آرشیو روزنامه شماره ۴۴۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۴۸۰

 • رکوردزنی رشد یک ساله شاخص صادرات

  دنیای اقتصاد: رشد نرخ ارز در ماه‌های اخیر باعث شده که نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه شاخص بهای صادراتی به بیشترین مقدار از ابتدای انتشار این آمار در سال ۱۳۷۶ برسد؛ بر این اساس در مهرماه سال‌جاری این رقم به ۲۸۲ درصد رسیده که بیشترین مقدار طی سه دهه اخیر بوده است. نکته قابل‌توجه این که رشد نرخ ارز در یک سال منتهی به مهرماه سال‌جاری نیز به میزان ۲۷۲ درصد بوده است. البته آمارهای بانک مرکزی حاکی از آن است که در مهرماه از شتاب حرکت شاخص صادراتی کاسته شده، زیرا تورم ماهانه شاخص بهای صادراتی با ثبت رقم ۵/ ۱۷ درصد به کمترین میزان در ۴ ماه اخیر رسیده است.
 • روند خطی طلای بازار جهانی

  دنیای اقتصاد: نظرسنجی کیتکو در خصوص روند کوتاه‌مدت بهای اونس طلای جهانی با پیش‌بینی افزایشی هر دو دسته تحلیلگران وال‌استریت و خرده‌فروشان مین‌استریت منتشر شد.
 • اعلام سود خالص ۶ ماهه بیمه تعاون

  گروه بنگاه‌ها: بیمه تعاون اعلام کرد: براساس عملکرد ۶ ماهه برای سال‌مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، مبلغ ۸/ ۳۴ میلیارد ریال سود خالص محقق کرده است. به گزارش پایگاه خبری نقدینه، براساس اطلاعیه‌ای که شرکت بیمه تعاون در سامانه کدال منتشر کرده، آورده است: بیمه تعاون در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور سال ۱۳۹۷ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم ۷۱ ریال سود محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۸ درصد رشد داشته که بیشتر ناشی از افزایش ۷۴ درصدی رشد سود عملیاتی شرکت بوده است.
 • ارتقای رتبه توانگری بیمه حافظ

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بیمه حافظ موفق به کسب سطح دو توانگری مالی شد. به گزارش روابط عمومی شرکت بیمه حافظ، در اجرای ماده ۶ آیین‌نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگری مالی موسسات بیمه (شماره ۶۹) و حسب بررسی و کنترل انجام شده، براساس آخرین صورت‌های مالی سال ۱۳۹۶و پس از اعمال تعدیلات، نسبت توانگری مالی این شرکت برای سال ۱۳۹۷ معادل۷۱ درصد (سطح دو)، مورد تایید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.
 • بیمه دانا بیمه‌گر شرکت ملی نفت ایران شد

  گروه بنگاه‌ها: قرارداد بیمه مکمل درمان کارکنان قرارداد مستقیم شرکت ملی نفت ایران با شرکت بیمه دانا امضا شد. به گزارش روابط عمومی بیمه دانا، دکتر ابراهیم کاردگر، نایب‌رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل این شرکت با اشاره به زیرساخت‎های مناسب این شرکت بیمه‎ای در حوزه درمان گفت: امضای این قرارداد برای صنعت نفت و صنعت بیمه کشور بسیار مهم است و به افزایش شاخص توسعه بیمه کشور کمک می‎کند. کاردگر تاکید کرد: ما می‌خواهیم همکاری‌های خود را با صنعت نفت در همه زمینه‎ها گسترش دهیم و امیدواریم بتوانیم درکاهش ریسک‎های صنعت نفت کمک کنیم. به گفته وی، در صورتی که هر یک از کارکنان به خدمات بیمه‎ای نیازمند باشند می‎توانند با ارائه معرفی‌نامه‎ای از طرف شرکت ملی نفت ایران به بیمه دانا مراجعه کنند.
 • تکذیب خبر قطع ارتباط شعبه هامبورگ بانک ملی ایران

  گروه بنگاه‌ها: بانک ملی ایران خبر قطع تلفن و اینترنت شعبه این بانک در هامبورگ را تکذیب کرد. به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، در پی انتشار خبری در فضای مجازی به نقل از یک روزنامه آلمانی مبنی‌بر قطع تلفن و اینترنت شعبه بانک ملی ایران در هامبورگ، مشخص شد این خبر از اساس کذب است. در حال حاضر ارتباط تلفنی و اینترنتی همه واحدهای خارج از کشور بانک ملی ایران برقرار است.
 • لزوم تدوین برنامه عملیاتی در چارچوب برنامه اصلاح نظام اداری

  مهر: معاون رئیس‌جمهور با اشاره به آخرین وضعیت برنامه جامع اصلاح نظام اداری گفت: هر یک از دستگاه‌های اجرایی کشور باید در چارچوب برنامه سالانه اصلاح نظام اداری کشور به تدوین برنامه عملیاتی بپردازند.
 • عدد مقاومت در بازار دلا‌ر

  دنیای اقتصاد: روز شنبه، دلار ۲۰۰ تومان دیگر از ارزش خود را از دست داد و با پایین رفتن از مرز ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومانی روی قیمت ۱۲ هزار و ۴۵۰ تومان قرار گرفت. در این شرایط برخی فعالان باور دارند، بازار هر چقدر به سوی عدد مقاوم ۱۲ هزار تومان نزدیک‌تر شود، میزان خریدها در بازار بالا خواهد گرفت. به باور آنها، هفته گذشته نیز چنین اتفاقی در بازار ارز رخ داد و ممکن است در هفته جاری نیز این الگو تکرار شود. دوشنبه، روزی است که عدد مقاوم دلار یک بار دیگر مورد آزمون قرار خواهد گرفت.
 • نفت، امید طلا را نا امید می‌کند؟

  یک بار دیگر کاهش قیمت نفت، سوژه اصلی بازارهای کالا شد و سایه تیره‌ای روی دارایی‌های مطمئنی مانند طلا انداخت. به گزارش «ایسنا» تحلیلگران می‌گویند به‌دلیل اینکه نفت، کالای مهمی در بسیاری از شاخص‌های کالاست، مبارزه با کاهش قیمت برای طلا دشوار خواهد شد.
 • رویکرد جدید بانک مرکزی چیست؟

  به گزارش «ایبِنا» از روابط عمومی اتاق تهران، صمد کریمی در پنجاه و یکمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان تهران گفت: رویکرد جدید بانک مرکزی تعامل بیشتر با کانون صرافان است و از حدود ۶۷۰ صرافی کشور، حدود ۵۰ صرافی از شبکه گسترده مالی با کشورهای مختلف در جهان از جمله آمریکا برخوردار هستند و از شبکه‌های مویرگی صرافی‌ها برای انجام نقل و انتقالات پولی کشور استفاده می‌شود. مدیر اداره صادرات بانک مرکزی با بیان اینکه ازابتدای سال پتروشیمی‌ها ۷۵درصد ارز صادراتی خود را در نیما عرضه کرده‌اند، گفت: سایر گروه‌های صادراتی به‌ویژه شرکت‌های فولادی سهم ناچیزی دراین زمینه داشته‌اند.
 • برگزاری جشنواره فیلم رشد با حمایت بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک صادرات ایران بهبود ساختار اقتصادی در جوامع را منوط به توجه به فرهنگ و زیرساخت‌های آموزشی و پرورشی دانست و در آیین اختتامیه جشنواره فیلم رشد، بر اهتمام ویژه به فرهنگ در رشد اقتصاد تاکید کرد.
 • افتتاح شعبه جدید بانک کارآفرین در تهران

  گروه بنگاه‌ها: ساختمان جدید شعبه اندرزگو شرقی بانک کارآفرین در تهران، با حضور حمید تهرانفر مدیرعامل این بانک افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین در این مراسم عزمی، معاون مدیرعامل در امور بانکی، خورسندی معاون مدیرعامل در امور ارزی و بین‌المللی، برزنونی مدیر امور شعب، اورعی رئیس اداره روابط عمومی و تبلیغات و تعدادی از مشتریان این شعبه حضور داشتند.
 • امکان مشاهده ۱۰ گردش آخر کارت تجارت با پات

  گروه بنگاه‌ها: امکان مشاهده ۱۰ گردش آخر کارت تجارت به پات اضافه شد. به گزارش روابط عمومی شرکت ایران کیش این نخستین بار است که چنین امکانی در یک اپلیکیشن پرداخت برای بانک تجارت ایجاد شده است. بنا بر این گزارش از این پس تمام کاربران نرم‌افزار پات می‌توانند گردش کارت‌های خود را در بانک تجارت مشاهده کنند. این امکان در راستای هر چه بیشتر کاربردی کردن اپلیکیشن پات فراهم شده است و به‌زودی خبرهای جدیدتری در این زمینه اعلام خواهد شد.
 • نسخه جدید «موبایلت» بانک سامان عرضه شد

  گروه بنگاه‌ها: نسخه جدید اپلیکیشن «موبایلت» با دو تغییر مهم در دسترس هموطنان قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی بانک سامان، از این پس دارندگان کارت‌های ۲۳ بانک کشور می‌توانند با استفاده از «موبایلت» نسبت به انتقال وجه به تمام کارت‌های بانکی کشور اقدام کنند. براساس این گزارش، از این پس کارت‌به‌کارت از مبدا بانک‌های ملی ایران، ملت، رفاه کارگران، تجارت، پارسیان، سامان، پاسارگاد، اقتصادنوین، انصار، شهر، رسالت، دی، قوامین، سرمایه، ایران‌زمین، پست‌بانک، حکمت‌ایرانیان، خاورمیانه، آینده و صنعت‌ومعدن و موسسات اعتباری ملل، نور و توسعه به تمام کارت‌های شتابی ازطریق اپلیکیشن «موبایلت» امکان‌پذیر است.
 • تغییر قوانین مهاجرتی امارات برای جذب سرمایه‌گذاران

  امارات‌متحده عربی اعلام کرده که قصد دارد به‌منظور احیای اقتصاد و بازار مسکن به تغییر در قانون روادید برای جذب سرمایه‌گذاران ثروتمند و تحصیلکرده روی بیاورد.

بیشتر