آرشیو روزنامه شماره ۴۴۸۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۴۸۳

 • دو متغیر کاهنده در بازار فولاد

  سارا جنگروی
  دنیای اقتصاد: روز گذشته بازار فولاد یکی از افت‌های سریع خود را که از دو هفته پیش آغاز شده است تجربه کرد. این موضوع از آن جهت اهمیت بیشتری می‌یابد که این بازار باکاهش تقاضا و به عبارتی رکود در سمت خرید روبه‌رو‌ است بنابراین هر نوع اثر کاهشی در ذات قیمت‌ها می‌تواند با شتاب بیشتری به دوره‌های آتی بازار منتقل شود. در این رابطه بررسی‌های «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهند فعلا دو عامل افت قیمت‌های جهانی و کاهش نرخ ارز در بازار عوامل اصلی کاهش قیمتی در این بازار هستند و این کاهش که در روزهای اخیر تجربه شده می‌تواند بازار را بیش از این در مسیر رکود هدایت کند.
 • صادرات فولاد را دریابیم

  زهرا سعیدی مبارکه / سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس
  وضع موانع در مسیر صادرات موجب انباشت حجم زیادی از فولاد در داخل کشور و تشدید رکود حاکم بر بازار و شاید تعطیلی واحدهای کوچک‌تر خواهد شد؛ مانند اتفاقی که برای گروه ملی فولاد ایران حادث شد.
 • آرامکو به دنبال توسعه صنعت پتروشیمی

  همزمان با برنامه ریزی‌های انجام‌شده، در آینده ۷۰ درصد از نفت شرکت سعودی آرامکو به تولید پتروشیمی خواهد رسید. به گزارش «نیپنا» به نقل از پلاتس، امین ناصر، مدیر عامل شرکت سعودی آرامکو که در سیزدهمین نشست سالانه انجمن پتروشیمی و مواد شیمیایی خلیج‌فارس (GPCA) در دبی صحبت می‌کرد، اظهار کرد: برنامه داریم به‌عنوان یک راهبرد بلندمدت در آینده بتوانیم ۷۰ درصد از نفت خام تولیدی خود را برای تولید محصولات پتروشیمی به کار‌گیریم.
 • قاچاق معکوس گندم با قیمت ۱۴۷۰ تومانی

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با توجه به افزایش قیمت جهانی گندم و اختلاف قابل‌توجه با قیمت اعلامی دولت احتمال بروز مشکل قاچاق معکوس افزایش یافته است و گندم به جای تحویل در سیلوها به‌طور غیرقانونی از مرز خارج خواهد شد.
 • بازار آهن در سراشیبی قیمت‌ها

  گروه بنگاه‌ها: کاهش قیمت دلار و همچنین افت تقاضا در بازار داخلی برای مقاطع فولاد از عوامل اصلی کاهش نرخ شمش از سوی فعالان بازار برشمرده شد. در معاملات روز چهارشنبه هفته جاری، شمش فولاد از سوی ذوبی‌ها کاهش قیمت را مجددا در بازار غیر‌رسمی تجربه کرد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر