آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۶۱۱

 • مخابره علائم رکود از بازار

  محمدحسین بابالو
  دنیای اقتصاد: کاهش حجم معامله پلیمرها در بورس کالا در کنار افت قیمت‌ها در بازار داخلی از رکودی عمیق در این بازار مهم حکایت دارد که اثرگذاری سیگنال‌های قیمتی رسمی همچون قیمت‌های پایه را مخدوش کرده است. این روند اگرچه در ضعف عمیق تقاضا برای محصولات نهایی و مواد اولیه رهگیری می‌شود ولی روزهای سختی را برای این بازار رقم زده است و تغییر در میزان تقاضا به معنی تغییری بسیار سریع در سمت و سوی بازار خواهد بود اگرچه زمانبر است.
 • عبور سنگ‌آهن از قیمت هشدار

  دنیای اقتصاد: قیمت سنگ‌آهن دیروز از ۱۰۰ دلار در هر تن عبور کرد و به این ترتیب بالاترین رقم از سال ۲۰۱۴ تاکنون را ثبت کرد.
 • شروع هفته با ثبات قیمت آهن

  گروه بنگاه‌ها: مبادلات روز گذشته در بازار آهن با ثبات نسبی قیمت‌ها دنبال شد. در این روز اغلب تولید‌کنندگان در نرخ‌های پیشنهادی فروش تغییری اعلام نکردند. به گفته فعالان، در این روز مبادلات بازار با افت قیمت‌ها در بازار و رشد قیمت‌ها در معاملات بورس دنبال شد. شرکت چادر‌ملو برای نخستین‌بار شمش فولاد در بورس عرضه کرد که مورد استقبال قرار گرفت.
 • عرضه شمش چادرملو در بورس کالا

  گروه بنگاه‌ها: شمش فولاد چادرملو برای نخستین بار در بورس کالا عرضه و مبادله شد. به گزارش «دنیای اقتصاد» شرکت معدنی و صنعتی چادرملو که پیش از این شمش فولاد خود را در فهرست پذیرش بورس کالا جای داده بود، روز گذشته اقدام به عرضه این محصول در رینگ معاملاتی بورس کالا کرد. بنابراین گزارش معادل ۲۰ هزار تن شمش فولاد چادرملو به قیمت پایه مصوب هر کیلوگرم ۳۳هزارو ۷۸۸ ریال، در رقابت روز پیش، به قیمت ۴۱ هزار و ۴۸۷ ریال برای هر کیلوگرم معامله شد.برای این عرضه معادل ۴۵ هزار تن تقاضا وجود داشت.معامله یادشده به‌صورت سلف و برای شمش در سایز ۱۵۰×۱۵۰ صورت گرفت.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر