آرشیو روزنامه شماره ۴۸۸۴ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۸۸۴

 • ردیابی مسیر سرمایه‌های جهان در ۲۰۱۹

  دنیای‌اقتصاد: واحد «اطلاعات سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی» وابسته به روزنامه انگلیسی «فایننشال تایمز» تازه‌ترین گزارش خود را از روند جهانی «سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی (اف‌دی‌آی)» منتشر کرد. به‌طور کلی «سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی» به دو جزء «سرمایه‌گذاری در حوزه‌های بکر و نو» موسوم به «سرمایه‌گذاری در حوزه سبز» و «سرمایه‌گذاری در دارایی‌های موجود» موسوم به «ادغام و تملک» تقسیم‌بندی می‌شود.
 • پنج واکنش در مقابله با کرونا

  دنیای اقتصاد: موثرترین واکنش به ویروس کووید-۱۹ چیست؟ چه برنامه‌های راهبردی می‌تواند در مقابله با این ویروس و تبعات اقتصادی آن موثر باشد؟ براساس پژوهشی که از سوی مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی ایران منتشر شده است، ۵ راهکار اصلی برای رهبری شرایط فعلی پیش روی تصمیم‌سازان قرار دارد تا بتوانند خسارات ناشی از ویروس کرونا را به حداقل برسانند. این روش‌ها شامل، «سازماندهی برای واکنش به بحران»، «ارتقای رتبه رهبران در هنگام بحران»، «تصمیم‌گیری در دوره عدم‌قطعیت»، «ابراز همدلی» و «برقراری ارتباط موثر» می‌شود.
 • هشدار بازرگانی دولتی درباره کلاهبرداری در فروش برنج

  دنیای‌اقتصاد: شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام اینکه برخی افراد کلاهبردار اقدام به فروش برنج با برند GTC کرده‌اند، اعلام کرد: مردم برنج با نرخ دولتی را فقط از مراکز معتبر خریداری کنند.
 • دو دستور کار تجارت ۹۹

  دنیای‌اقتصاد: قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از تعریف دو کارویژه برای کمیته نظارت و تخصیص ارز وزارت صمت در سال جاری خبر داد و گفت: «تسهیل واردات در مقابل صادرات» و «تهاتر» دو ماموریت ویژه کمیته نظارت و تخصیص ارز وزارت صنعت در سال ۹۹ است.
 • سهم یک درصدی ایران از گردش مالی ۴ میلیارد دلاری غذای حلال

  دنیای‌اقتصاد: مدیر کل دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: از مجموع بیش از ۴ هزار میلیارد دلار گردش مالی حلال دنیا کمتر از یک درصد به ایران اختصاص دارد.
 • بررسی روند شتابان ورود نقدینگی به بورس

  دنیای‌اقتصاد: نمایندگان بخش خصوصی در نشست هفدهم کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران علاوه بر پرداختن به بحث آسیب‌های ناشی از کرونا به اقتصاد ایران و روش‌های جبران بخشی از زیان وارده، به مساله روند شتابان ورود نقدینگی به بازار سهام و رشد شاخص و ارزش سهام نیز توجه کردند و با تاکید بر لزوم استفاده بهینه از این فرصت برای تامین مالی، نسبت به خطرات ریزش ناگهانی و از دست رفتن سرمایه سهامداران هشدار دادند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر