آرشیو روزنامه شماره ۴۷۵۸ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۷۵۸

 • سیگنال‌های جهانی به بازار داخل

  دنیای اقتصاد- محمدحسین بابالو: حجم معاملات هفتگی پلیمرها در بورس‌کالا رکورد امسال را ثبت کرد و البته در کنار آن شاهد رشد قیمت‌ها در بورس و بازار هستیم. «شاخص قیمت پلیمرهای دنیای‌اقتصاد» هم بعد از مدت‌ها وارد یک فاز افزایشی جدید شده است که این موارد در کل تغییر فاز بازار به سمت یک خوش‌بینی جدید را مطرح کرده است.
 • دو سناریو برای سنگ‌آهن

  دنیای اقتصاد – حمزه بهادیوندچگینی: معاملات سنگ‌آهن در بازارهای جهانی مدتی است در کانال ۸۰ دلاری متوقف شده است. روز جمعه نیز قیمت این محصول ۸۳ دلار و ۳۶ سنت به ثبت رسید که ۸/ ۲ درصد رشد را نسبت به روز مشابه هفته قبل از آن نشان می‌دهد. با این حال فراز و فرودها در این بازار همچنان به‌صورت مقطعی ادامه دارد که البته برآیند آن تقریبا صفر است. این در شرایطی است که قیمت فولاد روند رو به رشدی را در بازارهای جهانی دنبال می‌کند.
 • عینک خوش‌بینی به آینده پسته بورسی

  اعضای اتاق بازرگانی کرمان به‌عنوان استان اصلی تولید این محصول در کشور نگاه مثبتی به بورسی شدن پسته دارند به شکلی که آنها پیش‌بینی می‌کنند به مرور بر حجم مبادلات پسته در بازارهای مختلف بورس‌کالا افزوده شود. به گزارش «کالاخبر» رئیس کمیسیون امور زیربنایی و سرمایه‌گذاری اتاق کرمان در این باره معتقد است که از مهم‌ترین مزیت‌های عرضه محصولی همچون پسته در بورس‌کالا، استفاده از معافیت مالیاتی روی معاملات گواهی سپرده کالایی و همچنین استفاده از اعتباراتی است که بانک کشاورزی وعده پرداخت آن را داده است.
 • رشد تولید ۸ محصول منتخب معدنی

  در شش ماه نخست امسال از بین ۱۲ محصول منتخب معدنی، هشت محصول رشد تولید داشته‌اند. به گزارش «ایسنا» جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد از ۱۲ محصول منتخب معدنی در شش ماه نخست سال‌جاری؛ هشت محصول افزایش ۲/ ۵ تا ۲۲ درصدی تولید و چهار محصول نیز کاهش تولید ۶/ ۴ تا ۲/ ۳۳ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ تجربه کرده‌اند. براین اساس تولید فولاد خام رشد تولید ۶/ ۶ درصدی را در شش ماه اول امسال با تولید بیش از ۱۲ میلیون تن تجربه کرده است. میزان تولید فولاد خام در مدت مشابه سال گذشته ۱۱ میلیون و ۳۲۱ هزار تن بوده است.
 • پله‌پله تا شفافیت کامل اقتصاد

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است با توجه به تغییر مثبت نگاه‌ها به بازار سرمایه و به‌خصوص بورس‌کالا طی سال‌های اخیر و اقبال شرکت‌ها برای ورود به این بستر و ارائه آمارهای شفاف به‌شکل مستمر، گام به گام شاهد شفافیت کامل اقتصاد کشور هستیم.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر