آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۰ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۶۹۰

 • پتروشیمی جهان در راند دوم

  حمزه بهادیوندچگینی
  دنیای اقتصاد: S&Pglobal اخیرا در گزارشی با بررسی وضعیت اقتصاد جهان در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ به تجزیه و تحلیل مهم‌ترین ریسک‌هایی پرداخته که بازار محصولات پتروشیمی با آنها دست و پنجه نرم می‌کند. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» به نقل از این منبع خبری و تحلیلی، اختلافات تجاری بین ابرقدرت‌های دنیا بر سر تعرفه و نرخ ارز از یک‌سو و تاثیرگذاری مجتمع‌های پتروشیمی و پتروپالایشگاه‌های بزرگی که چین در سال‌های اخیر ساخته و در مدار تولید قرار می‌گیرند از سوی دیگر جهت و جریان عرضه و تقاضا را در نیمه دوم سال‌جاری تغییر خواهد داد.
 • پسته در اتاق انتظار ورود به بورس‌کالا

  نشست هم‌اندیشی میان برخی تولیدکنندگان و صادرکنندگان پسته، اعضای اتاق بازرگانی کرمان و مدیران ارشد بورس‌کالای ایران در محل بورس‌کالا به منظور بررسی راه‌اندازی ابزارهای مالی روی پسته برگزار شد.
 • کاهش قیمت فولاد از سوی خصوصی‌ها

  گروه بنگاه‌ها: در معاملات روز دوشنبه به‌رغم ثبات نرخ ازسوی تولیدکنندگان، بازار آهن شاهد روند کاهش قیمت‌ها بود، به‌گونه‌ای‌که شمش فولاد کیمیا افت ۱۹۰ تومانی قیمت را تجربه کرد. در این روز، مقاطع مجتمع فولاد خراسان نیز با نوسان نرخ ازسوی کارخانه در بازار غیررسمی عرضه شد.
 • رونق تولید با فروش اعتباری محصولات مورد نیاز صنایع تکمیلی پتروشیمی

  مجتمع‌های پتروشیمی با هدف حمایت از ساخت داخل و تامین خوراک مورد نیاز صنایع تکمیلی، آماده فروش اعتباری محصولات خود هستند.
 • ارتباط بورس‌کالا و صنعت حمل‌ونقل می‌تواند مثبت باشد

  مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی اقتصادی و مدیریت بهره‌وری وزارت راه و شهرسازی معتقد است ارتباط بورس‌کالا و صنعت حمل‌ونقل می‌تواند در حوزه شفاف‌سازی قیمت‌ها و راه‌اندازی ابزارهای مالی در این زمینه موثر باشد. محسن صادقی، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی اقتصادی و مدیریت بهره‌وری وزارت راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اعلام کرد: موضوع راه‌اندازی بورس حمل‌ونقل طرحی است که چندی پیش از سوی مجلس مطرح شده است که در صورت رعایت برخی نکات و فراهم‌شدن زیرساخت‌ها می‌تواند طرح کارسازی برای کشور باشد. وی افزود: درخصوص ارتباط بورس و صنعت حمل‌ونقل در ابتدا باید تجربیات دنیا را بررسی کرد، به‌طوری‌که باید دید این اقدام در کدام کشورها پیاده شده و در این زمینه مطالعات تحقیقاتی علمی در سطحی معقول انجام شود.

بیشتر

بیشتر