آرشیو روزنامه شماره ۴۲۹۹ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۹۹

 • طلا، دلار را پشت‌سر گذاشت

  دنیای اقتصاد: سردرگمی بازارهای جهانی به‌دلیل جنگ تجاری آمریکا و چین با انتشار گزارش اشتغال به سود طلا پیش رفت. فرصت‌های شغلی که در ماه مارس ایجاد شدند با پیش‌بینی ۱۹۳ هزارتایی وزارت کار فاصله زیادی داشت؛ تنها ۱۰۳ هزار فرصت جدید در این بازه تولید شد که به تضعیف ۴دهم درصدی شاخص دلار منتهی شد. افت دلار مانند همیشه زمینه تقویت فلز زرد را فراهم ساخت و طلا نیز از این فرصت با صعود ۵دهم درصدی در بازار نقدی استقبال کرد. با این حال دلیل صعود ارزش فلز گرانبها به اشتغال و ارز آمریکا محدود نبود و سناریوی جنگ تجاری باز هم دخالت مستقیم خود در بازارها را بروز داد. شاخص‌های وال‌استریت برای دومین بار در هفته بیش از ۲ درصد سقوط کردند تا به ذخایر امن در شرایط سرگیجه بازارها افزایش یابد. نقش طلا به‌عنوان ذخیره همیشه امن در شرایط بحرانی با افزایش تقاضا و صعود به بالای مرز ۱۳۳۳ دلاری اثبات شد.
 • سه پرده از نوسان ارزی

  دنیای اقتصاد: روز گذشته، دلار از دو مرز مقاومتی عبور کرد. شاخص ارزی در همان آغاز معاملات از مرز ۵ هزار و ۱۰۰ تومان عبور کرد و پس از آن از سطح ۵ هزار و ۲۰۰ تومانی هم بالا رفت. نااطمینانی سیاسی، بالا رفتن نرخ حواله درهم و گسست در نظام توزیع ارز از جمله متغیرهایی بودند که در صعود نرخ دلار موثر بودند. همزمان، عده‌ای از فعالان اعتقاد دارند، صعود بهای سکه در سررسید دی‌ماه به بالای ۲ میلیون تومان، انتظارات بازیگران ارزی را نیز تحت‌تاثیر قرار داد.
 • ۸۷ درصد واردات با ارز مبادله‌ای

  دنیای اقتصاد: رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام کرد که سال گذشته ۴۸ میلیارد دلار منابع ارزی با نرخ مبادله‌ای برای واردات تخصیص یافته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد سال گذشته حدود ۵۵ میلیارد دلار واردات صورت گرفته که با احتساب آمار رئیس‌کل بانک مرکزی ۸۷ درصد واردات زیر چتر ارز مبادله‌ای بودند. اگر به‌طور میانگین فاصله نرخ ارز مبادله‌ای و آزاد در سال گذشته، ۸۰۰ تومان محاسبه شود؛ بنابراین می‌توان نتیجه گیری کرد که سال گذشته حدود ۳۸ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از منابع بانک مرکزی صرف پوشش فاصله دو نرخ، برای واردات کالاهای مبادله‌ای شده است.
 • گشایش ال‌سی برای دو طرح بزرگ صنعتی به مبلغ ۵۲۰ میلیون دلار

  گروه بنگاه‌ها: ال‌‌سی طرح‌های سیکل ترکیبی ۴۸۴ مگاواتی انرژی‌گستر قشم و پالایش میعانات گازی آدیش جنوبی عسلویه درآخرین روزهای سال ۱۳۹۶ ازسوی بانک صنعت و معدن گشایش یافت.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک صنعت و معدن، اعتبار گشایش‌یافته برای طرح آدیش جنوبی ۲۵۰ میلیون دلار و اعتبار تخصیصی به طرح انرژی‌گستر قشم ۲۷۰ میلیون دلار است.پالایشگاه میعانات آدیش جنوبی که در زمینه تولید نفتا، سوخت جت، گازوئیل و LPG فعالیت خواهد کرد، برای ۱۷۲ نفر اشتغال ایجاد کرده و سیکل ترکیبی انرژی‌گستر قشم نیز زمینه اشتغال ۹۰ نفر را ایجاد خواهد کرد.
 • بیمه پارسیان با پرتفوی ۲۰ هزار میلیاردی در سطح اول توانگری

  گروه بنگاه‌ها: بیمه پارسیان با کسب پرتفوی بیش از ۲۰ هزار میلیاردی همچنان در سطح اول توانگری مالی قرار دارد. به گزارش روابط عمومی بیمه پارسیان، این شرکت به‌عنوان بزرگ‌ترین بیمه کاملا خصوصی کشور برای اولین بار پرتفوی بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریالی را در سال ۹۶ محقق کرد.همچنین نسبت توانگری مالی بیمه پارسیان طی نامه ارسالی از سوی بیمه مرکزی مجددا در سطح یک مورد تایید قرار گرفت. در این زمینه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران طی نامه‌ای و در اجرای ماده ۶ آیین‌نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگری مالی موسسات بیمه، نسبت توانگری بیمه پارسیان را همانند سال‌های گذشته در سطح یک مورد تایید قرار داده است. کسب پرتفوی بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریالی برای اولین بار است که ازطریق یک شرکت کاملا خصوصی در کشور محقق می‌شود و این مهم در کنارسطح اول توانگری مالی در صنعت بیمه جایگاه ویژه بیمه پارسیان را در این صنعت مستحکم‌تر از قبل خواهد کرد.
 • حق بیمه انواع خودرو در سال ۹۷ اعلام شد

  گروه بنگاه‌ها: بیمه مرکزی با توجه به تغییرات نرخ دیه، حق بیمه شخص ثالث انواع خودروها را برای سال ۹۷ تعیین و ابلاغ کرد.حق بیمه پایه سالانه انواع وسایل نقلیه برای سال ۹۷ از سوی بیمه مرکزی نهایی و به شرکت‌های بیمه ابلاغ شده است. این حق بیمه پایه نشان می‌دهد نرخ حق بیمه پایه برای این رشته نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است.در سال جاری، حق بیمه وسایل نقلیه کمتر از چهار سیلندر ۸۳۶ هزار تومان، پیکان، پراید و سپند ۹۹۰ هزار تومان، سایر وسایل نقلیه چهار سیلندر یک میلیون و ۱۶۳ هزار و ۸۰۰ تومان و بیش از چهار سیلندر یک میلیون و ۳۰۲ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین شده است.به گزارش خبرگزاری تسنیم، نرخ دیه کامل در ماه‌های غیرحرام از ابتدای سال ۱۳۹۷ مبلغ ۲۳۱ میلیون تومان تعیین و ازسوی رئیس قوه قضائیه ابلاغ شد.صادق آملی‌لاریجانی در بخشنامه‌ای به واحدهای قضایی و دادسراهای کشور نوشته است: در اجرای ماده ۵۴۹ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ و با توجه به بررسی‌های به‌عمل آمده قیمت دیه کامل در ماه‌های غیرحرام از ابتدای سال ۱۳۹۷ مبلغ ۲ میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال تعیین می‌شود.بر همین اساس نرخ دیه در ماه‌های حرام نیز ۳۰۸ میلیون تومان تعیین شده است.
 • جزئیات بیمه ملی کارت از سوی بانک ملی

  گروه بنگاه‌ها: طرح بیمه ملی کارت در برابر جعل، سرقت و سوء‌استفاده ازسوی بانک ملی اجرایی شد.به گزارش ریسک نیوز، بانک ملی به‌منظور حفظ امنیت کارت‌های بانکی خود به مشتریان خدمات بیمه ملی کارت را ارائه می‌دهد. در این طرح جبران خسارات وارده به دارندگان کارت‌های الکترونیکی بانکی صادره ازسوی بانک ملی ایران، ناشی از تحقق خطرات تحت پوشش شامل سرقت، مفقودی، جعل یا سوء‌استفاده از کارت‌های الکترونیکی مورد استفاده در سامانه‌های ATM و POS و PIN PAD منجر به برداشت وجه از حساب هر یک از بیمه‌شدگان، انتقال وجه از حساب هر یک از بیمه‌گذاران ازطریق دستگاه‌های ATM و POS و PIN PAD تحت پوشش است.حداکثر تعهد بیمه‌گر در ارتباط با خطرات تحت پوشش در این طرح عبارتند از: برداشت ناشی از سرقت و سوء‌استفاده برای هر کارت الکترونیکی روزانه تا مبلغ ۲میلیون ریال برای مدت ۵ روز و حداکثر تا سقف ۱۰ میلیون ریال، برداشت ناشی از جعل کارت‌های الکترونیکی و انتقال منجر به دریافت نقدی یا جابه‌جایی وجه به حساب دیگر برای هر نفر از دارندگان کارت ATM حداکثر تا مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال. دارندگان ملی کارت می‌توانند با مراجعه به سایت بانک ملی و پرداخت حق بیمه سالانه ۵ هزار ریال از این پوشش بیمه‌ای بهره‌مند شوند.
 • رضایت تبریزی‌ها از پیشخوان‌های شهرنت بانک شهر

  گروه بنگاه‌ها: شهردار کلان‌شهر تبریز گفت: پیشخوان‌های شهرنت بانک شهر در ایام تعطیلات نوروز با ارائه خدمات ۲۴ ساعته به شهروندان و مسافران نورورزی، نمره قابل‌قبولی کسب کرد.
 • راه‌های هفتگانه پرداخت قبوض در بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: بانک صادرات ایران شرایط پرداخت قبوض از ٧ راه مختلف را با استفاده از بسترهای بانکداری الکترونیک برای هموطنان و مشتریان فراهم کرده است. به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، امکان پرداخت قبوض در این بانک با استفاده از خدمات گسترده بانکداری الکترونیک از ٧ راه مختلف فراهم شده که با استفاده از هر یک از آنها می‌توان از هر گونه تاخیر در پرداخت قبوض جلوگیری کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر