آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۶ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۳۳۶

 • خروج سکه از مدار افزایشی

  دنیای اقتصاد: سکه تمام بهار آزادی پس از ۷ کانال شکنی، روز گذشته آرام گرفت و در مدار کاهشی حرکت کرد. در دومین روز خردادماه، سکه ۱۶ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای دو میلیون و ۵ هزار تومان رسید. این افت در شرایطی رقم خورد که فلز گرانبهای داخلی در روزهای سوم و چهارم هفته به ترتیب، ۴۷ و ۲۲ هزار تومان رشد قیمت را به ثبت رسانده بود. فعالان، قطع موقت روند افزایشی سکه تمام بهار آزادی را به دو عامل نسبت دادند.
 • سقوط لیـر با ریسک اردوغـان

  دنیای اقتصاد: لیر ترکیه ظرف یک ماه گذشته ۲۰ درصد از ارزش خود را در برابر دلار آمریکا از دست داده است. لیر در هفته جاری ۹ درصد تضعیف شده که نزدیک به ۷ درصد آن به افت روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه مربوط می‌شود. روز سه‌شنبه شرکت خدمات مالی «فیچ»، مقصر اصلی سقوط سریالی ارز ترکیه را نااطمینانی‌های حاصل از دخالت و فشار سیاسی «رجب طیب اردوغان» بر بانک مرکزی این کشور عنوان کرد.
 • تداوم اصلاح صورت‌های مالی بانک‌ها و اعتباربخشی به چک

  شورای پول و اعتبار «دستورالعمل شناسایی درآمد موسسات اعتباری» را تصویب و «دستورالعمل حساب جاری» را اصلاح کرد.
 • آغاز پرداخت تا یک میلیارد تومان به سپرده‌گذاران موسسات از هفته آتی

  نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی از آغاز پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران مالی و اعتباری تا سقف یک میلیارد تومان از هفته آتی خبر داد. به گزارش «ایبِنا» به نقل از خانه ملت، مسعود پزشکیان در تشریح نشست امروز نمایندگان سران سه قوه برای پیگیری مشکلات موسسات مالی و اعتباری گفت: از هفته آینده پس از امضای روسای سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه، پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری تا سقف یک میلیارد تومان اصل سپرده‌ها آغاز می‌شود.
 • ۶ بانک آلمانی بدون سوئیفت هم با ایران همکاری می‌کنند

  رئیس مرکز رقابت بین‌المللی گفت: یک اتحادیه اعتباری متشکل از ۶ بانک آلمانی با وجود تهدیدات آمریکا به همکاری خود با ایران در جهت تسویه حساب‌ها ادامه می‌دهند. به گزارش «ایبِنا» به نقل از هندلزبلات، در‌حالی‌که بانک‌های بزرگ آلمانی به‌دلیل خروج آمریکا از برجام و ترس از عواقب همکاری با ایران در حال اجتناب از ادامه همکاری خود با ایران هستند؛ اما یک اتحادیه متشکل از ۶‌بانک اعتباری آلمان موسوم به «وولکس بانکن» که در جنوب آلمان قرار دارد از ادامه همکاری با ایران ترسی ندارد و به تامین مالی در بخش تجارت ادامه می‌دهد. در همین حال پاتریزا ملفی، رئیس مرکز رقابت بین‌المللی گفت: به‌طور کلی مادامی که شرکت‌ها و بانک‌ها به الزامات و مقررات فعلی کنترل‌های صادرات اتحادیه اروپا و آمریکا پایبند باشند، اتفاقی برای آنها نمی‌افتد. این اتحادیه شامل «وولکس بانک»، «وتم برگ»، «پفورژیم»، «کانستانز»، «شوآرزوالد» و «ورینیگیت وولکس بانک» است.

بیشتر