آرشیو روزنامه شماره ۴۶۳۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۳۶

 • پشت صحنه رسوب کالاها

  دنیای اقتصاد: پشت‌صحنه رسوب کالاها چیست؟ چه مشکلاتی بر سر راه واردات و ترخیص کالاها وجود دارد که به‌رغم تدابیر مختلف، همچنان شاهد ماندگاری کالا در بنادر و گمرکات هستیم؟ «دنیای‌اقتصاد» در گزارشی دست‌اندازهای ورود کالا در دو بخش پیش از اظهار به گمرک و پس از اظهار به گمرک را بررسی کرده است. مهم‌ترین دلیل ماندگاری کالاها در بنادر و پیش از اظهار «نداشتن مجوز ثبت سفارش وزارت صمت» است. همچنین رسوب کالا در گمرکات نیز به چند علت اتفاق می‌افتد که مهم‌ترین آن «عدم ارائه کد رهگیری بانک» است.
 • اهلیت طرفین قرارداد

  علیرضا صالحی/ یوسف یعقوبی قضات دادگاه تجدیدنظر استان تهران
  در نوشتار قبل (۱) در بیان ارکان کلیدی عقود، به ایجاب و قبول و شرایط تحقق آن پرداختیم؛ در این یادداشت به سایر شرایط ایجاب و قبول می‌پردازیم: سومین شرط از شرایط عبارت است از اهلیت طرفین.
 • قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی منصوب شد

  شاتا: وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی حسین مدرس خیابانی را به‌عنوان قائم‌مقام خود در امور بازرگانی منصوب کرد. رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی حسین مدرس خیابانی را به‌عنوان قائم‌مقام خود در امور بازرگانی منصوب کرد. حسین مدرس خیابانی دانش آموخته دانشگاه علم و صنعت ایران است و حدود۱۷ سال در وزارت بازرگانی در مسوولیت‌هایی چون قائم‌مقام معاونت بازرگانی داخلی، مدیرکل برنامه‌ریزی وزارت بازرگانی، مدیرکل تامین و توزیع کالا، مدیرکل دفتر تنظیم بازار، هیات‌مدیره شرکت بازرگانی دولتی ایران مشغول بوده و همچنین نزدیک به ۱۰سال به‌عنوان مدیرعامل و عضو هیات‌مدیره چند واحد تولیدی و صنعتی از جمله شرکت‌های سیمان زنجان، سیمان فیروزکوه، مجتمع فولاد خراسان، موتورسازان (تراکتورسازی‌ایران)، سیمان مازندران، سیمان غرب و شرکت توسعه صادرات را در کارنامه خود دارد.
 • ابلاغ بسته سیاستی بازگشت ارز صادراتی

  دنیای اقتصاد: مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت، با ارسال نامه‌ای به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها، بخشنامه نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات سال ۹۸ را ابلاغ کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمهدی نیازی با ارسال نامه‌ای به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان و جنوب استان کرمان، با موضوع (بسته سیاستی نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات در سال ۹۸ و نحوه رفع تعهد ارزی سال ۹۷ صادرکنندگان) نحوه بازگشت ارز صادرات را ابلاغ کرد. بخشنامه مذکور، در بخش اول نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات را برای سال ۹۸ ابلاغ کرده است.
 • دلیل افت تولید کاغذ روزنامه در نیمه دوم سال ۹۷

  ایسنا: دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران گفت که در ۶ ماه دوم سال گذشته تولید کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه بسیار اندک بوده و مهم‌ترین علت آن مشکلاتی است که تولیدکنندگان در زمینه پرداخت مالیات ارزش افزوده با آن مواجه هستند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر