آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۵۹۱

 • ظهور بازار آتی با شمایل جدید

  دنیای اقتصاد: روز گذشته سالن اجتماعات دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه میزبان خبرنگاران حوزه بورس کالا در نشست خبری مدیرعامل این شرکت بود. نشست خبری حامد سلطانی‌نژاد در ابتدا و پیش از جلسه پرسش و پاسخ با خبرنگاران بر پایه دو محور «اعلام عملکرد سال ۹۷» و «ارائه برنامه‌های سال ۹۸» آغاز شد و در پایان خبرنگاران سوالات خود را با وی در میان گذاشتند.
 • باز شدن قفل تامین مالی صنایع با کلید اوراق سلف موازی استاندارد

  یک فعال بازار سرمایه معتقد است ابزارهای مالی بازار سرمایه به خصوص اوراق سلف موازی استاندارد در بورس کالای ایران، از جمله ابزارهایی است که می‌تواند قفل تامین مالی صنایع مختلف را باز کند و در تامین سرمایه در گردش صنایع به ویژه برای بازه زمانی کوتاه‌مدت نقش‌آفرین باشد.
 • رشد آرام قیمت آهن

  گروه بنگاه‌ها: قیمت انواع آهن‌آلات در بازار غیر‌رسمی به تبعیت از رشد قیمت‌ها در بورس کالا افزایشی بود. اما اغلب فعالان بازار، افزایش قیمت‌ها در مقطع فعلی را حباب قیمتی می‌دانند و معتقدند بازار کشش قیمت‌های بالا را ندارد و با توجه به کند شدن روند صادرات، قیمت‌ها تعدیل خواهد شد.
 • توسعه بایوپلاستیک‌های جدید با خواص مکانیکی

  محققان دانشگاه ایالتی اوهایو به‌تازگی و با ترکیب لاستیک طبیعی با بایوپلاستیک‌ها موفق به توسعه مواد زیست‌تخریب‌پذیر جدیدی با خواص مکانیکی بالا شامل سختی و انعطاف‌پذیری عالی شدند.
 • ارائه پلیمرهای جدید در بازار آمریکای جنوبی

  پلیمرهای جدید سولوی بلژیک در بازار آمریکای جنوبی با هدف کاربرد در صنایع حمل و نقل پایدار، انرژی و سلامت ارائه خواهد شد.
 • سنگ‌آهن همچنان رو به بالا

  روز گذشته بازار واردات سنگ‌آهن چین به روند بهبود ادامه داد که به لطف بهبود تقاضا برای سنگ‌آهن خلوص‌های متوسط بود. آخرین شاخص قیمت موسسه پلاتس برای سنگ‌آهن خلوص ۶۲ درصد ۶۰ سنت بهبود داشت و ۲۰/ ۹۴ دلار در هر تن خشک سی‌اف‌آر ثبت شد. قرارداد سوآپ ماه مه ‌نیز ۷۰ سنت رشد داشت و۱۰/ ۹۲ دلار در هر تن خشک سی‌اف‌آر چین ثبت شد. انتظار می‌رود خرید‌ها پیش از تعطیلات رسمی روز کارگر بیشتر شود و از قیمت‌های بازار نقدی حمایت کند. با توجه به اینکه حاشیه سود فولادسازان اخیرا مطلوب بوده، در کوتاه‌مدت تقاضای مصرف‌کننده‌های نهایی سنگ‌آهن بالا خواهد بود. موجودی سنگ‌آهن بنادر نیز نزولی است و نشان می‌دهد تقاضا بالا می‌ماند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر