آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۸ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۶۸۸

 • کارنامه ۵ فلز در بازارهای جهانی

  دنیای اقتصاد: شعله‌های جنگ تجاری باز هم از طریق لفاظی‌های ترامپ بالا گرفته است. همین موضوع موجب شد تا ارزش سهام در آمریکا در آخرین روز کار خود کاهش جدی و هر دو شاخص S&P۵۰۰ و همچنین داوجونز، بیش از ۲ درصد افت نرخ داشته باشند. این روند کلی در بازار نفت هم مشاهده شد و در روز پایانی هفته گذشته، بهای نفت‌خام بازهم روند نزولی به خود گرفت. همین سیگنال در نهایت شاخص‌های کالایی مهمی همچون CRB یا شاخص بورس فلزات لندن را نزولی کرد. در هفته گذشته شاخص کالایی CRB در بازارهای جهانی با یک درصد افت و شاخص بورس فلزات لندن موسوم به LMEX با ۴۲/ ۱ درصد افت روبه‌رو شدند که به وضوح نشان می‌دهد این بازار میل به افت قیمت پیدا کرده است.
 • مرداد طلایی بورس‌کالا با طعم زیره و زعفران

  در جریان معاملات مرداد ماه در بازار مشتقه بورس‌کالای ایران معامله‌گران بیش از یک میلیون و ۲۹۴ هزار و ۴۱۱ قرارداد آتی زعفران و زیره سبز را طی ۲۸۱ هزار و ۳۲۵ دفعه منعقد کرده و ارزشی بیش از ۲۰هزار و ۳۳۳ میلیارد و ۶۱۴ میلیون ریال را رقم زدند.
 • نخستین روز هفته با ثبات قیمت فولاد

  گروه بنگاه‌ها: بازار فولاد همچنان همانند هفته‌های اخیر در روزهای آغازین شهریور ماه بدون نوسان قیمت ازسوی خصوصی‌ها در بازار غیررسمی مورد معامله قرار گرفت. به گفته فعالان بازار، معاملات به‌رغم فصل تقاضا همچنان بدون رونق است.
 • افزایش حجم معامله فرآورده‌های شیمیایی در بورس‌کالا

  دادوستد ترکیبات شیمیایی در بورس‌کالا به بالاترین سطح در ۴ هفته اخیر رسید و حجم معاملات پلیمرها در هفته گذشته رشدی نزدیک به ۵ درصد داشت.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر