آرشیو روزنامه شماره ۴۴۵۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۴۵۱

  • تخصیص بهینه محصول با مکانیزم تعاونی

    دنیای اقتصاد: همایش «تولید و توسعه پایدار، صنایع پایین‌دستی پتروشیمی و تعاون» که دیروز در برج میلاد برگزار شد، فرصتی بود تا در آن به بررسی و تبیین کارکرد سهم تعاونی‌ها در بستر بورس کالا در زیرشاخه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی پرداخته شود.
  • آغاز فراخوان عرضه نفت در بورس انرژی

    یک مقام مسوول در بورس انرژی گفت: در حال حاضر فراخوان عرضه نفت در بورس اعلام شده و عرضه آن نیز از ۶ آبان آغاز می‌شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی کاردر مدیر‌عامل شرکت ملی نفت ایران با اعلام خبر عرضه نفت در بورس انرژی گفت: پیرو جلسات و مذاکرات متعددی که با بورس داشتیم، دستور آغاز عرضه نفت در بورس را صادر کردیم و از ۶آبان عرضه‌ها شروع می‌شود. وی افزود: حجم عرضه نفت در بورس یک میلیون بشکه در روز است که به‌صورت بخش‌های ۳۵ هزار بشکه‌ای این عرضه صورت می‌گیرد و خریداران نفت می‌توانند با مراجعه به بورس در این خرید و فروش شرکت داشته باشند.
  • اصلاح ساختار تولید در مجتمع فولاد صنعت بناب

    گروه بنگاه‌ها: در مراسمی با حضور قائم‌مقام گروه مالی گردشگری و اعضای هیات مدیره جدید این مجتمع، ابوتراب فاضل به‌عنوان مدیر عامل این شرکت فولادی معرفی شد. به گزارش روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب، ابراهیم جهانگیری قائم‌مقام گروه مالی گردشگری با بیان اینکه مدیریت، رکن و اساس پیشرفت هر مجموعه است، افزود: هیات مدیره جدید دارای سابقه طولانی و تجاربی ارزشمند در این زمینه بوده و در شرکت‌های بزرگ فولادی در حال فعالیت هستند.
  • خریدتضمینی گندم در انتظار شورای اقتصاد

    وزیر کشاورزی در حاشیه جلسه روز گذشته هیات‌ دولت در جمع خبرنگاران گفت: ما قیمت پیشنهادی خرید تضمینی گندم پاییزه را به دبیرخانه شورای اقتصاد تقدیم کردیم و منتظر مصوبه این شورا هستیم. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما وی افزود: طبق قانون ما موظف هستیم قیمت پیشنهادی خود را در ارتباط با کشت‌های پاییزه تقدیم شورای اقتصاد کنیم. دبیرخانه بررسی و نتیجه را به شورای اقتصاد ارائه می‌کند و قیمت نهایی در این شورا تصویب می‌شود. حجتی با اشاره به اینکه ما هم در حال پیگیری قیمت خرید تضمینی گندم از شورای اقتصاد هستیم، گفت: این موضوع باید در شورای اقتصاد مطرح شود از این رو امیدواریم دبیرخانه شورای اقتصاد که در سازمان برنامه و بودجه است هر چه زودتر هم اعلام تشکیل جلسه کند و هم پیشنهادش را به شورای اقتصاد بدهد و این پیشنهاد تصویب شود. وی افزود: بعد از مکاتبه‌ای که یکی دو هفته قبل با معاون اول رئیس‌جمهور داشتم ایشان تاکید کردند که در مدت یک هفته این موضوع به شورای اقتصاد بیاید که امیدواریم هر چه زودتر اتفاق بیفتد.
  • پایان عملیات اجرایی انتقال گاز به منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌برلامرد

    گروه بنگاه‌ها: عملیات اجرایی انتقال گاز به منطقه ویژه اقتصادی لامرد در جنوب استان فارس پس از ۹ ماه روز چهارشنبه نهایی شد و این منطقه استراتژیک از گاز طبیعی برخوردار شد.
  • نوسان قیمت فولاد

    گروه بنگاه‌ها: پس از چند روز ثبات قیمت فولاد روز گذشته بازار شاهد نوسان قیمت بود. در این روز اغلب تولید‌کنندگان شمش، نرخ‌ها را با رشد و در محدوده ۳ هزار و ۵۰۰ تومان بدون لحاظ مالیات ارزش افزوده اعلام کردند. البته تولید‌کنندگان شمش آلیاژی با قیمت‌های بالاتری پیشنهاد فروش دادند.

بیشتر

بیشتر