچون اوپک هستیم که با تحقق این رویداد مهم و ملی، سهم ایران از تجارت جهانی زعفران حداقل ۱۰ برابر می‌شود. مصطفوی‌نژاد افزود: سال‌هاست که از سوی مسوولان مختلف کشور اعلام می‌شود که از حدود ۸ میلیارد دلار ارزش تجارت زعفران در دنیا، سهم ایران تنها ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلیون دلار است که این آمار تاسف‌بار است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر