آرشیو روزنامه شماره ۴۸۶۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۸۶۶

 • شرط فعالیت مشاغل کم‌خطر

  دنیای‌اقتصاد: کسب‌وکارهای کم‌خطر پایتخت از دیروز فعالیت خود را از سرگرفتند و تصمیم‌گیری در مورد مشاغل پرخطر نیز تا پایان هفته جاری پس از ارزیابی شرایط بهداشتی و میزان شیوع ویروس کرونا صورت می‌گیرد. البته برای فعالیت مراکز تجاری و پاساژها هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است و تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود. متولیان صنفی کشور شروط کار صاحبان برخی مشاغل پرخطر را اعلام کرده‌اند و در عین حال از شهروندان خواسته‌اند تا برای کارهای غیرضرور به واحدهای صنفی مراجعه نکنند تا بدون تراکم جمعیتی، امکان بازگشایی همه واحدها فراهم شود.
 • جنگ تجاری در نبود ترامپ

  دنیای‌اقتصاد: چهار سال سیاست تهاجمی و ملی‌گرایانه «اول آمریکا» ترامپ که به جنگ تجاری انجامید، در صورت برنده شدن رقیب وی (جو بایدن) در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ ایالات‌متحده، دستخوش چه تغییری می‌شود؟ نشریه «پولیتیکو» و اتاق فکر «کاتو» آمریکا در دو گزارش به این پرسش در دوره ریاست‌جمهوری احتمالی «بایدن» پاسخ داده‌اند. ارزیابی‌ها حاکی از این است که «بایدن» تجارت آمریکا را به‌سوی روابط دوستانه‌تر با متحدان این کشور سوق خواهد داد.
 • داستان معدوم‌سازی جوجه‌ها چه بود؟

  دنیای‌اقتصاد: فعالان و دست‌اندرکاران صنفی در تازه‌ترین واکنش نسبت به معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه پاسخ‌ داده‌‌اند. در روزهای گذشته فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که حاکی از امحا و معدوم‌سازی تعداد زیادی جوجه یک روزه بود، اتفاقی که پرسش‌هایی را درباره دلایل و چرایی این اقدام به‌وجود آورد. در این رابطه سخنگوی کانون انجمن صنفی مرغداران گفت: به‌جای معدوم کردن جوجه‌ها، باید با پیش‌بینی شرایط بازار، به‌جای حذف جوجه تولید شده، تخم‌مرغ‌های موجود در جوجه‌کشی‌ها معدوم یا روانه بازار می‌شد.
 • آغاز عملیات فنس‌کشی منطقه آزاد ماکو

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه محصور‌سازی محدوده منطقه آزاد ماکو نه‌تنها از الزامات قانونی برای ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است، از این مهم به‌عنوان گام اساسی در اعمال کامل مزیت‌های قانون چگونگی اداره مناطق آزاد درسطح منطقه یاد کرد و گفت:‌ با اتمام مطالعات فنی فنس‌کشی این منطقه توسط مهندسان مشاور، تملک اراضی واقع در مسیر اجرای پروژه آغاز و عملیات فنس‌کشی این منطقه کلید خورد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر