آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۸ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۶۲۸

 • جرقه‌های رشد در بازار

  محمدحسین بابالو
  دنیای اقتصاد: بازار پلیمرها در روزهای اخیر با فراز و فرودهای بسیاری روبه‌رو بوده است اگرچه می‌توان گفت تا روز گذشته تمایل غالب بازار به سمت کاهش نرخ بود ولی از روز قبل جرقه‌های جدیدی از رشد قیمت‌ها را شاهد بودیم. این در حالی بود که در روزهای اخیر بخشی از جذابیت خرید در بورس کالا تقلیل یافته و بسیاری از خریداران همچون گذشته با تمام توان خود برای رقابت و خرید حداکثری مشارکت نمی‌کنند.کاهش قیمت‌ دلار نیمایی ( برای متوسط هفتگی) در کنار تکانه‌های مثبت و منفی قیمت دلار آزاد دو داده مختلف و بعضا متناقض به شمار می‌رود که بیش از همه بر جو روانی بازار اثر گذاشته و جذابیت خرید را کم و زیاد کرده است. این ویژگی در ابتدا موجب شد تا بسیاری از محموله‌ها در بورس و بازار با کاهش نسبی جذابیت خرید همراه شده که در کنار آن می‌توان افت قیمت‌ها و عقبگرد خریداران را هم مشاهده کرد.
 • طلسم نفت و‌گاز در بورس انرژی

  دنیای اقتصاد: روز گذشته باز هم عرضه نفت خام سبک در بورس انرژی بدون مشتری باقی ماند و عرضه ۲ میلیون بشکه‌ای نفت در رینگ بین‌الملل همچون اغلب عرضه‌های پیشین ناکام به پایان رسید.
 • یک بام و دو هوا

  سارا جنگروی
  دنیای اقتصاد: روز گذشته عرضه محصولات فولادی در بورس کالا باز هم با نکته‌هایی در قیمت پایه و قیمت پایانی همراه بود که تامل و تحلیل بیشتر در این بازار را می‌طلبد، بر این اساس اتفاقی که در عرضه‌های روز یکشنبه این هفته رخ داد باز هم تکرار شد تا همچنان این پرسش بی‌پاسخ بماند که چرا عرضه‌های یک کالای مشابه دو تولیدکننده مختلف قیمت متفاوتی را ثبت کرده‌اند؟ چه دلیلی در پشت قیمت‌های متفاوت وجود دارد؟ آیا پاسخ‌هایی که از سوی مسوولان با این عنوان که عرضه و تقاضا قیمت‌ها را تعیین کرده‌ می‌تواند صحیح باشد یا موضوعات دیگری دخالت دارند؟ نکته دیگر که در عرضه‌های بورس کالا به چشم می‌خورد درخصوص قیمت ماده اولیه شمش و قیمت کالای نهایی است که آن هم در یک مورد مستند از منطق موجود حمایت نمی‌کند،‌ به‌طوری‌که‌ قیمت نهایی این دو کالا بسیار به یکدیگر نزدیک است که در ادامه گزارش با جزئیات به آن پرداخته می‌شود.
 • ثبات قیمت شمش فولاد از سوی خصوصی‌ها

  گروه بنگاه‌ها: به‌رغم روند کاهشی قیمت شمش در بازار غیر‌رسمی اما ذوبی‌ها شمش تولیدی خود را یا با ثبات نرخ اعلام یا اینکه از ارائه نرخ خودداری کردند. در مبادلات روز سه‌شنبه ۲۱ خرداد‌ماه جاری، مقاطع فولاد همچنان بدون نوسان قیمت اعلام شد.
 • برگزاری مجمع عادی سالانه شرکت تلاشگران صنعتی معدنی لامرد و پارسیان

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عادی سالانه شرکت صنعتی معدنی لامرد و پارسیان عصر دوشنبه با حضور اعضا و نمایندگان سهامداران در محل ساختمان ایمیدرو برگزار شد. در این نشست که با هدف بررسی عملکرد این شرکت در سال گذشته، بررسی فرآیند امور مالی، ارزیابی رویکردها و همچنین برنامه‌های سال مالی جدید تشکیل شد، فعالیت‌های صورت گرفته و گزارش حسابرس مستقل حاکی از اجرای برنامه‌ها متناسب با اهداف و برنامه‌های ابلاغی بود. در این نشست، فریدون فدایی دولت مجری طرح صنایع انرژی بر و مدیر عامل این شرکت که راهبری امور منطقه ویژه اقتصادی لامرد را عهده‌دار است با اشاره به انجام تعهدات برای تکمیل زیر ساخت‌ها اظهار امیدواری کرد: صنایع مستقر در این منطقه اقتصادی هر‌چه سریع‌تر و بر‌اساس برنامه زمانی تعیین شده به بهره برداری برسند تا از این رهگذر امکان سود آوری بیشتر شرکت متبوع فراهم شود.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر