آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۰ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۶۲۰

 • چشم‌انداز بازار تا پایان خرداد

  سارا جنگروی
  دنیای اقتصاد: بازار فولاد باز هم طی هفته گذشته روند کم‌رمقی را در طرف تقاضا تجربه کرد که به گفته فعالان این بازار، دلیل این امر به همزمانی با شب‌های قدر و شرایط نسبتا نیمه‌تعطیل بازارهای مهم فولاد برمی‌گردد و این عامل در هفته آینده قدرتمندتر ظاهر شده و بر خرید و فروش‌ها سایه خواهد انداخت چراکه هفته آینده یک هفته نیمه‌تعطیل محسوب می‌شود. با این حال انتظار می‌رود کاهش تقاضایی که در این مدت در بازار ایجاد شده، بعد از ماه رمضان رفع ‌شود. به عبارتی اوج تقاضا را برای بعد از تعطیلات پایان هفته آینده شاهد خواهیم بود که این موضوع می‌تواند با شروع ساخت‌و‌سازهای فصلی مسکن نیز تقویت شود.
 • پتروشیمی آسیا در تب جنگ تجاری

  دنیای اقتصاد: پایگاه خبری و تحلیلی پلاتس در گزارشی اعلام کرد چشم انداز بازار محصولات پتروشیمی درآسیا روندهای متفاوتی را پشت سر می‌گذارد. برخی بازارها همچنان نزولی هستند، زیرا نبود اطمینان‌ ناشی از تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین هنوز به قوت خود باقی است که این موضوع بر هر دو سمت بازار یعنی عرضه و تقاضا اثرگذار است. این موضوعات روی سطوح تولید در برخی محصولات در کارخانه‌های آسیایی اثر گذاشته و باعث می‌شود سطوح قیمتی رو به افزایش بگذارد. این مساله در هفته جاری در مورد برخی محصولات پایه مشاهده شده است. نگاهی به قیمت نفت نیز حکایت از آن دارد که جنگ تجاری باعث تضعیف قیمت نفت شده و این موضوع روی قیمت مواد اولیه پتروشیمی اثر گذاشته است. به‌عنوان مثال قیمت نفتا یا خوراک گاز در هفته‌های اخیر کاهشی بوده است که نتیجه این امر پیش بینی روند کاهشی در بازار است.
 • شمش فولاد کاهش قیمت داشت

  گروه بنگاه‌ها: در پنجمین روز از هفته جاری، شمش فولاد از سوی ذوبی‌ها کاهش نرخ را در بازار غیر‌رسمی تجربه کرد.  در این روز، مقاطع فولاد نیز شاهد ثبات نرخ از سوی نوردکاران بود.

بیشتر

بیشتر