آرشیو روزنامه شماره ۴۶۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۳۴

 • سه خطر در کمین بنگاه‌ها

  دنیای اقتصاد: اعضای اتاق‌های بازرگانی تهران و ایران در نشستی مشترک، مسائل روز اقتصاد ایران و چالش‌های اصلی بخش خصوصی را تحلیل کردند. به‌اعتقاد آنها، خطرات در کمین بنگاه‌های اقتصادی را در سه دسته می‌توان تقسیم‌بندی کرد که شامل رشد منفی اقتصادی، کاهش صادرات و نرخ تورم بالا است. در این میان، با توجه به تحریم‌هایی که کشور با آنها روبه‌رو است، اصلاح ساختار اقتصادی کشور باید در دستور کار قرار گیرد. فعالان اقتصادی همچنین از تحریم‌های داخلی به‌عنوان تیرهایی که از پشت سر به فعالان اقتصادی اصابت می‌کند، انتقاد کردند.
 • کاهش چشم‌انداز رشد اقتصاد جهان

  دنیای اقتصاد: روز دوشنبه موسسه اعتبارسنجی «فیچ»، یکی از سه موسسه اعتبارسنجی معتبر جهان، با اشاره به تنش‌های تجاری ادامه‌دار غول‌های اقتصادی دنیا، پیش‌بینی خود از چشم‌انداز اقتصادی ۲۰۲۰ جهان را کاهش داد. به‌علاوه این موسسه در ارزیابی خود هشدار داده است بانک‌های مرکزی جهان نمی‌توانند سرمایه‌گذاری سرکوب‌شده کسب‌وکارها را جبران کنند.
 • افزایش ۲۲ درصدى واردات کالاهاى اساسى

  دنیای اقتصاد: رئیس کل گمرک ایران از رشد ۸ درصدی صادرات و کاهش ۸ درصدی واردات در دوماه نخست سال خبر داد و گفت:‌ تراز تجاری ۶/ ۱ میلیارد دلار مثبت است. به گزارش گمرک ایران، مهدی میراشرفی با اشاره به وضعیت واردات کالاهای اساسی به کشور در ماه‌های اخیر اظهار کرد: تا تاریخ ۲۵ خرداد ۹۴۲ هزار تن کالا وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ با حجمی بالغ بر ۷۷۱ هزار تن، رشد ۲۲ درصدی پیدا کرده است.
 • ۲۵ محصول ارگانیک نوین زعفران در نمایشگاه صنعت غذا

  دنیای اقتصاد: مدیر ارشد گروه نوین زعفران از معرفی محصولات و طرح‌های جدید این گروه در نمایشگاه صنعت غذای تهران خبر داد. علی شریعتی مقدم در حاشیه مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، گفت: شرکت‌های پیشروی صادراتی از جمله نوین زعفران با حضور تخصصی کالاهای جدیدی را معرفی کرده‌اند و ما هم مجموعه‌ای از محصولات ارگانیک را در جهت تکمیل زنجیره ارزش این محصول در نمایشگاه عرضه کرده ایم.
 • میزبانی پروازهای داخلی در فرودگاه امام

  دنیای اقتصاد: ترمینال - گالری سلام، به‌عنوان نخستین پایانه هوایی هوشمند کشور با حضور رئیس‌جمهوری، ‌وزیر راه و شهر‌سازی و جمعی دیگر مسوولان در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محمد اسلامی در این مراسم با اشاره به اینکه احداث ترمینال سلام توان فرودگاه‌سازی داخلی را ارتقا داده است، گفت: ترمینال جدید با جذب سرمایه‌های بخش‌خصوصی و به روش BLT احداث خواهد شد. وزیر راه و شهرسازی افزود: با افتتاح ترمینال سلام از اول تیر پروازها در این ترمینال آغاز خواهد شد. مقدمات این کار فراهم شده و همه ارگان‌هایی که باید سهم خود را در فرآیند اعزام و پذیرش مسافر ایفا کنند، در این ترمینال مستقر هستند.
 • توضیح یک خبر

  دنیای اقتصاد: روابط عمومی موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی با ارسال اصلاحیه‌ای به روزنامه «دنیای اقتصاد» در مورد گزارش «دو سناریو برای دلار ۴۲۰۰» که روز گذشته در صفحه بازرگانی چاپ شده، اعلام کرد: «با عنایت به درج خبری به نقل از آقای دکتر امیر باقری که در جلسه شورای راهبردی توسعه صادرات با موضوع «تعیین تکلیف حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی تا پایان این هفته» منعکس شده است، به استحضار می‌رساند آقای دکتر امیر باقری اظهار کردند مطالبی که در این جلسه مطرح شده است، ارائه بررسی‌های کارشناسی و نظرات دستگاه‌ها بوده و هیچ‌گونه تصمیم یا زمان‌بندی خاصی اعلام نشده است. بدیهی است در صورتی که تصمیم جدیدی درخصوص سیاست‌های ارزی و تجاری اتخاذ شود، پس از کسب نظرات دستگاه‌های مسوول و فعالان اقتصادی بوده و در زمان مقتضی نیز اطلاع‌رسانی خواهد شد.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر