آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۸ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۳۳۸

 • تغییر ریل تورم

  دنیای اقتصاد: نرخ تورم در اردیبهشت‌ماه تغییر مسیر داد. آمارها نشان می‌دهد که نرخ تورم ماهانه در این ماه به سطح ۶/ ۱ درصد رسیده که نسبت به ماه قبل دو برابر شده است، همچنین نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه با ثبت رقم ۷/ ۹ درصد نسبت به ماه قبل، افزایش ۸/ ۱ واحد درصدی را ثبت کرده است، این افزایش به این میزان در یک ماه، طی ۵سال گذشته بی‌سابقه بوده است. این آمارها نشان می‌دهد که نرخ تورم در ماه‌های آینده در مسیر جدیدی قدم خواهد گذاشت. «دنیای اقتصاد» با توجه به شرایط پیش‌رو سناریوهای احتمالی تورم را بررسی کرده است.
 • سردرگمی در بازار سکه

  دنیای اقتصاد: انتظار رشد قابل توجه سکه در اولین روز هفته محقق نشد، ولی این فلز گرانبها توانست از مرز دو میلیون و ۲۰ هزار تومان عبور کند. روز شنبه، سکه ۴ هزار تومان افزایش را به ثبت رساند و به قیمت دو میلیون و ۲۳ هزار تومان رسید. رشد ۲ دهم درصدی فلز گرانبهای داخلی در شرایطی رقم خورد که تعداد زیادی از بازیگران سکه انتظار افزایش بیشتری را داشتند.
 • نخستین گام اجماع‌سازی

  دنیای اقتصاد: اولین جلسه «شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی» دیروز به ریاست حسن روحانی و حضور سران قوا برگزار شد. جلسه‌ای که در حیطه سیاست‌گذاری اقتصادی کم‌سابقه بوده و در بالاترین سطوح حاکمیتی برگزار شد. به گفته روحانی، این شورا با تدبیر رهبری پایه‌گذاری شده است. شکل‌گیری این شورا می‌تواند نوید آن باشد که سیاست‌گذاران تنها نسخه عبور از پیچ ابرچالش‌های اقتصادی را «اجماع و همبستگی ملی» می‌‌دانند. همبستگی که خلأ حضور آن، حوزه سیاست‌گذاری اقتصادی را با هزینه اصطکاک قابل‌ملاحظه‌ای مواجه کرده بود.
 • پرداخت سپرده‌های تا ۲۰۰ میلیون تومان تعاونی اعتباری وحدت

  فاطمه بهادری
  گروه بنگاه‌ها: در پی اعلام نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از آغاز پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز تا سقف یک میلیارد تومان در هفته جاری، قائم‌مقام موسسه اعتباری ملل از تسویه سپرده‌های تعاونی اعتباری وحدت در هفته‌های آینده خبر داد.
 • یورو ارز مبنای صندوق توسعه ملی شود

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک توسعه صادرات پیشنهاد داد که صندوق توسعه ملی در قراردادهای خود با بانک‌ها به جای دلار از یورو استفاده کند.
 • تمدید مهلت شرکت در قرعه‌کشی در جشنواره ناواکو

  گروه بنگاه‌ها: شرکت فناوری اطلاعات ناواکو بانک مسکن، مهلت شرکت در قرعه‌کشی یک دستگاه سراتو در جشنواره ناواکو با کسب حداقل ۴۰۰ امتیاز تا عید سعید فطر را تمدید کرد.
 • سرگیجه یورو در بازارها

  دنیای اقتصاد: سراشیبی یورو، بازدهی این ارز در برابر دلار را به کف سال ۲۰۱۸ میلادی رساند و بازدهی مثبت ابتدای سال را تبدیل به تضعیف ۳ درصدی کرد.
 • برقراری ارتباط بانک‌های ایرانی با سوئیفت

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک ملت با اعلام اینکه شبکه سوئیفت (شبکه مبادلات جهانی بانکی) برقرار است، گفت:‌ مشکلی در زمینه استفاده بانک‌ها از سوئیفت وجود ندارد. محمد بیگدلی در گفت‌وگو با خبرنگار «ایبِنا» با اشاره به وضعیت بازار ارز کشور و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این زمینه، گفت: با توجه به شرایط فعلی و خروج آمریکا از برجام، اگر تامین ارزی مانند گذشته صورت بگیرد، مساله خاصی در این زمینه نخواهیم داشت.
 • جایگاه شرکت‌های پی‌اس‌پی در بازار تراکنش‌های اینترنتی

  گروه بنگاه‌ها: بررسی آمار شاپرک در فروردین‌ماه ۹۷ از سهم شرکت‌های PSP واز تعداد و مبلغ بازار تراکنش‌های ابزار پذیرش اینترنتی حکایت از تغییر جایگاه شرکت‌ها دراین بخش دارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر