آرشیو روزنامه شماره ۵۱۰۸ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۵۱۰۸

 • کارنامه اموال مازاد بانک‌ها در ۹۹

  دنیای اقتصاد: معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی در یک جلسه خبری آخرین وضعیت فروش املاک مازاد بانک‌ها را تشریح کرد. به گفته عباس معمارنژاد در ۹ ماه نخست سال جاری بانک‌های دولتی و نیمه دولتی ۱۱ هزار میلیارد تومان از دارایی‌های مازادشان را به فروش رسانده‌اند که سهم سهام ۳هزارو۱۰۰ میلیارد تومان و سهم املاک ۷هزارو۹۰۰ میلیارد تومان بوده است.
 • دوئل کارشناسی در بسته حمایتی

  دنیای‌اقتصاد: زمانی که دو تن از اقتصاددانان مشهور و باریک‌بین چپ میانه در آمریکا در مورد اولین طرح بزرگ داخلی رئیس‌جمهور جدید اختلاف‌نظر دارند، این موضوع می‌تواند به یک خبر معمولی تبدیل شود اما زمانی که این دو تن به مناظره در این مورد بپردازند، این نشست می‌تواند حاوی نکات جالبی در مورد دو دیدگاه مختلف درباره بسته حمایتی جدید بایدن یا هر موضوع دیگری باشد.
 • برزخ تصمیم‌گیری در بازار دلار

  دنیای‌اقتصاد: ورود دلار به کانال ۲۶ هزار تومانی،‌ تصمیم‌گیری برای معامله‌گران ارزی را دشوارتر کرد. برخی از بازیگران فنی انتظار دارند درصورت تثبیت دلار بالای مرز ۲۶هزار تومانی،‌ موج جدیدی از خریداران وارد بازار شوند. در مقابل، گروه دیگری معتقدند بازار به سقف میان‌مدت نزدیک شده است. به باور آنها، پس از نزدیک به ۲۰ درصد رشد دلار در بهمن‌ماه، زمان سودگیری رسیده است.
 • حمایت دستگاه‌ها از بانک‌مرکزی در مدیریت ارزی

  دستگاه‌هایی مانند وزارت اقتصاد، صمت، گمرک و... باید نقش حمایتی خود از بانک‌مرکزی در مدیریت منابع ارزی را ایفا کنند.
 • نحوه تسویه بدهی‌های قطعی دولت از طریق اسناد خزانه

  نحوه تسویه بدهی‌های قطعی دولت از طریق اسناد خزانه و نیز نحوه تسویه مطالبات با منشا قانونی نهادهای عمومی غیردولتی، شرکت‌های دولتی، بانک‌ها، بیمه‌ها، اتحادیه‌ها و آستان‌های مقدس با حسابرسی ویژه مشخص شد.
 • دلار ۴۲۰۰ حذف نمی‌شود

  دنیای‌اقتصاد: در حالی دولت طی هفته جاری لایحه اصلاحیه بودجه ۱۴۰۰ را به مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهد کرد که رئیس‌کل بانک مرکزی از عدم‌تغییر ارز ۴۲۰۰تومانی دارو و کالاهای اساسی در این اصلاحیه خبر داد.
 • پرهیز از اجبار بانک مرکزی به اجرای تصمیم‌های تورم‌زا

  کارشناس ارشد پولی و بانکی اظهار کرد: تنها زمانی اقدامات بانک مرکزی در کنترل تورم و ثبات آن ادامه‌دار خواهد بود که مجبور به اجرای درخواست‌های دولت‌ها برای تصمیم‌های تورم‌زا نباشد. حسن حیدری در گفت‌وگو با ایبِنا تصریح کرد: اقدام بانک مرکزی در حذف صفرها از اسکناس‌های تازه‌ انتشار یافته از دو دهه قبل در محاسبات مردم به صورت درون‌زا انجام شده است و تومان سال‌هاست که در داد و ستدها به عنوان پول رایج مورد استفاده قرار می‌گیرد و تطبیق بانک مرکزی هم موجب می‌شود تا محاسبات آسان‌تر صورت گیرد.
 • کاهش نرخ بیکاری در ترکیه

  مرکز آمار ترکیه در گزارشی اعلام کرد نرخ بیکاری این کشور در ۱۲ ماه منتهی به نوامبر به ۹/ ۱۲درصد رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل ۴/ ۰درصد کمتر شده است. این نرخ بیکاری، کمترین نرخ بیکاری ثبت شده ترکیه در پنج ماه اخیر محسوب می‌شود.
 • ارزش بازار بیت‌کوین به مرز یک تریلیون دلار رسید

  ارزش بازار بیت‌کوین، بزرگ‌ترین ارز مجازی دنیا، در روز جمعه برای اولین بار در تاریخ از ۹۰۰ میلیارد دلار گذشت. قیمت این سرمایه دیجیتال به یک رکورد جدید رسیده است.
 • تورم آلمان بالاخره مثبت شد

  پس از شش ماه تورم منفی، شیب قیمت‌ها در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپایی مثبت شد.
 • معرفی سرپرست جدید روابط عمومی بانک پارسیان

  گروه شرکت‌ها: با صدورحکمی از سوی کورش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان، ناصر قاسم‌خانی مدیرامور هماهنگی این بانک، با حفظ سمت به‌عنوان سرپرست روابط عمومی بانک پارسیان منصوب شد. به گزارش روابط عمومی بانک‌پارسیان در متن حکم دکتر پرویزیان آمده است: نظر به تجارب و توانمندی‌های جناب عالی، به موجب این حکم، به‌عنوان سرپرست مدیریت روابط عمومی منصوب می‌شوید. انتظار دارد با برنامه‌ریزی مناسب و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در تحقق اهـداف تعیین شـده بانک، موفق و موید باشید. بنا بر این گزارش مدیرعامل بانک پارسیان ضمن قدردانی از زحمات مریم وحیدنیا مدیر پیشین روابط عمومی، وی را به سمت مدیر آموزش و توسعه دانش این بانک منصوب کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر