آرشیو روزنامه شماره ۴۷۴۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۷۴۹

 • نقطه ذوب برای فولاد

  دنیای اقتصاد- محمدحسین بابالو: بهای فولاد در بازار داخلی در مسیر رشد قرار گرفته است تا جایی که می‌توان گفت هم‌اکنون در سومین هفته رشد قیمت‌ها قرار داریم. در هفته‌های اخیر روند کلی در بازار را از مسیرهای مختلف مورد بررسی قرار دادیم و درخصوص رشد قیمت‌ها صحبت کردیم اگرچه این روند هم‌اکنون با شتاب بالایی به حرکت خود ادامه می‌دهد. روند کلی در بازار فولاد با محوریت میلگرد نشان از افزایش شتاب رشد قیمت‌ها در یکی، دو روز اخیر دارد گویی آتش‌فشان بازار فولاد تازه به غرش افتاده است اگرچه در مورد دورنمای این رشد قیمت‌ها نمی‌توان اظهارنظر صریحی داشت.
 • ثبات نسبی قیمت فولاد

  گروه بنگاه‌ها: در سومین روز از هفته جاری، شمش فولاد از سوی اغلب خصوصی‌ها بدون تغییر قیمت در بازار غیررسمی عرضه شد و در این روز فقط شمش فولاد کیمیا شاهد رشد ۲۰ تومانی نرخ از سوی کارخانه بود. مقاطع فولاد بدون نوسان قیمت در بازار غیررسمی عرضه شد.
 • فاز یک پروژه فولاد بافت با حضور رئیس‌جمهور افتتاح شد

  فاز یک پروژه فولاد بافت با حضور رئیس‌جمهور افتتاح شد. به گزارش مهر، فاز یک پروژه فولاد بافت شامل واحد احیای مستقیم با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی با حضور حسن روحانی به بهره‌برداری رسید که برای فاز اول ۱۲۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری شده است. با افتتاح فاز اول ۲۵۰ نفر اشتغال مستقیم و همچنین دو هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال مولد غیرمستقیم ایجاد می‌شود. ظرفیت فاز دوم هم دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندله و ۸۰۰ هزار تن بریگت گرم است. فاز دو ۵۰۰ نفر اشتغال مستقیم و ۵ هزار نفر غیرمستقیم دارد و در فاز دو ۲۵۲ میلیون یورو سرمایه‌گذاری با فاینانس چین انجام خواهد شد و زمان اجرای کامل طرح سه سال است. همچنین کلنگ عملیات اجرایی طرح توسعه فولاد بافت توسط رئیس‌جمهور به زمین شده شد.
 • سرمایه‌گذاری یک‌هزار میلیارد تومانی در سنگان

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت فرآوری اپال کانی پارس از تجهیز معدن سنگان به ماشین‌آلات ‌روز دنیا خبر داد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر