آرشیو روزنامه شماره ۴۴۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۴۵۲

 • تهدیدهای احتمالی برای بورس نفت

  حمزه بهادیوند چگینی
  دنیای اقتصاد: آنطور که اطلاعیه‌های منتشر شده شرکت ملی نفت و بورس انرژی در فواصل گوناگون اعلام کرده‌اند، عرضه نفت خام به‌صورت فیزیکی از ۶ آبان (احتمالا) در بورس انرژی آغاز خواهد شد و به این ترتیب یکی از مهم‌ترین اقدامات در این حوزه که سال‌هاست دولت‌های نهم تا دوازدهم در تلاشند تا آن را عملی کنند از روی کاغذ به روی تابلو منتقل خواهد شد. فعلا اطلاعیه عرضه این محصول در بورس منتشر شده و انتظار می‌رود به زودی نفت در بورس معامله شود.
 • کاهش مداوم قیمت در سه هفته

  محمدحسین بابالو
  دنیای اقتصاد: کاهش جدی حجم معامله پلیمرها در بورس کالا در کنار افت قیمت‌ها در بازار آزاد و البته کاهش جدی جذابیت خرید در بورس و بازار مواردی است که بازاری مبهم را ترسیم کرده است؛ اگرچه افت حجم عرضه پلیمرها در بورس کالا را می‌توان نقطه ضعف جدی این بازار به شمار آورد. کاهش مستمر قیمت‌ پلیمرها در ۳ هفته اخیر در کنار جو روانی کاهش قیمت‌ها دو سیگنال مهمی بودند که به تضعیف روزشمار بازار کمک کرده است. قیمت‌های پایه در بورس کالا گویی بسیار بالاست و این ادعا را می‌توان در رفتار معامله‌گران و کاهش جدی حجم تقاضا در برابر افت عرضه‌ها به وضوح مشاهده کرد.
 • صنایع معدنی کشور در جمع سازمان‌های دانشی برتر

  گروه بنگاه‌ها: نخستین کنفرانس بین‌المللی مدیریت ‌دانش در حالی برگزار شد که شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی کشور به موفقیت‌های قابل توجهی در جذب جوایز دست یافتند.
 • تحریم‌ها مشکلی برای فولاد مبارکه ایجاد نمی‌کند

  گروه بنگاه‌ها: فولاد مبارکه اصفهان در کوتاه‌ترین زمان درباره اثر تحریم‌های آمریکا دست به شفاف‌سازی زد و اعلام کرد تحریم‌ها موضوع جدیدی نیست و خللی در جریان فعالیت‌های تولیدی، مالی و صادرات محصولات ایجاد نخواهد کرد.به گزارش «دنیای اقتصاد» در میان ۲۰ بانک و شرکتی که توسط خزانه‌داری آمریکا تحریم شدند، فولاد مبارکه هم در این فهرست وجود دارد که به‌عنوان اولین شرکت بورسی و فرابورسی و در کوتاه‌ترین زمان دست به شفاف‌سازی زد.
 • رشد تولید سنگ‌آهن واله برزیل

  پایگاه خبری فولاد ایران: در سه ماه سوم سال ۲۰۱۸ میزان تولید سنگ‌آهن شرکت واله ۳۰/ ۱۰ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته و میزان فروش آن نیز در این مدت ۴۰/ ۹ درصد بالا رفت. تولید سنگ‌آهن این شرکت بزرگ رکورد ۹۵/ ۱۰۴ میلیون تن را ثبت کرد در حالی که مدت مشابه سال گذشته ۱۰/ ۹۵ میلیون تن بود. میزان فروش سنگ‌آهن این شرکت معدنی در سه ماه سوم سال ۹۸/ ۸۳ میلیون تن ثبت شد در حالی که مدت مشابه سال گذشته ۷۹/ ۷۶ میلیون تن بود. این شرکت قصد دارد سال جاری میلادی تا ۳۹۰ میلیون تن سنگ‌آهن تولید کند.
 • سهم ناچیز ایران در بازار پایین‌دستی پتروشیمی

  فارس: نماینده سابق مجلس با اشاره به ظرفیت ۶۰ میلیون تنی صنایع بالادستی پتروشیمی کشور و حجم پایین آن نسبت به سهم سایر کشورهای همسایه عنوان کرد: این وضعیت در حالی است که قیمت خوراک در ایران نسبت به سایر کشورها بالا نیست.
 • رشد ۶ درصدی تولید تختال در نیمه نخست سال

  گروه بنگاه‌ها: معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان درباره میزان رشد تولید این شرکت در ۶ ماه نخست سال جاری گفت: میزان تولید آهن‌اسفنجی در ۶ماه اول سال۹۷ معادل ۸۷۵هزارتن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹درصد افزایش تولید را شاهد بوده‌ایم.

بیشتر

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر