به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، در این مراسم حمید تهرانفر مدیرعامل بانک کارآفرین از زحمات سیدحبیب میرقیداری مدیر سابق توسعه سرمایه انسانی قدردانی و اظهار کرد: به تازگی اتفاق مهمی در بانک کارآفرین رخ داده است. پیشکسوتان نظام بانکی در بانک‌های خصوصی راهبری این بانک‌ها را به عهده گرفتند، اما اکنون به جایی رسیده‌ایم که جوانانی که در همین بانک‌های خصوصی پرورش یافته و علاوه بر آموزش‌های آکادمیک، از آموزش‌های تجربی هم بهره گرفته‌اند، آماده به عهده گرفتن مسوولیت‌ها هستند.

 وی افزود: تاسیس بانک‌های خصوصی زمینه را برای انتقال تجربه در بدنه نظام بانکی فراهم کرد. ما هم باید بتوانیم در بانک‌های خصوصی مدیرانی را تربیت کنیم که در آینده سکان نظام بانکی را به دست بگیرند. تردیدی نیست که باید به‌صورت تدریجی عرصه را به جوان‌ها واگذار کنیم. مدیرعامل بانک کارآفرین در ادامه با اشاره به اهمیت مدیریت سرمایه انسانی در سازمان‌ها تصریح کرد: مدیریت یک فن، علم و دانش است. وی گفت: اگرچه آموزش‌های آکادمیک در این زمینه ارائه می‌شود، اما بخشی از هنر مدیریت نیز به‌صورت تجربی کسب می‌شود. مدیریت به خصوص در زمینه ارتباط با کارکنان، بسیار پیچیده و سخت است. مدیریت سرمایه انسانی به مهارتی نیاز دارد که تنها به واسطه ارتباط رودررو کسب می‌شود. وظیفه اصلی یک مدیر، مدیریت منابع محدود است. ما نیز نیروهای توانمند، جوان و پرانرژی در اختیار داریم که باید با مدیریت صحیح، از دانش آنها بیشترین بهره را در جهت اعتلای بانک بگیریم.

تهرانفر در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: مدیرجدید توسعه سرمایه انسانی کار بسیار سختی در پیش‌رو دارد که بدون شک با برنامه‌ریزی و دقت نظر به بهترین وجه بر آن فائق خواهند شد. من و سایر مدیران ارشد در کنار ایشان ایستاده‌ایم و در راستای تحقق اهداف مدیریت توسعه سرمایه انسانی، از هیچ کمکی فروگذار نخواهیم کرد. ایشان از همکاران پرانرژی و باتجربه ما در بانک کارآفرین هستند که برنامه‌ها و اهداف بسیار خوبی در زمینه اعتلای بانک دارند. وی در ادامه به اهمیت وفاداری کارکنان به سازمان اشاره کرد و افزود: همه ما باید به سازمان متبوع خود عرق داشته باشیم و آن را از خود بدانیم. اگر ایرادی در این ساختار وجود دارد، باید برای رفع آن تلاش کنیم و تعالی بانک کارآفرین را هدف قرار دهیم. لازم است با حمایت و پشتیبانی خود به مدیران جوان در راستای دستیابی به اهداف عالیه بانک کمک کنیم.

در ادامه این مراسم افشین کریمی، معاون مدیرعامل در امور اجرایی ضمن قدردانی از زحمات مدیر سابق توسعه سرمایه انسانی بانک کارآفرین اظهار کرد: مدیر جدید(صادقی) یکی از نیروهای بسیار خوب بانک کارآفرین است. کریمی سخنان خود را این گونه پایان داد: بدون شک مدیران ارشد روزی بانک کارآفرین را ترک خواهند کرد و این وظیفه به جوانان محول خواهد شد. همکاران جوان ما در بانک کارآفرین باید خودباوری داشته باشند و دانش و مهارت خود را تا حدی ارتقا دهند که آمادگی پذیرفتن این مسوولیت‌ها را داشته باشند. جوان‌گرایی استراتژی بانک کارآفرین است و همکاران جوان مورد اعتماد و وثوق مدیران ارشد قرار دارند. در ادامه این مراسم سهراب صادقی مدیر جدید توسعه سرمایه انسانی بانک کارآفرین حکم خود را از تهرانفر دریافت کرد. وی ضمن تشکر از اعتماد مدیران ارشد، برنامه‌های آتی مدیریت توسعه سرمایه انسانی را شرح داد و گفت: امروزه سرمایه انسانی بزرگ‌ترین رکن هر سازمان به شمار می‌رود و دستیابی به اهداف و برنامه‌های مدنظر سازمان، مستلزم توجه ویژه به سرمایه انسانی است. تامین رضایت و امنیت شغلی نیروی انسانی در سازمان، سطح بهره‌وری را افزایش خواهد داد که خوشبختانه در بانک کارآفرین این نگاه همواره وجود داشته است. صادقی در بخش دیگری از سخنانش افزود: توجه به سرمایه انسانی علاوه بر افزایش خلاقیت و ابتکار در همکاران، پیامدهایی از جمله کاهش هزینه‌ها و تعارضات را هم به دنبال خواهد داشت. لازم است وضعیت موجود بررسی و نقاط قوت و ضعف مدیریت‌ها شناسایی شود و سپس رفع مشکلات موجود در دستور کار قرار بگیرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند