آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۶۰۹

 • رفتار زیگزاگی در بازار فولاد

  سارا جنگروی
  دنیای اقتصاد: بازار فولاد در حال سپری کردن روزهای پیچیده‌ای است؛ به‌طوری‌که‌ این بازار در حال حاضر با دو سیگنال کاملا متضاد روبه‌رو است، سیگنالی که «روند افزایشی» و سیگنالی که «روند کاهشی» نرخ را هشدار می‌دهد.‌
 • سکوت فلزات به رغم تحریم ایران

  دنیای اقتصاد: یک هفته از زمانی که ترامپ فلزات ایرانی و فولاد را تحریم کرده می‌گذرد و طی این مدت تحلیل‌ها از اثرگذاری این موضوع روی بازارهای مذکور متفاوت بوده است. اما حالا می‌توان با گذشت زمان تحلیل دقیق‌تری از اثر روانی این تصمیم بر بازار ارائه داد. البته آن‌طور که در خبرها آمده این تحریم‌ها از سه ماه آینده عملی می‌شود، ولی واقعیت آن است که عقد قرارداد، بارگیری و ارسال یک محموله اگر همین حالا هم کلید بخورد زمانی طولانی می‌برد، بنابراین هرچند دولت ترامپ ضرب الاجلی سه ماهه در نظر می‌گیرد اما عملا تاثیر آن از هم اکنون آغاز شده است. در این بین طبق بررسی‌های دنیای اقتصاد به نقل از منابع معتبر آماری حوزه فلزات، در یک هفته گذشته روند تغییرات قیمتی در بازارهای فولاد و فلزات متفاوت بوده و به نظر می‌رسد آنقدر که انتظار می‌رفت تابع تحریم‌ها نبوده است.
 • رشد قیمت شمش فولاد در پایان هفته

  گروه بنگاه‌ها: در مبادلات روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، شمش فولاد از سوی خصوصی‌ها شاهد افزایش قیمت بود؛ به‌گونه‌ای‌که فولاد کیمیا و بریس شمش تولیدی خود را با رشد نرخی بین ۱۰ تا ۳۵ تومان در هر کیلو در بازار غیر‌رسمی عرضه کردند.
 • رشد تولید در مقابل کاهش صادرات

  آزاده حسینی
  گروه بنگاه‌ها : در حالی‌که میزان تولید فولاد در سال گذشته با رشد ۱۳ درصدی معادل۲۴ میلیون و ۶۷۰ هزار تن شد، صادرات انواع محصولات فولادی با کاهش ۲۵ درصدی معادل ۵ میلیون و ۵۴۶ هزار تن بود.

بیشتر

بیشتر