آرشیو روزنامه شماره ۴۴۳۸ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۴۳۸

 • شارژ شاخص صادرات با رشد ارز

  دنیای اقتصاد: آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد شاخص بهای صادراتی، در مردادماه رشد ماهانه و نقطه‌به‌نقطه قابل‌توجهی داشته که این ارقام از زمستان سال ۹۱، بیشترین مقدار بوده است. بر این اساس، شاخص بهای صادراتی در دو ماه نخست تابستان ۵۲ درصد رشد کرده که این رشد بهای شاخص بهای صادراتی، فرصت مناسبی را برای صادرات غیرنفتی ایجاد کرده است. آمارهای بانک مرکزی حاکی از آن است که رشد نقطه‌به‌نقطه شاخص بهای صادراتی نیز در شهریور به میزان ۴/ ۱۸۰ درصد بوده است. محصولات پتروشیمی و نفتی، از پیشتازان رشد قیمتی در گروه‌های صادراتی بوده است.
 • روز هجوم به بازار ارز

  دنیای اقتصاد: از ظهر روز دوشنبه روند کاهشی سکه و دلار تندتر شد؛ روندی که در روز سه‌شنبه نیز پیگیری شد. در این دو روز در فضای مجازی نیز در خصوص ریزش قیمت‌ها به شکل‌های مختلف اطلاع‌رسانی شد و اخبار بیشتر انعکاس‌دهنده برگشت قیمت‌ها بود.
 • تله تردیدهای بزرگ

  عباس آخوندی معتقد است بی‌ثباتی بازار به دلیل عدم قطعیت بوده است. به گفته این عضو کابینه، سه تردید بزرگ شامل تردید در پیوستن به FATF، تردید درباره برجام و تردید درباره کارکرد اصول اقتصاد آزاد که منجر به نقض حاکمیت قانون، حقوق مالکیت و اصول بازار رقابتی شده در بی‌ثباتی اقتصاد ایران نقش داشته‌اند. آخوندی اعتقاد دارد تنگنای موجود ناشی از عدم شناخت تحولات جهانی و نداشتن نظریه روشن برای مدیریت اقتصاد ملی بوده است.
 • واریز سود قطعی سال ۹۶ به حساب بیمه‌گذاران عمر معلم

  گروه بنگاه‌ها: مدیر بیمه‌های عمر و زندگی بیمه معلم گفت: بیمه معلم در سال ۹۶ معادل ۷۰/ ۲۲ درصد سود قطعی به حساب اندوخته بیمه‌گذاران بیمه‌های زندگی و سرمایه‌گذاری واریز کرد.
 • بیمه سامان برنده مناقصه پتروشیمی امیرکبیر

  گروه بنگاه‌ها: عملکرد و قیمت مناسب خدمات موجب شد بیمه سامان در مناقصه پوشش بیمه باربری شرکت پتروشیمی امیرکبیر برنده شود. به گزارش روابط عمومی بیمه سامان، شرکت پتروشیمی امیرکبیر امسال نیز به روال سال‌های گذشته به‌منظور تحت پوشش قرار دادن بیمه باربری محصولات این شرکت نسبت به برگزاری مناقصه عمومی در بازار بیمه اقدام کرد که این مناقصه با حضور تعدادی از شرکت‌های بیمه و بیمه سامان برگزار شد. شرکت پتروشیمی امیرکبیر بعد از دریافت پیشنهادهای شرکت‌کنندگان در این مناقصه و ارزیابی شرایط متقاضیان، شرکت بیمه سامان را به‌عنوان برنده مناقصه معرفی کرد که این موفقیت تاییدکننده ارائه خدمات با کیفیت و قیمت رقابتی خدمات بیمه‌ای بیمه سامان است. بر این اساس، پوشش بیمه باربری صادراتی محصولات شرکت پتروشیمی امیرکبیر از این پس بر عهده بیمه سامان خواهد بود.
 • کفایت سرمایه ۱۷ درصدی بانک حکمت ایرانیان

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک حکمت ایرانیان در حاشیه مراسم افتتاح اولین شعبه دیجیتال این بانک با نام ایرانیان نت گفت: باتوجه به شرایط حال حاضر و کفایت سرمایه ناکافی برخی بانک‌ها، ادغام یک ضرورت است که بانک‌های نظامی پیشگام شدند. عباس عسگرزاده با تاکید بر اینکه بهترین زمان برای ادغام بانک‌ها چند سال دیگر خواهد بود، افزود: با توجه به شرایط حساس کنونی و مشکلات اقتصادی که برخی تامین‌کنندگان برای مردم به وجود آورده‌اند بهتر است ادغام در زمان حاضر انجام نشود.
 • ۲۴۰۰ طرح روستایی مورد حمایت بانک سینا

  گروه بنگاه‌ها: بانک سینا که به‌منظور ایفای مسوولیت‌های اجتماعی و کمک به توسعه و رونق اشتغال کشور، اعطای تسهیلات اشتغالزایی روستایی را از سه سال قبل آغاز کرده، تاکنون نزدیک به ۲۴۰۰ طرح را مورد حمایت قرار داده است. به گزارش روابط عمومی بانک سینا، به‌منظور کمک به توسعه اشتغال در مناطق روستایی تا ۸ مهرماه سال‌جاری تعداد ۳۹۸/ ۲ طرح به مبلغ ۱۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات با برآورد اشتغال‌زایی جهت بیش از ۲۴ هزار نفر در این بانک مصوب شده که از این تعداد ۲ هزار و ۷۴ مورد به مبلغ ۱۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال به مرحله انعقاد قرارداد رسیده است.
 • اعلام عضو جدید هیات‌مدیره بیمه آسیا

  گروه بنگاه‌ها: رئیس هیات‌مدیره بیمه آسیا گفت: در آخرین جلسه هیات‌مدیره بیمه آسیا، نامه معرفی مهدی شریفی معاون اشخاص و مسوولیت بیمه آسیا به‌عنوان نماینده شرکت ستاره عمران زمین در هیات‌مدیره بیمه آسیا اعلام وصول شد.
 • سومین جلسه هم‌اندیشی همتی با اقتصاددانان

  سومین جلسه رئیس کل بانک مرکزی با اقتصاددانان عصر دیروز در محل بانک مرکزی برگزار شد.
 • شاخص آزادی اقتصادی ۲۰۱۸ منتشر شد

  موسسه «فراسر» کانادا در گزارش خود از وضعیت آزادی اقتصادی ۱۶۲ کشور جهان، هنگ‌کنگ را آزادترین اقتصاد دنیا معرفی کرد و ایران در رتبه ۱۳۰ قرار گرفت.
 • ریسک انقباض آمریکایی برای چین

  دنیای اقتصاد: افزایش نرخ بهره در ایالات‌متحده منجر به تقویت فشارهای ناشی از جنگ تجاری بر اقتصاد چین خواهد شد. در یک طرف این فرضیه، کاهش مازاد حساب جاری چین قرار دارد و در سوی دیگر باریک شدن فاصله بازدهی اوراق بدهی در دو کشور؛ هر دو عامل در کنار یکدیگر به افزایش هراس نسبت به شکل‌گیری جبهه خروج سرمایه از چین منجرخواهند شد.
 • بازگشت اونس به بالای سطح ۱۲۰۰ دلاری

  قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی دیروز با رشد نزدیک به ۱۰ دلاری حدود ۹/ ۰ درصد رشد کرد. اونس بلافاصله پس از بازگشایی بازار نیویورک جهش ۷ دلاری را به ثبت رساند و در یک قدمی مرز روانی ۱۲۰۰ دلار ایستاد. با اینکه قیمت فلز زرد روز دوشنبه پس از اعلام توافق تجاری آمریکا و کانادا با افت محدودی روبه‌رو شده بود؛ اما اثر ابتدایی توافق «نفتا» از بازارهای جهانی کنار رفت تا بازارها واکنش دوم خود را به پیمان تجاری آمریکای شمالی نشان دهند.
 • تاکید مدیرعامل بانک ملت بر نقش رسانه‌ها در مقابله با جنگ اقتصادی

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک ملت، نقش رسانه‌ها را در جنگ تمام‌عیار اقتصادی کنونی بسیار پررنگ خواند و اظهار کرد: اگر رسانه‌ها در این جنگ اقتصادی به درستی عمل کنند از این وضعیت خارج خواهیم شد.
 • ارائه خدمات مالی و سرمایه‌گذاری در شعب منتخب بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک صادرات ایران از آمادگی این شرکت و شعب منتخب بانک برای پاسخگویی به نیاز فعالان بازار سرمایه و ارائه خدمات مالی و سرمایه‌گذاری خبر داد.
 • توسعه ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی ‌ در کلان‌شهرها با حمایت بانک شهر

  گروه بنگاه‌ها: معاون اعتبارات بانک شهر با اشاره به نقش این بانک در عمران و آبادانی شهرها، راه‌اندازی و توسعه خطوط مترو و اتوبوسرانی در کلان‌شهرها را از جمله نتایج این اقدامات دانست. به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی ‌بانک شهر، محمد کیایی با بیان این مطلب گفت: این بانک به‌عنوان یک بانک تخصصی در زمینه توسعه عمران و آبادانی شهرهای کشور، با اعطای تسهیلات به عموم شهروندان به‌ویژه شهرداری‌های شهرهای مختلف نقش موثری در این زمینه داشته است. وی با اشاره به اهمیت طرح‌های تسهیلاتی و میزان استقبال شهروندان از این طرح‌ها افزود: تا کنون طرح‌های تسهیلاتی خُرد متنوعی از سوی این بانک به شهروندان ارائه شده است و با توجه به اینکه این طرح‌ها در بخش‌های مختلف و برای اقشار گوناگون جامعه در نظر گرفته شده، رضایت شهروندان را کسب کرده است.
 • بانک‌های قطری آسیب‌پذیرترین موسسات مالی حوزه خلیج فارس

  موسسه اعتبارسنجی «اس‌اند‌پی» اعلام کرد که بانک‌های قطری به‌دلیل بدتر شدن کیفیت دارایی‌های خود آسیب‌پذیر‌ترین بانک‌های منطقه خلیج فارس هستند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر