آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۶۲۹

 • بهینه‌یابی قیمت برای کامودیتی‌ها

  حمزه بهادیوند چگینی
  دنیای اقتصاد: قیمت و موضوع قیمت‌گذاری و مشکلات و چالش‌هایی که این فاکتور اساسی در بازارهای کالایی برای دو‌طرف تولیدکننده و مصرف‌کننده ایجاد می‌کند این روزها به یکی از چالش‌های مهم در این حوزه تبدیل شده است. اینکه چگونه می‌توان قیمت مطمئن و درستی را برای یک کالا به‌خصوص در بازارهای پایه تعیین کرد که تمام هزینه‌های تولید را پوشش بدهد، مانع از قاچاق شود و برای مصرف‌کننده اصطلاحا بیارزد از اهمیت بالایی برخوردار است. متاسفانه در شرایط اقتصادی کشور ما که تولید و به‌تبع آن بازار با ریسک‌های بالایی روبه‌رو‌ است قیمت‌گذاری به یکی از معضلات تبدیل می‌شود به‌خصوص زمانی که یک سر این فرآیند دولت و دخالت‌های مستقیم و غیرمستقیم دولتی قرار بگیرد.
 • جایگاه ایران در بین فولادسازان ارتقا یافت

  کالاخبر: انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود شرکت‌ها و کشورهای برتر فولادساز جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی را معرفی کرد که براساس آن ایران از رتبه سیزدهم در سال ۲۰۱۷ به رتبه یازدهم در سال ۲۰۱۸ ارتقا یافت. بر این اساس تولید فولاد (خام) ایران در سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۴میلیون و ۵۰۰ هزار تن به ثبت رسید.
 • شمش فولاد کیمیا ۲۰ تومان کاهش قیمت داشت

  گروه بنگاه‌ها: در معاملات روز چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه جاری، فقط شمش فولاد کیمیا کاهش ۲۰ تومانی نرخ را در هر کیلو شمش تولیدی خود تجربه کرد و مابقی ذوبی‌ها بدون نوسان قیمت شمش خود را اعلام کردند.
 • آغاز به‌کار نخستین رادیوی اینترنتی بخش معدن به‌زودی

  گروه بنگاه‌ها: «رادیو کیمیا» از ابتدای تیر ماه امسال، با محوریت معدن و صنایع معدنی، فعالیت خود را آغاز می‌کند. به گزارش پایگاه خبری ایمیدرو، «رادیو کیمیا» با مجموعه‌ای از برنامه‌های متنوع همچون «سرخط اخبار» و «گفت‌وگو» و «شنیدنی‌های معدن» فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. این رادیوی تخصصی در شروع فعالیت با ساخت ۸ ساعت برنامه تولیدی در ماه، مباحث گوناگون حوزه معدن را با حضور کارشناسان و صاحبنظران در قالب‌های گوناگون رادیویی رصد، بررسی و تحلیل و تبیین می‌کند. رادیو کیمیا از طریق شبکه‌های اجتماعی و نیز وب‌سایت پایگاه خبری ایمیدرو به سمع علاقه‌مندان می‌رسد. از دیگر برنامه‌های این رادیو، پوشش صوتی خبری در ایام برگزاری نمایشگاه‌ها و مجامع تخصصی حوزه معدن و صنایع معدنی است. «کیمیا» به‌عنوان صدای معدن و صنایع معدنی به کوشش روابط عمومی سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی ایران و به‌عنوان نخستین رسانه صوتی این حوزه در سراسر کشور در اختیار عموم علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

بیشتر

بیشتر