آرشیو روزنامه شماره ۴۶۳۵ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۳۵

 • شرکای تجاری مانع‌تراش اروپا

  دنیای اقتصاد: «کمیسیون اروپا» تازه‌ترین و نهمین نسخه «گزارش موانع تجارت و سرمایه‌گذاری» خود را منتشر کرد. در این گزارش، موانع تجاری که در سال ۲۰۱۸ علیه کسب‌وکارهای اروپایی وضع شد، مورد ارزیابی قرار گرفته است. بر اساس یافته‌های این گزارش تا انتهای سال ۲۰۱۸، بالغ بر ۴۵ مانع جدید به این کمیسیون گزارش شد، تحولی که مجموع تعداد موانع تجاری علیه اقتصادهای اروپایی را به عدد ۴۲۵ رساند.
 • به‌روزرسانی فرآیند ثبت سفارش‌ها

  دنیای اقتصاد: شرایط ثبت سفارش برای ردیف تعرفه‌های جدید و تغییر یافته سال ۹۸ مشخص شد. در هفته‌های گذشته متولی صنعت و تجارت کشور تغییرات تامین ارز کالاهای امسال را در قالب ۵۵۰ ردیف تعرفه تعیین‌تکلیف کرد و اکنون در گام دوم سرپرست مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران، ضوابط سه‌گانه‌ای را برای ثبت‌سفارش تعرفه‌های مذکور اعلام کرده است.
 • مسیر تعامل اقتصادی با آلمانی‌ها‌

  دنیای اقتصاد: دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران با بیان اینکه فضای حاکم بر اقتصاد کشور ملتهب است و کارآفرینان، تجار و صنعتگران روزهای سختی را تجربه می‌کنند، تاکید کرد: با این وجود اعتقاد جدی داریم که این شرایط گذراست و جامعه ایران با سربلندی از این وضع عبور خواهد کرد.
 • راهنمای فعالیت تجاری در سال ۹۸

  دنیای اقتصاد: طی چند سال اخیر یکی از بخش‌هایی که چندان از ثبات لازم برای شروع هرگونه کسب‌وکار برخوردار نبوده، بخش تجارت خارجی است. واقعیت این است که شروع هرگونه کسب‌وکار موفق در بازار ایران، بدون شناخت از فضای کسب‌وکار تجارت خارجی اعم از صادرات و واردات بسیار سخت و شکننده خواهد بود. به دلیل ویژگی ساختار تولیدات صنعتی ایران به جهت تنوع پایین، وابستگی بازار داخلی به واردات رسمی و غیررسمی همچنین تامین نیاز مصرفی کشورهای پیرامون از محل صادرات، بخش زیادی از کسب‌وکارهای کشورمان خواه ناخواه با تجارت خارجی پیوند خورده ‌است.
 • عرضه محصولات لبنی پرمصرف در فروشگاه‌های زنجیره‌ای

  دنیای اقتصاد: وزارت صمت اعلام کرد: فرآورده‌های لبنی پرمصرف در میادین میوه و تره‌بار و اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای حداقل ۱۵درصد زیر قیمت درج شده روی کالا عرضه می‌شود.

بیشتر