آرشیو روزنامه شماره ۴۴۵۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۴۵۷

 • رصد سه واقعیت در بازار

  دنیای اقتصاد: شرایط کنونی بازار فولاد پس از طی دو هفته مسیر کاهشی،‌ واقعیت‌های جدیدی را روشن می‌‌کند، هر‌چند بازار همچنان در امتداد همان مسیر مبهم قبل در حال حرکت است و تصویر و چشم‌انداز قاطعی از بازار نمی‌توان داشت اما رصد شرایط موجود واقعیت‌هایی همچون «نبود انسجام کافی در بازار»، «نیاز به یک شاخص قیمتی رسمی» و «ضعف بنیادین تقاضا» را گوشزد می‌کند.
 • بازار فولاد در انتظار تثبیت قیمت فولاد

  گروه بنگاه‌ها: در غیاب عرضه فولاد در بورس کالا، بازار همچنان در انتظار تثبیت قیمت فولاد است. مبادلات فولاد در بازار به‌کندی انجام شده و بازار در رکود به‌سر می‌برد و فعالان در انتظار شرایط پایدار‌تری هستند.
 • معاملات گواهی سپرده «زعفران نگین»

  کالاخبر: عرضه زعفران رشته‌ای بریده ممتاز (نگین) انبار شرکت زرین زعفران مشرق زمین استان خراسان رضوی (شهرستان تربت حیدریه) در قالب گواهی سپرده کالایی در حالی روز گذشته در بورس کالای ایران آغاز شد که محصول تحویلی به انبار باید تولید سال ۱۳۹۷ باشد و انبار، محصول تولیدی سال‌های گذشته را پذیرش نخواهد کرد.
 • قیمت مقاطع صادراتی چین کاهش یافت

  پایگاه خبری فولاد ایران: صادر‌کننده‌های مفتول چین قیمت‌ها را نسبت به اواخر سپتامبر کمی پایین آورده‌اند، چرا‌که تقاضا در مقاصد اصلی پایین است. با این حال تقاضای بالای بازار داخلی اجازه افت قیمت شدید را به بازار نداد. قیمت پیشنهادی مفتول ۵۸۰ تا ۵۸۵ دلار در هر تن فوب است که ۱۰ دلار در هر تن نسبت به اواخر ماه قبل افت کرده است. به گزارش فولاد ایران، از جمله علل منفی تاثیر‌گذار می‌توان به افت تقاضای خارجی و افزایش تولید چین اشاره کرد. از طرفی تقاضای داخلی هنوز مطلوب است ولی خیلی صعودی نیست. در این بین همچنین بر اساس آخرین گزارش‌های انجمن جهانی فولاد، پیش‌بینی شده که سال ۲۰۱۹ تقاضای فولاد در چین حدود ۷۸۱ میلیون تن بماند و نسبت به سال جاری تغییر نکند. ظاهرا از جمله علل این برآورد، متوازن‌سازی مجدد اقتصاد چین و مقررات زیست محیطی است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر