آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۲۳۹

 • کمای موقت قیمتی در بازار

  سارا جنگروی:
  دنیای اقتصاد: شرایط رکودی در بازار فولاد و توقف قیمت‌ها در این بازار از یکسو و وجود واسطه‌هایی که هر کدام در این شرایط به دنبال گرم کردن بازار خود به وسیله پیشنهادهای قیمتی نامتعادل هستند از سوی دیگر، بازار را در حالت «کما» فرو برده است، به‌طوری‌که در این زمینه سوالی مطرح می‌شود: «چرا بازار آهن‌آلات ایران به «نقطه تعادلی» دست پیدا نمی‌کند؟»
 • تحولات پیش رو در بازار جهانی فلزات اساسی

  عزيزالله عصاري مديرعامل شركت سرمايه‌گذاري توسعه معادن و فلزات
  رشد کمی و کیفی تولیدات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری رایانه‌ای و گسترش و تسهیل دسترسی به فن‌آوری‌های تحلیل و ارزیابی اطلاعات،‌ عملا فرآیند تولید، گردش و ذخیره اطلاعات در عرصه بین‌الملل را بهبود بخشیده و متعاقب آن، اصطکاک بازارها کاهش و شفافیت اطلاعات به‌شدت افزایش‌یافته است. تغییرات لحظه‌ای درروند متغیرهای عرضه و تقاضا و ابداعات در حوزه فن‌آوری، همه و همه،‌ بازار را کاملا پیچیده، مشکل و رقابتی کرده است. در چنین شرایطی، حرکتِ همگام و متناسب جوامع با سرعت تحولات جهانی، نه یک انتخاب،‌ بلکه یک الزام به‌شمار می‌رود. بازار هم به‌دلیل اهداف تجاری و جاذبه بالا برای کاربران،‌ زودتر از سایر بخش‌های جامعه مورد هجوم اطلاعات و ابزارهای پیچیده فن‌آوری قرار گرفته و تغییرات آن به شکلی ملموس،‌ ارکان دیگر را تحت تأثیر خود قرار خواهد داد.
 • تداوم افت قیمت فولاد

  گروه بنگاه‌ها: افت قیمت‌ها در بازار آهن ادامه‌دار شد. تداوم روند نزولی در بازار باعث شد تا مقاومت فولاد‌سازان خصوصی نیز شکسته شود و نرخ‌های پیشنهادی را با افت اعلام کنند. دیروز شرکت ذوب بریس‌، شرکت فولاد اصفهان در و مجتمع فولاد آلیاژی کیمیا نرخ محصولات را بین ۱۰ تا ۴۰ تومان در هر کیلو کاهش دادند.

بیشتر

بیشتر