شماره روزنامه ۴۵۴۷
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۴۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۴۰۷

 • دو علامت غیرهم‌جهت در بازار آتی

  محمدحسین بابالو
  دنیای اقتصاد: رکوردشکنی قیمت‌ها در بازار آتی سکه ادامه دارد ولی این بار شاهد رشد حجم معاملات و تقویت تعداد معامله‌گران در این بازار هستیم که می‌تواند از داده‌های کشف شده در بازار آتی حمایت کند. حجم معاملات البته به قدری نیست که بتواند واقعیت‌های این بازار را با اعتماد بالا مخابره کند ولی ذات رشد نرخ و شکسته شدن رکورد تاریخی قیمت‌ها در بازار آتی سکه به اندازه کافی مهم به نظر می‌رسد که بتواند مهم‌ترین‌ خبر روزهای اخیر در بازار آتی سکه باشد؛ اگرچه دورنمای بازار با اما و اگرهای خاصی همراه است ولی تاکنون تجمیع داده‌هایی که ذهنیت اهالی بازار و انتظارات قیمتی را ترسیم می‌کند افزایشی بوده است.
 • سود سرشار قیمت‌گذاری دستوری برای «تولیدکننده نماها»

  آزاده حسینی
  گروه بنگاه‌ها: مس به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین درآمدهای صادراتی غیر نفتی همواره کارنامه مثبتی در تجارت خارجی کشور به ثبت رسانده و در واقع شرکت ملی صنایع مس ایران به‌عنوان اولین شرکت غیرنفتی کشور از سال ۱۳۸۵ به باشگاه صادرکنندگان میلیارد دلاری دنیا پیوست و این توفیق را برای چندین سال طی حدود یک دهه گذشته در اختیار داشته است.
 • راه اندازی کراکر سه میلیارد دلاری لوته کمیکال در ایالات متحده تا اوایل ۲۰۱۹

  تولید تجاری مجموعه کراکر اتان شرکت لوته کمیکال در ایالات متحده تا اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی آغاز خواهد شد.
 • بر سر قیمت‌های بورس کالا کشمکش قیمتی ادامه دارد

  دنیای اقتصاد: حاشیه‌ها پیرامون موضوع تعیین قیمت محصولات فولادی و پتروشیمی در بورس کالا همچنان ادامه دارد و براساس آنچه در هفته گذشته رخ داد می‌توان گفت وزیر صنعت لااقل فعلا علاقه‌ای به تغییر جهت قیمتی این محصولات در بورس کالا ندارد و بر نظر خود برای ادامه وضعیت فعلی تاکید دارد. این در حالی است که در دو هفته گذشته فعالان صنایع فلزی و غیرفلزی که در این بازار معامله می‌شوند بر ضرورت عبور از شیوه کنونی تاکید کرده‌اند و تنها دو دسته از وضعیت فعلی راضی هستند؛ دلالان و آن دسته بسیار کوچک از فعالان صنایع پایین‌دست که قادر بوده‌اند محصول مورد نیاز خود را از بورس کالا خریداری کنند.
 • اصلاح ساختار برای خدمت به بخش واقعی اقتصاد

  کالاخبر: پس از رونق اخیر در بازار فولاد که به واسطه اصلاح ساختار بخش عرضه محقق شد، شاهد ایجاد تغییرات جدیدی در بازار آتی چین هستیم.نشریه اخبار فلزات چین (China Metallurgical News) با این بهانه گفت‌وگویی با یکی از مدیران ارشد بورس آتی شانگهای چین داشته که با هم می‌خوانیم. در این گفت‌وگو عملکرد بازار آتی فولاد در سال ۲۰۱۷، محصولات جدید، برنامه‌های توسعه‌ای و سایر موضوعات مرتبط بررسی می‌شود.

بیشتر

بیشتر