براساس این اطلاعیه، قراردادهای آتی در اولین روز معاملاتی، بدون حد نوسان قیمتی، با دوره پیش گشایش به مدت ۳۰ دقیقه در ابتدای جلسه معاملاتی آغاز و پس از انجام حراج تک قیمتی راس ساعت ۱۰:۳۰ با دوره عادی معاملاتی و اعمال حد نوسان قیمت روزانه ادامه می‌یابد. قیمت پایه این قرارداد، همان قیمت کشف شده در حراج تک قیمتی خواهد بود که مبنای حد نوسان قیمت روزانه برای ادامه معاملات در حراج پیوسته قرار خواهد گرفت. در صورت عدم انجام معامله در حراج تک قیمتی، قرارداد آتی متوقف و مجددا همین فرآیند، روز کاری بعد تکرار خواهد شد.

رشد ارزآوری با صادرات هدفمند زعفران از طریق بورس کالا

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ایجاد ارزآوری بالا با صادرات هدفمند زعفران از طریق بورس کالا، گفت: با توجه به آمار بالای تولید زعفران در کشور عرضه این محصول استراتژیک در بورس کالا این امکان را به تجار و بازرگانان می‌دهد تا با اطمینان خاطر برای صادرات محصولی با کیفیت و قیمت مناسب، اقدام کنند.  به گزارش «ایلنا» علی‌اکبر کریمی درباره عرضه زعفران در بورس کالا گفت: متاسفانه هر ساله کشاورزان در حالی که ماه‌ها برای تولید محصولی با کیفیت زحمت کشیده‌اند، مجبور هستند دسترنج خود را با کمترین درآمد و سود حداقلی به دلالان بفروشند. اما با عرضه زعفران در بورس کالا نه تنها قیمت‌ها براساس نظام عرضه و تقاضا تعیین می‌شود، بلکه زعفرانکاران به سود واقعی خود خواهند رسید.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: بورس کالا با ایجاد سازوکارهای رقابتی می‌تواند در رونق اقتصادی بسیار موثر باشد و به‌طور یقین ورود زعفران به بورس کالا باعث خواهد شد تا در کنار نظارت بر معاملات این محصول، شاهد شفافیت قیمتی و افزایش کیفیت باشیم. وی تصریح کرد: با توجه به آمار بالای تولید زعفران در کشور، عرضه این محصول استراتژیک در بورس کالا این امکان را به تجار و بازرگانان می‌دهد تا با اطمینان خاطر برای صادرات محصولی با کیفیت و قیمت مناسب اقدام کنند. کریمی گفت: به‌طور یقین با عرضه زعفران در بورس کالا نیاز بازارهای جهانی از طریق صادرات مستقیم و بدون هیچ گونه واسطه‌ای تامین می‌شود؛ ضمن اینکه مزیت صادرات مستقیم این محصول استراتژیک به کشورهای هدف این است که برای کشور ارزش افزوده بالایی خواهد داشت. این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: بورس کالا دارای رینگ صادراتی بوده و به این ترتیب زمینه و مقدمات کافی برای صادرات هدفمند زعفران از طریق بورس موجود است و به‌طور قطع با صادرات هدفمند از این طریق می‌توان شاهد ارزآوری بالایی برای کشور بود.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس