آرشیو روزنامه شماره ۴۶۳۲ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۳۲

 • ۱ + ۲ جابه‌جایی در صدر پارلمان اقتصاد

  دنیای اقتصاد: فینال انتخابات پارلمان اقتصاد برگزار شد و کرسی‌های هیات‌رئیسه به ۷ نفر منتخب رسید. ساختمان ۱۰ طبقه خیابان طالقانی که سال‌هاست مقر فعالان بخش‌خصوصی کشور است، روز گذشته شاهد تعیین تکلیف چهارساله صندلی‌های هیات‌رئیسه اتاق بازرگانی ایران بود.
 • تفاهم گمرک و سازمان استاندارد برای ترخیص کالا

  دنیای اقتصاد: تفاهم‌نامه همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان ملی استاندارد ایران با هدف تسریع و تسهیل در صدور مجوزهای نمونه‌برداری و اعمال نظارت‌های کیفی بر کالاهای مشمول استاندارد اجباری مجددا امضا شد. به گزارش روابط‌عمومی گمرک ایران، این تفاهم‌نامه پس از انجام تغییراتی نسبت به تفاهم‌نامه قبلی، امروز طی نشستی با حضور مهدی میراشرفی، رئیس‌کل گمرک ایران و نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران تمدید شد.
 • ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری ماکو در حوزه معدن

  گروه بنگاه‌ها: مدیر تسهیل تولید، ‌صنایع و معادن سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: ظرفیت‌های منحصربه‌فرد و ویژه منطقه آزاد ماکو در حوزه معدن، فرصت‌های خوبی را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده است.
 • ارسال ۲۰ پرونده تخلف در عرضه‌ کاغذ به تعزیرات

  خبرگزاری فارس: مدیرکل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از ارسال ۲۰ پرونده تخلف واحدهای عرضه‌کننده کاغذ به تعزیرات خبر داد. غلامرضا صارمیان گفت: با اقدامات انجام شده در طرح نظارت و بازرسی بر عملکرد واحدهای تولیدی و توزیعی کاغذ و با توجه به مشکلات به وجود آمده در حوزه کاغذ، سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اجرای طرح نظارت و بازرسی بازار کاغذ را در اولویت کاری بازرسی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور قرار داد.
 • صادرات مشروط سیمان و کلینکر تا پایان شهریور ماه

  دنیای اقتصاد: گمرک ایران در بخشنامه‌ای اعلام کرد که تا پایان شهریور ماه صرفا شرکت‌های تولیدکننده یا نماینده رسمی، مجاز به صادرات سیمان و کلینکر هستند. علی‌اکبر شامانی، مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران در پی نامه وزیر صنعت، معدن و تجارت به گمرک ایران مبنی بر محدودیت در صادرات سیمان و کلینکر، در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی کشور اعلام کرد: تا پایان شهریور ماه سال‌جاری صرفا شرکت‌های تولیدکننده یا نماینده رسمی آنان مجاز به صادرات سیمان و کلینکر هستند.
 • افزایش قیمت لاستیک تایید نشد

  خبرگزاری تسنیم: رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان اعلام کرد: افزایش ۲۲ درصدی قیمت لاستیک در ستاد تنظیم بازار مورد موافقت قرار نگرفته است. حسین ابراهیمی، درخصوص تغییر قیمت انواع کالا در سطح بازار و تاثیر حضور انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان در جلسات ستاد تنظیم بازار اظهار کرد: انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان پیش از این به عنوان ناظر در جلسات ستاد تنظیم بازار حضور داشت و فقط پیشنهادهای خود را مطرح می‌کرد اما اخیرا براساس مصوبه دولت این انجمن حق رای پیدا کرده و این موضوع یک امتیاز مهم به‌شمار می‌آید.

بیشتر