آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۷ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۳۳۷

 • درخشش صادرات با پژواک ارزی

  دنیای اقتصاد: بررسی‌ها نشان می‌دهد رشد شاخص صادراتی در بازه زمانی ماهانه و نقطه‌به‌نقطه به واسطه افزایش نرخ ارز، در بیشترین مقدار طی حدود نیم دهه‌اخیر است.
 • تکانه سیاسی‌تجاری در بازارها

  دنیای اقتصاد: رویدادهای سیاسی بیشترین نقش را در خصوص آخرین جهت گیری بازارهای جهانی بر عهده دارند. مهم‌ترین اتفاقات سیاسی ظرف چند روز گذشته پیرامون واشنگتن رخ داد و سیگنال نااطمینانی با مرکزیت کاخ سفید به سرمایه‌گذاران در سراسر دنیا مخابره شد.
 • نیمه پنهان معافیت بیمه از مالیات

  لیلا اکبرپور
  دنیای اقتصاد: طبق گفته رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، بررسی‌های لایحه اصلاح قانون مالیات ارزش افزوده روزهای پایانی خود را دراین کمیسیون طی می‌کند و سپس به صحن علنی می‌رود. یکی از موارد اصلاحی که از ابتدای تصویب و ابلاغ این قانون مورد نقد قرار گرفت «پرداخت مالیات از سوی مشتریان بیمه‌های بازرگانی» بود. دراین قانون بیمه‌گذاران نیز مانند سایر مصرف‌کنندگان به پرداخت مالیات ارزش افزوده ملزم شدند.
 • بانک‌هاى موفق‌ در سرمایه‌گذاری

  فارس: موضوع بنگاه‌داری بانک‌ها همواره به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین عوامل عدم‌تخصیص بهینه منابع در اقتصاد کشور ازسوی منتقدان نظام بانکی و گروهی از اقتصاددان‌ها مطرح می‌شود. ارائه لایحه و تصویب قانون «رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور» به‌خوبی درجه اهمیت این موضوع را از دیدگاه سیاست‌گذاران کشور نشان می‌دهد. به‌صورت عام، به مشارکت بانک‌ها در پروژه‌ها و سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌ها و عدم‌پرداختن به وظایف واسطه‌گری عنوان بنگاهداری اطلاق شده است.
 • افتتاح شعب تمام دیجیتال بانک ایران‌زمین به‌زودی

  گروه بنگاه‌ها: معاون فناوری اطلاعات بانک ایران‌زمین با اشاره به آمار ۹۷ درصدی تراکنش‌های غیر‌حضوری گفت: تغییرات در عرصه بانکداری به سرعت در حال وقوع است و باید باور کنیم بازیگران در عرصه بانکداری دیجیتال تغییر کرده‌اند.
 • برگزاری مجمع بانک قوامین در آینده نزدیک

  گروه بنگاه‌ها: بانک قوامین برای تصمیم‌گیری درخصوص کاهش تعداد اعضای اصلی هیات‌مدیره از ۷ به ۵ نفر و اصلاح ماده ۵۸ اساسنامه بانک به مجمع فوق‌العاده می‌رود.این مجمع ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه ۱۳ خرداد در مجتمع رفاهی پردیس برگزار می‌شود.
 • بانک گردشگری میزبان مدیران روابط ‌عمومی

  گروه بنگاه‌ها: در آخرین روز اردیبهشت و در هفته روابط عمومی و ارتباطات، مراسم نکوداشت مدیران روابط عمومی بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور به میزبانی بانک گردشگری برگزار شد.در این مراسم که با حضور مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری، رضا کامران، قائم‌مقام بانک گردشگری و جمعی از مدیران روابط عمومی شبکه بانکی با هدف تقویت تعاملات برگزار شد، رئیس گروه مالی گردشگری ضمن تکریم مدیران و فعالان حوزه روابط عمومی گفت: «بانک‌ها در شرایط حساس امروز کشور، پیشرو اقتصاد ایران هستند و روابط عمومی این رسالت را بر عهده دارد که خدمات ارزشمند شبکه بانکی را به روشنی برای جامعه و مردم تبیین کند.»نایب‌رئیس اتاق بازرگانی تهران افزود: «ترکیب واژه روابط عمومی خود گویای حساسیت کار مدیران این بخش است و در شرایطی که نظام بانکی به‌رغم همه خدمات بزرگی که انجام داده گاه با بی‌مهری مواجه می‌شود این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.»
 • تقدیر امام جمعه ارومیه از بانک مهر اقتصاد

  گروه بنگاه‌ها: رئیس اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد استان آذربایجان غربی با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ارومیه دیدار کرد.حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌مهدی قریشی امام جمعه ارومیه در این دیدار با تاکید بر اهمیت موضوع قرض‌الحسنه اظهار کرد: شایسته است بانک‌ها با پرهیز از تبلیغ حساب‌های سودده به تبلیغ قرض‌الحسنه بپردازند و مردم را برای گشایش حساب‌های قرض‌الحسنه و یاری محرومان و نیازمندان واقعی جامعه هدایت کنند.
 • آغاز جشنواره همگامان سپه ۲

  گروه بنگاه‌ها: جشنواره همگامان سپه ۲، ویژه دارندگان پایانه‌های فروش بانک سپه از یکم خرداد آغاز شد.به گزارش روابط عمومی بانک سپه، در ادامه جشنواره‌های برگزار شده برای پذیرندگان پایانه‌های فروش متصل به حساب‌های بانک سپه، جشنواره «همگامان سپه ۲» تا تاریخ ۰۱/ ۰۶/ ۹۷ نیز ادامه خواهد داشت.براساس این گزارش، در پایان مدت این جشنواره به ۶ نفر از پذیرندگان پایانه‌های فروش، کمک هزینه خرید خودرو به ارزش یک میلیارد ریال و به ۲۰ نفر دیگر مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال به قید قرعه اعطا خواهد شد.
 • تحقق سود ۱۹۳ ریالی هر سهم بیمه آسیا

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بیمه آسیا در گزارش ۱۲ ماهه صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۶ اعلام کرد که درآمد هر سهم را ۱۹۳ ریال محقق کرده است.به گزارش ریسک نیوز، شرکت بیمه آسیا ۲۳۰۰ میلیارد ریالی اعلام کرده که در سال مالی ۹۶ درآمد هر سهم را نسبت به سال مالی ۹۵ با رشد ۲۵ درصدی محقق کرده و سود انباشته شرکت را هم با رشد ۴۷ درصدی به مبلغ ۶۷۷ میلیارد و ۷۴۶ میلیون ریال رساند.
 • انتخاب دبیران کارگروه روابط عمومی و اتکایی سندیکا

  گروه بنگاه‌ها: بهروز میرزایی، مدیر روابط عمومی بیمه دانا با رای اعضای کارگروه تخصصی روابط عمومی سندیکای بیمه‌گران ایران به‌عنوان دبیر این کارگروه انتخاب شد.به گزارش ریسک نیوز، در آخرین جلسه کارگروه تخصصی روابط عمومی سندیکا بابت انتخاب دبیر رای‌گیری به‌عمل آمد و طی آن بهروز میرزایی با اتفاق آرا به مدت یکسال به‌عنوان دبیرکارگروه روابط عمومی سندیکای بیمه‌گران انتخاب شد.همچنین محسن قره‌خانی، مدیر بیمه‌های اتکایی بیمه ملت نیز با رای اعضای کارگروه تخصصی اتکایی سندیکای بیمه‌گران ایران به‌عنوان دبیر این کارگروه انتخاب شد.
 • خودکفایی ۱۷۵ هزار خانوار کمیته امداد با تسهیلات بانک ملی ایران

  گروه بنگاه‌ها: بانک ملی ایران تسهیلات قابل‌توجهی را برای خودکفایی خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) اختصاص داده؛ به‌طوری‌که طی سال‌های ۹۰ تا ۹۶ بیش از ۱۷۵ هزار خانوار تحت پوشش با تسهیلات این بانک به خودکفایی رسیدند.
 • کلنگ‌زنی ساخت دومین مدرسه شهدای بیمه آسیا

  گروه بنگاه‌ها: مراسم کلنگ‌زنی ساخت دومین مدرسه ۶ کلاسه شهدای بیمه آسیا در روستای حیدرآباد شهرستان شبستر در استان آذربایجان شرقی برگزار شد.به گزارش روابط عمومی بیمه آسیا، کاردگر نایب‌رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا در این مراسم گفت: مدرسه ابتدایی ۶ کلاسه در روستای حیدرآباد منطقه تسوج شهرستان شبستر دراستان آذربایجان شرقی، دومین مدرسه‌ای است که ازسوی بیمه آسیا در مناطق محروم کشور ساخته می‌شود.
 • نیروی افزایشی جدید سکه

  دنیای اقتصاد: در آخرین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی با افزایش قیمت به کار خود پایان داد و علامت بازدهی هفتگی این فلز گرانبها معکوس شد. روز پنج شنبه، سکه ۱۴ هزار تومان افزایش را به ثبت رساند و به قیمت ۲ میلیون و ۱۹ هزار تومان رسید. با رشد روز آخر، میزان بازدهی فلز گرانبهای داخلی در هفته گذشته به نزدیک ۳ درصد رسید.
 • طرح پیشنهادی بانک تجارت برای ساماندهی ارزهای سرگردان

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک تجارت در دیداری با مدیر امور مالی شرکت ملی نفت ایران بر گسترش همکاری‌ها تاکید کرد.
 • بهره‌برداری از بزرگ‌ترین کارخانه تولید کیسه خون با تامین مالی بانک ملت

  گروه بنگاه‌ها: کارخانه تولید کیسه خون شرکت فردآور در منطقه ویژه اقتصادی پیام در استان البرز با حضور دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر پورفتح‌الله رئیس سازمان انتقال خون و دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت به‌صورت رسمی به بهره‌برداری رسید.
 • معرفی برندگان قرعه‌کشی جشنواره کارت هدیه بانک اقتصادنوین

  گروه بنگاه‌ها: با برگزاری مراسم قرعه‌کشی، برندگان هشتمین دوره جشنواره کارت هدیه بانک اقتصادنوین (زمستان ۹۶) مشخص شدند. به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، در این جشنواره دارندگان کارت‌های هدیه این بانک با حداقل مانده ۲۵۰ هزار ریال در قرعه‌کشی شرکت داده شدند و جوایزی از جمله کمک هزینه خرید یک دستگاه خودروی سراتو، ۸ کمک هزینه خرید گوشی آیفون (۴۰ میلیون ریالی) و ۶۰ کارت هدیه ۵ میلیون ریالی به برندگان تعلق خواهد گرفت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر