آرشیو روزنامه شماره ۴۸۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۸۶۵

 • سند صادرات ایران تا ۱۴۰۴

  دنیای اقتصاد: نقشه راه توسعه صادرات کشور تا افق ۱۴۰۴ مشخص شد. در شرایطی که این روزها تجارت خارجی کشور، به ویژه صادرات در اثر شیوع ویروس کرونا با محدودیت‌های جدی مواجه شده و ورود کالای ایرانی به داخل مرزهای همسایگان با کندی همراه است، سیاست‌گذاران با ترسیم یک سند راهبردی، چشم‌انداز کلان صادرات در ۶ سال پیش‌رو را ترسیم کرده‌اند. موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی وزارت صمت با انتشار سند نقشه راه توسعه صادرات کشور (۱۴۰۴-۱۳۹۹) از اهداف سیاستی ایران در حوزه صادرات غیرنفتی رونمایی کرده است.
 • انواع ورشکستگی

  علیرضا صالحی قاضی بازنشسته دادگاه تجدیدنظر استان تهران
  در ادامه مباحث مربوط به ورشکستگی۱، در این نوشتار به بیان انواع ورشکستگی می‌پردازیم.
 • رایزنی با ترکیه برای ایجاد پایانه مشترک صادراتی

  دنیای اقتصاد: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رایزنی با ترکیه برای راه‌اندازی یک پایانه صادراتی مشترک در ایران به منظور تسهیل مراودات تجاری گفت: البته ترکیه نیز خواستار این است که این پایانه در مرز مشترک اما در ترکیه مستقر باشد که در حال رایزنی برای تعیین تکلیف این کار هستیم؛ چراکه مرز بازرگان نیز در ایران، آمادگی راه‌اندازی این زیرساخت را دارد. حمید زادبوم عنوان کرد: در سال جاری، در وزارت صنعت ۵ پروژه برای حوزه صادرات تعریف شده که تمام نهادهای درگیر این وزارتخانه، در اجرای آن مستقر هستند. این در شرایطی است که صندوق ضمانت صادرات ایران، مرکز ملی فرش هر کدام، یک پروژه از این ۵ پروژه را هدایت می‌کنند و در نهایت، سه پروژه نیز در اختیار سازمان توسعه تجارت ایران است.
 • توزیع سه قلم کالای ضروری رمضان از امروز

  ایسنا: مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران از توزیع شکر، برنج و روغن تنظیم بازاری ویژه ماه رمضان از امروز ۳۰ فروردین در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، اصناف منتخب، میادین میوه و تره بار و تعاونی‌های محلی خبر داد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر