آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۴۱۱

 • ریزش قیمتی در بازار فولاد

  دنیای اقتصاد: هفته‌ای که گذشت شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار فولاد بودیم که این کاهش قیمت در راستای تحرکات کاهشی روزهای انتهایی هفته گذشته در بازار فولاد رخ داده است و در این شرایط باید بر اساس آمارهای قیمت گفت؛ هفته‌جاری کاملا در فضای نزولی سپری شده است و در ادامه، احتمال اینکه تمام هفته با توجه به تعطیلی پایان هفته، نزولی باشد هست.
 • نخستین نشست کمیته طلای «همایش فلزات غیر آهنی»

  آزاده حسینی، زهرا مسافر
  گروه بنگاه‌ها : نخستین جلسه اختصاصی کمیته طلا «همایش فلزات غیر‌آهنی دنیای اقتصاد»، در محل دبیرخانه این همایش تشکیل شد. این همایش قرار است دهم و یازدهم مهرماه سال جاری برگزار شود.
 • رانت اختلاف قیمت دستوری به جیب دلالان رفته است

  گروه بنگاه‌ها: فاصله قیمت دستوری فولاد با قیمت بازار، رانتی ایجاد کرده که نه به جیب تولید‌کننده فولاد می‌رود و نه به جیب مصرف‌کننده محصولات نهایی، بلکه صرفا به جیب واسطه‌ها رفته و فشار آن به مصرف‌کننده و تولید‌کننده وارد می‌شود.
 • افزایش ۲۳ درصدی تولید فولاد خام ایران

  در ۷ ماه نخست ۲۰۱۸ میلادی، تولید فولاد خام ایران و جهان در مقایسه با مدت مشابه پارسال به ترتیب ۶/ ۲۳ درصد و ۵ درصد افزایش یافت. به گزارش خبرگزاری صداوسیما از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران؛ بر‌اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، ایران در ۷ماه نخست سال ۲۰۱۸میلادی، ۱۴میلیون و ۴۵۷ هزار تن فولاد خام تولید کرد.
 • رشد ۱۰تومانی نرخ شمش فولاد کیمیا

  گروه بنگاه‌ها: طی روزهای اخیر بازار ارز شاهد نوسان قیمت به‌دلیل اخبار روز مبنی بر استیضاح وزیر اقتصاد و سوال نمایندگان مجلس از رئیس‌جمهور بود که این امر بازار فولاد را تحت‌الشعاع خود قرار داد؛ به‌گونه‌ای‌که رشد نرخ شمش از سوی برخی از ذوبی‌ها را به همراه داشت. در معاملات روز سه‌شنبه ششم شهریور‌ماه جاری شمش فولاد کیمیا با افزایش نرخ ۱۰ تومانی در هر کیلو اعلام شد.
 • افزایش مجدد عرضه پلیمرها در بورس کالا

  محمدحسین بابالو
  دنیای اقتصاد: افزایش عرضه‌ پلیمرها در روز گذشته مهم‌ترین خبر این حوزه بود که می‌تواند تاثیر مثبتی بر روال عمومی بازار در روزهای آینده داشته باشد. حجم عرضه‌ها در هفته جاری (تاکنون) به بیشترین میزان در ۵هفته اخیر رسیده و حمایت از تولید در بازار داخلی را نوید می‌دهد. هنوز تغییری در دستورالعمل‌های معاملاتی در بازار پلیمرها مخابره نشده ولی بازار آزاد فراز و فرودهای جدیدی را تجربه می‌کند. اختلاف قیمتی بین بورس و بازار هنوز بالاست و همین امر جذابیت خرید از بورس و فروش در بازار را تقویت کرده، اگرچه حجم سهمیه‌های خرید مجاز در بورس کالا نیز مورد بازنگری قرار گرفته است.
 • موافقان و مخالفان دستورالعمل تنظیم بازار فولاد

  دستورالعمل تنظیم بازار فولاد، اول مردادماه سال جاری توسط دکتر محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد. این دستورالعمل مورد توجه مخالفان و موافقان قرار گرفت. در این رابطه چیلان با نگاهی به استدلال‌های دو طرف به ارزیابی این دستورالعمل پرداخته است.
 • قیمت‌گذاری، محور اصلی طرح استیضاح شریعتمداری

  دنیای اقتصاد: بالاخره موضوع قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی، فولادی و فلزات غیرآهنی و تداوم چالش‌های تامین مواد اولیه مورد نیاز فعالان صنایع گوناگون باعث شد تا نمایندگان مجلس موضوع استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت را تقدیم هیات رئیسه مجلس کنند.
 • ثبت رکورد تولید در فولاد آلیاژی ایران

  گروه بنگاه‌ها: شرکت فولاد آلیاژی ایران طی مرداد‌ماه امسال موفق به کسب افتخارات و ثبت رکوردهای تازه در عرصه تولید و فروش خود شد. این شرکت توانست رکوردهای تولید در کارخانه‌های فولادسازی، نورد سبک و فروش را بشکند.

بیشتر

بیشتر