آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۶۲۷

 • کاهش صادرات سیمان به دلیل تحریم‌ها

  گروه بنگاه ها: صنعت سیمان کشور با حدود ۸۰ سال سابقه، با سهمی ۲درصدی از تولید ناخالص داخلی در یک دهه اخیر با تلاطم و تغییرات بسیاری مواجه بوده است اما این صنعت در کنار تهدیدها همواره به‌وجود آورنده فرصت‌ها نیز بوده است. سیمان مانند فولاد ماده اولیه ایجاد توسعه و آبادانی برای هر کشوری است و بدون آن تقریبا توسعه شهری و حتی صنعتی محال است. آنچه در ادامه می‌خوانید مصاحبه با محمد‌رضا‌سلیمیان، مدیرعامل هلدینگ سیمان غدیر درباره آخرین وضعیت و دورنمای صنعت سیمان کشور است.
 • عرضه ۲ میلیون بشکه نفت سبک در بورس انرژی

  دنیای اقتصاد : امروز سه‌شنبه بیست و یکم خرداد بورس انرژی شاهد عرضه دو میلیون بشکه دیگر نفت خام سبک متعلق به شرکت ملی نفت ایران است. طبق اعلام بورس انرژی، امروز ۲ میلیون بشکه نفت خام سبک در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران عرضه می‌شود. قیمت پایه هر بشکه نفت خام سبک ایران عرضه در بورس انرژی ۳۲/ ۶۷ پریمیوم دلاری بر اساس نرخ سنا و متعاقب مکانیزم مصوب هیات‌مدیره بورس انرژی ایران عرضه خواهد شد که این عرضه با هدف صادرات نفت خام در بخش بین‌الملل بورس انرژی انجام می‌شود.
 • شمش فولاد کاهش قیمت داشت

  گروه بنگاه‌ها: در پی کاهش نرخ دلار، شمش فولاد نیز با افت قیمت از سوی ذوبی‌ها مواجه شد؛ به‌گونه‌ای‌که شمش عرضه‌شده از سوی اصفهان در و کیمیا به ترتیب با کاهش قیمت ۲۳۰ و ۳۰ تومان در هر کیلو مورد مبادله قرار گرفت.
 • برگزاری مجمع عمومی صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی سالانه صاحبان سهام صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، مجمع عمومی سالانه صاحبان سهام صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی برای سال منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ با حضور هیات‌مدیره صندوق، اعضای مجمع صندوق و۴ تن از نمایندگان شرکت‌های حسابرس با موضوع بررسی عملکرد صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی برگزار شد. در این مجمع کلیه فعالیت‌های صندوق به سمع و نظر حضار و حسابرسان رسید و مدیر‌عامل و نمایندگان صندوق آمار عملکرد خدمات صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی در سال ۹۷ را تشریح و گزارش حسابرس و بازرس قانونی قرائت شد و به تایید حضار و اعضای مجمع رسید.
 • بهره‌برداری سریع‌تر از کارخانه تولید کنسانتره فولاد خراسان

  گروه بنگاه‌ها: معاون وزیر «صنعت، معدن و تجارت» در بازدید از مجتمع فولاد خراسان و نشست با مدیرعامل و معاونان این شرکت، گزارشی از اقدامات انجام‌شده و چالش‌های پیش‌روی قطب تولید فولاد در شرق کشور دریافت کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع فولاد خراسان، خداداد غریب پور رئیس هیات عامل سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) که به اتفاق جمعی از مسوولان این وزارتخانه در نیشابور حضور یافته بود، اعلام کرد: در بازدیدی که از فولاد خراسان داشتم، متوجه سرمایه‌گذاری این شرکت روی طرح‌های توسعه‌ای و بازسازی و نوسازی خطوط تولید شدم.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر