آرشیو روزنامه شماره ۵۱۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۵۱۰۶

 • انتقال کارت خرید به تلفن همراه

  دنیای اقتصاد - احسان مرادی: مسوولان بانک مرکزی از شروع به کار پرداخت با موبایل به جای کارت هوشمند در فروشگاه‌ها خبر دادند. در این رویکرد، با بهره‌گیری از تکنولوژی NFC که در ۸۰ درصد گوشی‌ها وجود دارد، به جای استفاده از کارت، افراد موبایل خود را به دستگاه کارتخوان نزدیک می‌کنند تا تراکنش عملیاتی شود. به گفته مسوولان بانک مرکزی، این کار از دیروز، به‌صورت محدود عملیاتی شده و یکی از شرکت‌های PSP و یکی از بانک‌ها این تکنولوژی را راه‌اندازی کردند و تا پایان سال سه بانک دیگر نیز این خدمت را ارائه خواهند داد. پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری، بهره‌گیری از این مکانیزم رشد پیدا کند و در سال آینده بخش قابل توجهی از پرداخت‌ها به شکل موبایلی صورت گیرد. «دنیای اقتصاد» علاوه بر صحبت‌های مسوولان بانک مرکزی، تکنولوژی به کار رفته را در نسل جدید پرداخت تشریح می‌کند.
 • واکنش دلار به اخبار برجامی

  دنیای اقتصاد: در سومین روز هفته، سرعت رشد قیمت سکه و دلار تندتر شد. اسکناس آمریکایی با ۴۳۰ تومان افزایش از سطح ۲۴هزار و ۵۰۰ تومانی به راحتی عبور کرد و در محدوده ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومانی قرار گرفت. دلار روز یکشنبه نیز ۷۰ تومان افزایش قیمت را به ثبت رسانده بود. در واکنش به افزایش قیمت دلار، سکه امامی نیز توانست از مرز ۱۱ میلیون تومانی با قدرت عبور کند و با ۴۱۰ هزار تومان افزایش به بهای ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برسد.
 • جدیدترین برنامه وزارت اقتصاد برای ETFها

  وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برای عرضه ETFها در حال برنامه‌ریزی هستیم تا نوسانات این صندوق‌ها به سهامدار کمتر ضرر برساند. به گزارش «ایسنا» فرهاد دژپسند به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور در یک برنامه تلویزیونی به سوالات این برنامه درخصوص عملکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی پاسخ داد و گفت: با آزادسازی سهام عدالت توزیع مالکیت صورت گرفت.
 • رویکرد بانک‌مرکزی برای مقاوم‌سازی اقتصاد

  معاون اقتصادی بانک‌مرکزی گفت: بانک‌مرکزی و شبکه بانکی امسال در حوزه تسهیلات‌دهی به فعالان اقتصادی بسیار خوب عمل کردند و یکی از دلایل اصلی رشد اقتصادی، حمایتی است که بانک‌ها از فعالان اقتصادی داشتند.پیمان قربانی در گفت‌وگو با «ایبنا» درخصوص کمک به رشد اقتصادی اظهار کرد: مهم‌ترین کمکی که بانک‌مرکزی می‌تواند به رشد اقتصادی بکند، اول از همه ایجاد فضای با ثبات و مهار تورم در سطح پایین و پایدار در اقتصاد است، در کنار این امر، مباحث تسهیلات‌دهی به فعالیت‌های اقتصادی و سایر امور شکل می‌گیرد.
 • پرداخت یکپارچه الکترونیکی خسارت‌ها از سال آینده

  گروه شرکت‌ها: برنامه‌ریزی برای پرداخت آنلاین خسارت، شروع به‌کار صندوق بیمه حوادث طبیعی از سال آینده، اجباری شدن بیمه واحدهای مسکونی، برخورد با ارائه‌دهندگان نرخ‌های غیر‌فنی، اعطای مجوز جدید به شرکت‌های توجیه‌دار، تلاش برای حذف عوارض صنعت بیمه و ... ازجمله موضوعات مهمی بود که رئیس‌کل بیمه مرکزی روز گذشته طی یک نشست خبری که به‌صورت آنلاین برگزار شد، به آنها اشاره کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر