آرشیو روزنامه شماره ۴۳۰۰ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۳۰۰

 • قیمت‌های لفظی در بازار ارز

  دنیای اقتصاد: روز گذشته، فضای امنیتی در بازار وجود داشت که احتیاط در معاملات را بالا برد. در این فضا، معاملات به پشت خط‌های تلفن رفت. قیمت‌ها در گوش‌ها زمزمه شد و بدون معامله خاصی با قیمت‌های لفظی که لحظه‌به‌لحظه بالاتر می‌رفت، دلار از چند مرز مقاومتی عبور کرد. می‌توان گفت میزان شفافیت در بازار آزاد به کمترین مقدار خود در ماه‌های اخیر رسید و در این حالت، قیمت به‌راحتی با لفظ‌های متمادی صعود کرد. برخلاف معاملات دلار، فضای بازار سکه شفاف بود و این فلز گرانبها بیش از یکصد هزار تومان افزایش یافت.
 • پل ارتباطی بازار پول و ارز

  دنیای اقتصاد: کارشناسان معتقدند در سال‌های گذشته بانک مرکزی از دو ابزار تغییر نرخ سود بانکی و تزریق ارز، برای کنترل نرخ ارز استفاده کرده است؛ اما می‌توان با بهره‌گیری از روش‌های نوین شرایط مطلوب را در بازارها ایجاد کرد و در این خصوص می‌توان از توسعه بازار بدهی بهره جست. همچنین به اعتقاد این کارشناسان، تعدیل تدریجی نرخ ارز باعث می‌شود نیازی به فشار بر منابع بانکی برای کنترل این بازار وجود نداشته باشد و اصلاحات بانک‌ها، مستقل از شرایط بازار ارز صورت گیرد.
 • نقش بانک صادرات ایران در تقویت مبادلات چک

  گروه بنگاه‌ها: شعب بانک صادرات ایران در مراکز استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور به سامانه صدور دسته چک‌های جدید صیاد متصل شد و بخش عمده‌ای از چک‌های صادره صیادی در شبکه بانکی کشور، ازسوی این بانک در دسترس بخش‌های مختلف اقتصادی قرار گرفت.
 • پرداخت مرحله هفتم سود قطعی اوراق مشارکت پالایش نفت بندرعباس

  گروه بنگاه‌ها: پرداخت مرحله هفتم سود قطعی اوراق مشارکت شرکت پالایش نفت بندرعباس منتشره سال ۱۳۸۹ در شعب منتخب بانک ملت شروع شد. به گزارش روابط عمومی بانک ملت، با توجه به رعایت مواد ۱۳ و ۱۵ آیین‌نامه اجرایی قانون نحوه انتشار اوراق مشارکت مصوب ۱۸ مردادماه ۱۳۷۷ هیات‌وزیران، مرحله هفتم پرداخت سود قطعی اوراق مشارکت شرکت پالایش نفت بندرعباس منتشره در روز سوم اسفندماه ۱۳۸۹ از طریق شعب منتخب این بانک از روز ۲۰ فروردین‌ماه سال ۹۷ شروع می‌شود و تا روز سی‌ام همین ماه ادامه خواهد داشت.
 • فرصت صعود طلا

  دنیای اقتصاد: بستر لازم برای صعود هفتگی طلای جهانی فراهم شده است. افت جذابیت بازار سهام و دلار منجر به افزایش تقاضا برای سرمایه‌گذاری بر فلز گرانبها خواهد شد. بازار سهام آمریکا ظرف هفته گذشته ۲ مرتبه ریزش بیش از ۲ درصدی را پشت‌سر گذاشت.
 • «طرح نوبهار» بانک آینده برای تسویه مطالبات غیرجاری

  گروه بنگاه‌ها: بانک آینده با اجرای طرح «نوبهار» فرصتی ویژه برای تسویه و یا به‌روزرسانی مطالبات غیرجاری بانک فراهم کرده است.به گزارش روابط عمومی بانک آینده، طرح نوبهار به منظور تشویق مشتریان بدهکار برای تسویه مانده مطالبات غیرجاری و با هدف همراهی با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی و ایجاد فرصت‌های بیشتر اشتغال، در بازه زمانی ۱۵ فروردین تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ در کلیه شعب بانک آینده در سراسر کشور، به مرحله اجرا درمی‌آید. بر اساس این طرح، مشتریانی که تا پایان روز کاری ۳۱ اردیبهشت سال‌جاری، نسبت به تسویه نقدی بدهی‌های تسهیلاتی یا به‌روزرسانی اقساط اقدام کنند، از مزایای ویژه‌ای مانند بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم تاخیر تادیه و تخفیف در نرخ سود پس از سررسید، برخوردار خواهند شد.بر اساس این گزارش، وصول مطالبات بانکی، راهکاری برای گشایش در امر تولید، اشتغال و رونق اقتصادی در کشور است.
 • نرخ بیمه‌نامه شخص ثالث در سال ۹۷ افزایشی نداشته است

  گروه بنگاه‌ها: درحالی که یکی از خودروسازان کشور به بهانه افزایش نرخ بیمه شخص ثالث خودرو در سال جدید قیمت محصولاتش را به طور میانگین ۱۰۰ هزار تومان افزایش داده است، دبیر کارگروه تخصصی بیمه‌ شخص ثالث سندیکای بیمه‌گران ایران اعلام کرد: طبق مصوبه هیات دولت، نرخ بیمه‌نامه شخص ثالث در سال ۹۷ افزایشی ندارد؛ اما رشد ۱۰ درصدی حق بیمه ناشی از افزایش ۱۰ درصدی نرخ دیه و سرمایه بیمه نامه است به طوری که با افزایش این نرخ، میزان دیه از ۲۸۰ به ۳۰۸ میلیون تومان رسیده است.
 • صیانت از منابع صندوق تامین خسارت‌های بدنی هدف اصلی سال ۹۷

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی، در دیدار با کارکنان و مدیران این صندوق، بر شناسایی جامعه هدف و صیانت از منابع صندوق تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی صندوق تامین خسارت‌های بدنی کشور، علی جباری مدیرعامل این صندوق، با اشاره به سفرهای استانی پایان سال ۹۶ خود ادامه داد: یک عزم و همتی سال قبل در چارچوب وظایف محوله قانونی صندوق با همکاری ستاد دیه کشور و قوه قضائیه انجام شد تا مقصران زندانی مطابق دستورالعمل‌های صندوق آزاد شوند و خسارت آسیب‌دیدگان پرداخت شود.جباری با اشاره به دو هدف مهم کارکنان و مدیران صندوق تامین خسارت‌های بدنی گفت: اولین هدف، خدمات این نهاد بدون واسطه است و کلیه مشمولان طبق قانون با معرفی ستاد دیه و مراجع قضایی از خدمات بهره‌مند می‌شوند. به همین منظور سیستم یکپارچه الکترونیکی در صندوق اجرایی شده است تا شفاف سیر پرونده‌ها مورد رصد قرار گیرد. وی با تاکید بر اینکه دومین هدف ما صیانت از منابع صندوق است، افزود: منابع مالی صندوق، امانت نظام اسلامی و مردم است. به همین دلیل اداره تحقیق در صندوق ایجاد شد تا بررسی‌ها به دقت انجام شود.
 • تاکید مدیرعامل بانک ایران زمین بر حمایت از بخش تولید

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک ایران زمین در خصوص جلسه مدیران بانک‌ها و رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: رئیس‌کل بانک مرکزی در این جلسه بر تحقق نامگذاری سال‌جاری به نام حمایت از کالای ایرانی تاکید و اولویت بانک‌ها را در این راستا اعلام کرد.
 • پرداخت وام ۱۵میلیون تومانی از اردیبهشت ماه

  سرپرست اداره اعتبارات بانک مرکزی پیش‌بینی کرد کار پرداخت تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی ازدواج از اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت آغاز شود.به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شهرزاد دانشمندی، سرپرست اداره اعتبارات بانک مرکزی با اشاره به ابلاغیه این بانک به بانک‌های عامل در ۱۴ فروردین گفت: پیش‌بینی می‌شود با ابلاغیه این بند قانونی لایحه بودجه سال ۹۷ مدیران عامل بانک‌ها به شعب بانک‌های عامل، کار پرداخت تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی ازدواج از اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت آغاز شود.
 • ارز دانشجویی آزاد شد

  بانک مرکزی به‌تازگی تخصیص ارز به دانشجویان آزاد در خارج از کشور را از فهرست دریافت‌کنندگان ارز رسمی حذف کرده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر