آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۶۱۹

 • موتورهای رشد قیمت در بازار

  محمدحسین بابالو
  دنیای اقتصاد: رشد قیمت پلیمرها در بازار داخلی در کنار افزایش قیمت‌های پایه در بورس کالا احتمال ثبت یک روز جذاب با رقابت گسترده قیمتی را مطرح کرده بود ولی در روز گذشته شاهد آرامش نسبی در معاملات بورس کالا بودیم اگرچه باز هم اثرات رشد قیمت‌ها را می‌توان در کارنامه معاملاتی بازار پلیمرها مشاهده کرد.
 • طلسم‌شکنی برای نفت سنگین؟

  دنیای اقتصاد: دومین عرضه نفت خام سنگین در بورس انرژی مورد معامله قرار نگرفت و امروز باز هم این عرضه به روی تابلو خواهد آمد. البته این دومین عرضه نفت خام سنگین بوده و در اولین عرضه شاهد داد‌و‌ستد ۷۰هزار بشکه‌ای بودیم یعنی هنوز هم می‌توان به موفقیت این شیوه معاملاتی خوش‌بین بود اگرچه زمانبر است. روز گذشته ۲ میلیون بشکه نفت خام سنگین با قیمت پایه ۶۴ دلار و ۲۹ سنت در بورس انرژی عرضه شد، ولی هیچ سفارش خریدی برای آن به ثبت نرسید تا در نهایت این عرضه هم بدون مشتری باقی بماند.
 • رشد ۶ درصدی تولید فولاد خام ایران

  انجمن جهانی فولاد در تازه ترین گزارش خود از وضعیت فولاد سازان جهان در مدت چهار ماه نخست سال میلادی ۲۰۱۹ (یازدهم دی ۹۷ تا یازدهم اردیبهشت ۹۸) اعلام کرد: تولید فولاد خام ایران در این مدت با سبقت از رشد ۸/ ۴ درصدی جهان، رقم ۶ درصد را ثبت کرد که ۲/ ۱ درصد بیش از افزایش متوسط تولید در بین کشور‌های تولید‌کننده جهان است.
 • تداوم ثبات قیمت فولاد پس از تعطیلی

  گروه بنگاه‌ها: در مبادلات روز سه‌شنبه هفتم اردیبهشت‌ماه جاری، نرخ شمش و مقاطع فولاد از سوی خصوصی‌ها با ثبات عرضه شد. به‌رغم عرضه‌های خوب در بورس‌کالا‌، اما بازار غیر‌رسمی فولاد از رونق چندانی در معاملات خود برخوردار نبود.
 • لزوم تمرکز معاملات کالاهای اساسی در بورس

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است که از دلایل اصلی هرج و مرج و بی‌نظمی در بازار کالاهای مختلف در ماه‌های اخیر، دادوستد غیرشفاف کالاها در بازارهای غیر‌رسمی بوده است که ادامه این روند، مدیریت برای تعادل بازارها را سخت تر می‌کند. شهاب نادری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: برای حمایت از تولید ایرانی و مبارزه با فساد، باید زمینه ایجاد شفافیت در بازارها را فراهم کنیم به‌طوری‌که در مبادلات به شیوه سنتی امکان نظارت و شفافیت مطلوب میسر نیست.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر