آرشیو روزنامه شماره ۵۱۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۵۱۰۷

 • مرد در سایه بیت‌کوین

  دنیای‌اقتصاد: در هفته‌های گذشته خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه ایلان ماسک، صاحب شرکت تسلا و یکی از ثروتمندترین افراد دنیا، در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده است. این شایعه‌ها ادامه داشت تا اینکه شرکت تسلا که صاحب آن ایلان ماسک است به‌صورت رسمی اعلام کرد که در ماه ژانویه حدود ۵/ ۱ میلیارد دلار به‌صورت ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده است. اعلام این خبر کافی بود تا ارزهای دیجیتال ۱۷درصد رشد قیمت داشته باشند. قبل از اعلام این خبر نیز ایلان ماسک در حساب توییتری خود حمایت‌های صریحی را از ارزهای دیجیتالی کرده بود و بسیاری از صاحب‌نظران رشد قیمتی ارز دیجیتال داجکوین را حاصل حمایت‌های صریح ایلان ماسک از این ارز دانسته‌اند.
 • دلسردی دلاری‌ها از توافق زودهنگام

  دنیای‌اقتصاد: معامله‌گران دلار تصور می‌کردند با تغییر رئیس‌جمهور آمریکا، فشار حداکثری تحریم‌ها خاتمه خواهد یافت. با توجه به همین امید، آنها فروش‌های ارزی خود را در اواخر دی ماه بالا بردند. با این حال، هفته گذشته، بایدن اعلام کرد که در صورت بازگشت ایران به تعهدات هسته‌ای به برجام بازخواهد گشت. در مقابل طرف ایرانی،‌ خاطرنشان کرد که آمریکا باید در ابتدا تحریم‌ها را لغو کند و پس از آن، تعهدات خود را اجرا خواهد کرد.
 • سال بد اقتصاد انگلیس

  دنیای‌اقتصاد: با اتمام سال کرونایی ۲۰۲۰ و انتشار داده‌های اقتصادی کشورهای توسعه‌یافته، اکنون به‌صورت رسمی مقدار خسارات وارده توسط کرونا به این کشورها مشخص می‌شود.
 • احیای آرام تجارت جهانی

  نهاد سازمان ملل متحد در گزارشی پیش‌بینی کرد احیای تجارت جهانی در سه ماه نخست سال ۲۰۲۱ به دلیل مختل ماندن صنعت نفت تحت‌تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا، دوباره ضعیف خواهد شد.
 • افزایش ضریب نفوذ بیمه از مسیر فناوری‌های نوین

  دنیای‌اقتصاد: مسوولان بیمه ملت در نشستی از دو محصول «ملت تک» و «نشریه دیجیتالی» رونمایی کردند. در این مراسم اسماعیل دلفر مدیرعامل بیمه ملت با اشاره به فضای نوین فناوری اطلاعات گفت: این فضا سبب می‌شود محصولات بیمه‌ای به‌گونه‌ای دقیق‌تر و با هزینه تمام ‌شده کمتر و با سهولت بیشتری به مشتریان عرضه شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر