آرشیو روزنامه شماره ۴۸۸۵ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۸۸۵

 • لابی «صمت» برای صادرکنندگان

  دنیای‌اقتصاد: رایزنی جدید برای تسهیل رفع تعهد ارزی و بازگشت مالیات ارزش افزوده صادرکنندگان در دستور کار سیاست‌گذاران قرار گرفت. در تازه‌ترین اقدام، قرار است که وزارت صنعت، معدن و تجارت با سیاست‌گذار پولی برای بازگشت ۱۰۰ درصدی مالیات ارزش افزوده فعالان صادراتی وارد مذاکره شود. این رایزنی به این معناست که وزارت صمت به نفع صادرکنندگان وارد لابی با بانک مرکزی شده است تا شرایط برای بازگشت مالیات ارزش افزوده و رفع تعهد ارزی صادرکنندگان تسهیل شود.
 • نقشه راه احیای اقتصاد پساکرونا

  دنیای‌اقتصاد: پس از بی‌سابقه‌ترین بحران یک قرن اخیر دنیا، شیوع ویروس کرونا، چطور می‌توان اقتصاد جهان را دوباره احیا کرد؟ این پرسشی است که ذهن بسیاری از صاحب‌نظران، سیاست‌مداران، کسب‌وکارها و مردمی که در گذران زندگی عادی خود به مشکل خورده‌اند را به خود مشغول کرده است. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد» موخیسا کیتوئی، دبیرکل «کنفرانس تجارت و توسعه ملل‌متحد (آنکتاد)»، در مصاحبه‌ای که در تارنمای این سازمان منتشر شده است، سعی دارد به این پرسش پاسخ دهد.
 • ۱۰ مسیر جبران آسیب‌های کرونایی صنعت نمایشگاهی

  دکتر بهمن حسین‌زاده مدیرعامل شرکت سهامی ‌نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران
  صنعت نمایشگاهی به دلایل زیر یکی از مهم‌ترین صنایع دنیا به شمار می‌رود و نقش ارزنده‌ای در توسعه تجارت بین‌المللی و تداوم رشد اقتصاد کشورها ایفا می‌کند:
 • افزایش تعداد خطوط حمل و نقل دریایی میان بنادر ایران و عمان

  دنیای‌اقتصاد: رئیس اتاق مشترک ایران و عمان، با تاکید بر نیاز کشور عمان به تامین کالاهای موردنیازش از طریق واردات، وضعیت کنونی را فرصت مناسبی برای صادرکنندگان و فعالان بخش خصوصی دانست که بتوانند محصولات خود را به این کشور صادر کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر