چرا ارزش بازار رمزارز مونرو می‌تواند به ۱۵میلیارد دلار برسد؟

 در این گزارش به بررسی پتانسیل‌های ارز دیجیتال مونرو می‌پردازیم و بررسی می‌کنیم چرا ارزش بازار آن می‌تواند به‌طور چشم‌گیری افزایش باید.به گزارش فین‌بولد (Finbold) مونرو (Monero یا XMR) که در حال حاضر ارزش بازار آن ۳میلیارد دلار است، با بنیادهای قوی‌ای که دارد، به‌عنوان یک گزینه با ارزش پایین ارزیابی شده است. مونرو یکی از رقبای قدرتمندی است که به تدریج سهمی از بازار بیت‌کوین را در میان ارزهای دیجیتال تصاحب می‌کند. این پروژه بیشتر مزایای ستوده‌شده بیت‌کوین را دارد و از مزایای تراکنش‌های کارآمدتر، سیستم اثبات کار بهبود یافته که در برابر تمرکز ASIC مقاومت می‌کند و شبکه‌ای با حریم خصوصی قوی بهره‌مند است. تمام این موارد نشان‌دهنده پتانسیل افزایش قیمت مونرو هستند.

مزایا و ویژگی‌های کلیدی مونرو

مونرو به‌عنوان یک ارز دیجیتال با حریم خصوصی قوی برای انتقال پول همتا به همتا (P۲P)، اغلب توسط جوامع ریشه‌دار و حامیان قدیمی بیت‌کوین مورد تحسین قرار می‌گیرد. برای مثال، در سپتامبر۲۰۲۰، بخش تحقیقات جنایی سرویس درآمد داخلی ایالات متحده (IRS-CI) جایزه‌ای ۶۲۵هزاردلاری برای پیمانکارانی تعیین کرد که می‌توانند ابزارهایی برای ردیابی مونرو توسعه دهند. این جایزه هرگز توسط کسی دریافت نشد که نشان می‌دهد چنین ابزاری وجود ندارد.

حمایت‌های برجسته از مونرو

اخیرا، پیتر تیل (Peter Thiel)، حامی قدیمی بیت‌کوین، میلیاردر و یکی از بنیان‌گذاران پی‌پل (PayPal)، وضعیت کنونی بیت‌کوین را بر اساس دیدگاه بنیادی که او را جذب کرده بود، مورد سوال قرار داده است. تیل اشاره کرد که ایده‌های سایفرپانک، کریپتو آنارشیست، لیبرترین و ضد دولت متمرکز به‌عنوان هسته‌ای برای ارزش بیت‌کوین مطرح بودند. او افزود که به نظر می‌رسد بیت‌کوین به آن شکلی که قرار بود کار نمی‌کند و مونرو در حال تسخیر این دیدگاه اصلی است و بازارهایی که پیش‌تر توسط بیت کوین تحت سلطه بودند، مانند بازارهای دارک‌نت را نیز به‌دست آورده است.

چالش‌ها و مقاومت‌های مونرو

دولت‌های برجسته جهان جنگی علیه حریم خصوصی مالی و به‌ویژه مونرو اعلام کرده‌اند. اتحادیه اروپا پرداخت‌های ناشناس را ممنوع کرده است و در همین حال، ایالات متحده و هلند اقدامات اجرایی علیه توسعه‌دهندگان منبع‌باز را رهبری کرده‌اند که نگرانی‌هایی حتی از سوی منتقدان ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است.

این سناریو به مونرو قدرت بیشتری داده و حامیان بیشتری به آن جذب شده‌اند. به‌طور ناگهانی، مونرو به اولین یا دومین ارز دیجیتال مورد علاقه بسیاری از علاقه‌مندان تبدیل شده و پتانسیل آن افزایش یافته است. با وجود اینکه مونرو از صرافی‌های بزرگ مانند بایننس (Binance) و اوکی‌اکس (OKX) حذف شده، معاملات آن در صرافی‌های غیرمتمرکز مانند هاونو (Haveno) افزایش یافته است.با توجه به داده‌های فعلی و تحلیل‌های فنی متعدد، مونرو با بنیادهای قوی و حمایت‌های برجسته‌ای که دارد، پتانسیل رشد قابل توجهی دارد. در سناریوی مثبت برای پذیرش و افزایش تقاضا، قیمت مونرو می‌تواند به طرز چشمگیری افزایش یابد و به ارزش بازار ۱۵میلیارد دلار برسد و در میان ارزشمندترین ارزهای دیجیتال قرار گیرد. با این حال، مونرو باید چالش‌های مربوط به نقدینگی و مقررات را برای رسیدن به این جهش فرضی پشت سر بگذارد.