آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۶۸۰

 • کیش‌و‌مات سنگ‌آهنی‌ها در بازی دولت

  لیلی زواره‌ای
  خرداد امسال اعلام شد که صادرات سنگ‌آهن ایران در ماه مه‌(اردیبهشت) ۹۱/ ۱ میلیون تن ثبت ‌شده که ۴۵ درصد نسبت به ماه قبل از آن رشد داشته و بالاترین میزان از آوریل ۲۰۱۸ تاکنون بوده است. صادرات ماه مه ‌نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز ۶۷ درصد افزایش ثبت کرده بود.
 • بازار فولاد در محاصره امواج پیاپی

  حمزه بهادیوند چگینی
  دنیای اقتصاد: بازار فولاد روند نسبتا باثباتی را در هفته‌های اخیر پشت‌سر می‌گذارد به‌طوری‌که مقایسه قیمت‌ها با هفته قبل حکایت از تغییرات بسیار جزئی در قیمت‌ها دارد و این مساله نشان می‌دهد بازار وارد یک فاز انتظاری شده است؛ اما انتظار برای چه چیزی؟
 • تداوم ثبات قیمت فولاد از سوی خصوصی‌ها

  گروه بنگاه‌ها: ذوبی‌ها شمش تولیدی خود را در نخستین روز از تعطیلات اخیر با ثبات نرخ به بازار غیررسمی عرضه کردند.در این روز، مقاطع نیز همچنان از روند با ثباتی در قیمت‌های اعلامی از سوی کارخانه برخوردار بود.
 • بازارهای جهانی فولاد و سنگ‌آهن در مسیر نزولی

  پایگاه خبری فولاد ایران: در ماه گذشته میلادی صادرات سنگ‌آهن هند ۱۹ درصد رشد ماهانه داشت و ۱۳/ ۲ میلیون تن ثبت شد. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیز رشد چشمگیری داشته؛ چراکه جولای ۲۰۱۸ این رقم ۱۷۰ هزار تن بود. علت رشد صادرات سنگ‌آهن هند در ماه فوق این بود که قیمت جهانی سنگ‌آهن در ژوئن و جولای سال‌جاری رشد چشمگیری داشته و میانگین قیمت ماهانه از ۱۰۸ دلار ژوئن به ۱۲۰ دلار در هر تن سی‌اف‌آر چین رسید. قیمت اوایل جولای به اوج پنج سال اخیر یعنی ۱۲۶ دلار نیز رسید.
 • لوک اویل به‌دنبال ساخت یک مجتمع جدید پلی‌پروپیلن در روسیه

  شرکت لوک‌اویل سرمایه‌گذاری در یک پروژه ۵۰۰ هزار تنی تولید پلی‌پروپیلن در جنوب شهر منطقه ولگا را تایید کرد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر