آرشیو روزنامه شماره ۴۷۹۵ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۷۹۵

 • فرماندهی صادرات از مسیر جدید

  دنیای‌اقتصاد- بنیامین نجفی: قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در مصاحبه اختصاصی با «دنیای اقتصاد» جزئیات تشکیل «ستاد توسعه صادرات» و ماموریت‌های آن را تشریح کرد. به گفته حسین مدرس خیابانی، ستاد مزبور قرار است به‌صورت هفتگی با مسوولیت وزیر صمت یا جانشین او و با حضور معاونان وزرا تشکیل شود و تصمیمات لازم را برای صادرکنندگان غیرنفتی اتخاذ کند. نقطه اصلی تمرکز ستاد توسعه صادرات، بر رفع موانع جزئی‌تر استوار شده است که فعالان صادراتی روزانه در ارتباط با دستگاه‌های اجرایی با آن درگیر هستند.
 • بازنگری لایحه قانون تجارت

  وحید کریمی پژوهشگر موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی
  با تصویب لایحه قانون تجارت در شکل و محتوای جدید در مجلس شورای اسلامی، نقدهای فراوانی که قبل از تصویب به تغییرات صورت گرفته بر لایحه ارائه ‌شده توسط دولت وجود داشت، با شدت بیشتری مطرح شده است.
 • تصمیم بودجه‌ای برای رفع تعهد ارزی صادرکنندگان

  دنیای‌اقتصاد: رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه ۹۹ با رفع تعهد ارزی برخی صادرکنندگان موافقت کرده است، گفت: امیدواریم این پیشنهاد در صحن علنی مجلس هم تصویب شود. محمد لاهوتی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، درباره موافقت کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه ۹۹ با حذف رفع تعهد ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات صادرکنندگان محصولات کشاورزی و خدمات فنی و مهندسی گفت: مشکلی که بعد از وضع رفع تعهد ارزی در صادرات ایجاد شد، استرداد مالیات ارزش‌ افزوده است که برگشت آن منوط به رفع تعهد ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات شده است.
 • صادرات آخال حبوبات آزاد است

  ایرنا: مدیرکل دفتر صادرات گمرک در پی آزاد شدن صادرات آخال حبوبات، از گمرکات اجرایی کشور خواست که به این دستور عمل کنند. در نامه علی‌اکبر شادمانی، مدیرکل دفتر صادرات گمرک با اشاره به ممنوعیت صادرات ۱۸ قلم محصولات کشاورزی از جمله کاه، کلش و یونجه در تیر ماه ۹۷ و سپس رفع ممنوعیت صادرات آخال حبوبات (ضایعات) در دی ماه همان سال، از گمرکات اجرایی کشور خواسته که در صورت اظهار محموله‌های صادراتی تحت عنوان آخال حبوبات، ضمن ارزیابی دقیق محموله و نمونه‌برداری از آن و کسب نظر سیستمی جهادکشاورزی استان‌ها، در صورت احراز ماهیت کالای اظهاری برای آن گمرک با رعایت کلیه قوانین و مقررات و ضوابط جاری اقدام شود.
 • بزرگ‌ترین رکود در فعالیت‌های کارخانه‌ای آمریکا

  دنیای اقتصاد: بخش تولیدات کارخانه‌ای اقتصاد آمریکا در ماه دسامبر (ماه پایانی سال ۲۰۱۹) به عمیق‌ترین رکود خود طی بیش از یک دهه اخیر دچار شد. این در شرایطی است که جنگ تجاری بین چین و آمریکا بر تولیدات، سفارش‌ها و جذب نیروی کارخانه‌های آمریکا، اثر منفی بر جای گذاشت، هر چند که انعقاد توافق فاز یک بین واشنگتن و پکن که برایش مدت‌ها انتظار کشیده شد، می‌تواند اثرات منفی بیشتر را محدود سازد.
 • هیات‌رئیسه کمیسیون‌های اتاق ایران -ایتالیا معرفی شدند

  دنیای‌اقتصاد: انتخابات کمیسیون‌های چهارگانه اتاق ایران- ایتالیا، انجام و هیات‌رئیسه هریک از کمیسیون‌ها نیز معرفی شدند.
 • پیشنهاد عضویت نماینده اتاق تهران در کمیته تعیین مشاغل سخت

  دنیای‌اقتصاد: پیشنهاد اتاق بازرگانی تهران مبنی بر حضور نماینده اتاق‌های بازرگانی استانی در کمیته اصلاح و بازنگری آیین‌نامه مشاغل سخت و زیان‌آور، در کمیته‌ای در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بررسی و نتیجه نهایی آن به هیات وزیران ارسال خواهد شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر