شماره روزنامه ۴۵۴۹
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۰ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۴۱۰

 • بازگشت کامودیتی‌ها با نفت و دلار؟

  حمزه بهادیوند چگینی
  دنیای اقتصاد: بررسی بازارهای کالایی در هفته گذشته نشان می‌دهد آرامش تا حدودی به این بازارها بازگشته است که بخش زیادی از این آرامش به افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی در هفته قبل مربوط است. با این حال بازار نفت و محصولات حوزه انرژی دیروز در شرایطی کار خود را آغاز کرد که شاهد بازگشت روند منفی به آن بودیم. این روند البته تا لحظه تنظیم این گزارش (ساعت ۱۴ به وقت تهران) تا حدی کنترل‌شده و محدود است اما نکته جالب آن است که تمام محصولات این حوزه اول هفته خود را با روند کاهشی آغاز کرده‌اند. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» بر‌اساس آمارهای جهانی، طی هفته قبل قیمت نفت آمریکا در بازارهای دنیا با ۳/ ۴ درصد رشد به ۶۸ دلار و ۷۲ سنت در هر بشکه رسیده بود اما دیروز بخشی از این قیمت کاهش یافت و قیمت نفت تا لحظه تنظیم این گزارش ۶۸ دلار و ۴۳ سنت گزارش شده است.
 • اصلاح نرخ پایه فرآورده‌های نفتی

  نرخ پایه فرآورده‌های نفتی ویژه عرضه در بورس به دستور وزیر نفت و با هدف حمایت از تولید داخل اصلاح شد.به گزارش خبرگزاری صداوسیما، براساس اطلاعیه‌ای که شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به شرکت‌های پالایشی ابلاغ کرده است، نرخ پایه فرآورده‌های نفتی ویژه بورس صرفا برای مصرف داخلی اصلاح شده و از تاریخ اول شهریورماه امسال قابل اجرا است. این اصلاحیه که دیروز به شرکت‌های پالایشی ابلاغ شده به دستور وزیر نفت و با هدف حمایت از تولید داخل در این خصوص صورت گرفته است.
 • فقدان بازاریابی استراتژیک نقطه ضعف صنعت فولاد

  تسنیم: استراتژی‌های بازاریابی و برنامه‌های بازاریابی دقیق از مهم‌ترین اجزا فرایند مدیریت بازاریابی محسوب می‌شوند. فعالیت‌های بلندمدت بازاریابی با توجه به محیط بازاریابی است که اثرات بلندمدتی بر شرکت و آینده آن می‌گذارد. بازاریابی استراتژیک به معنای توجه به رقبا، پیدا کردن مناسب‌ترین بخش‌ها در بازار و همچنین چگونگی تبدیل کردن آنها به بخش‌های سودآور است. مفهوم تعدیل شده بازاریابی استراتژیک را می‌توان بازاریابی ارزش نامید که بر دو موضوع تاکید دارد: بقای رضایت مشتری با خلق ارزش برای مشتری و ایجاد ارزش نام تجاری.
 • دولت نوسازی و اصلاح بازار زعفران را هدف‌گذاری کرده است

  معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تعاون روستایی گفت: هدف دولت از ورود هدفمند به بازار زعفران، اصلاح و نوسازی این بازار است. حسین شیرزاد روز دوشنبه در نشستی خبری در مشهد اظهار کرد: عصر مزیت‌های نسبی در حوزه محصولات کشاورزی به پایان رسیده و باید قدرت رقابت‌پذیری محصولات در بخش‌های مختلف از جمله زعفران بالا برود.
 • شمش اصفهان در کاهش قیمت داشت

  گروه بنگاه‌ها: در معاملات روز دوشنبه پنجم شهریورماه جاری اغلب فولاد‌سازان شمش و مقاطع فولادی خود را بدون نوسان قیمت در بازار غیر‌رسمی عرضه کردند.در این روز فقط شمش فولاد اصفهان در شاهد کاهش قیمت در بازار غیر‌رسمی بود.

بیشتر

بیشتر